4. 4. 2018

Preventivní akce „Řídím bez opice“

Preventivní akce „Řídím bez opice“ se koná již tuto sobotu 7. dubna 2018 v Centru bezpečné jízdy Ostrava, ul. Palackého 1114. Během tohoto dne si budou moci řidiči a to jak ti stávající nebo také žáci autoškol vyzkoušet tzv. jízdu pod vlivem. Za použití brýlí simulujících vliv alkoholu nebo návykových látek a v bezpečném prostoru budou mít možnost řidiči motorových vozidel absolvovat jízdu a vyzkoušet si své (ne)dovednosti. Cílem projektu je poukázat na rizika spojená s řízením motorových vozidel pod vlivem alkoholu nebo návykových látek a tím snížit počet protiprávních jednání souvisejících s touto problematikou.

 

Co je potřeba udělat pro účast?

  • zaregistrovat se na webových stránkách:

https://www.centrum.libros.cz/rezervace-opice.php

  • včas dle registrace dojet vlastním autem nebo vozidlem autoškoly do areálu

 

Aktivita je pro všechny účastníky ZDARMA.

 

Dopravní nehoda Budišovice

Dne 3. dubna 2018 v 19:30 hodin dvaadvacetiletý řidič osobního motorového vozidla při průjezdu levotočivé zatáčky mezi obcemi Pustá Polom a Budišovice ve směru jízdy na Budišovice nezvládl řízení, vyjel vpravo mimo komunikaci, kde následně narazil s vozidlem do stromu. Při nehodě došlo ke zranění čtyř osob, které ve vozidle cestovaly. Technická závada jako příčina dopravní nehody nebyla na místě zjištěna ani uplatněna. Odborné měření na přítomnost alkoholu v dechu bylo u řidiče provedeno s negativním výsledkem. Při dopravní nehodě byla způsobena hmotná škoda v současné době vyčíslena na částku 101 000 korun. V dané věci byly komisařkou územního odboru Opava zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Řidiči v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na čtyři léta.

 

Krádež elektrokola

Policisté z Nového Jičína se od včerejšího dne zabývají přečinem krádeže. Dosud neznámý pachatel měl v noci z pondělí na úterý překonat oplocení pozemku jednoho z rodinných domů v místní části Skalky, kde následně z neuzamčené garáže odcizil horské elektrokolo v hodnotě přesahující 40 tisíc korun. Pachatel se svým jednáním dopustil hned dvou trestných činů a to přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody, za které mu v případě dopadení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.  

 

Vloupání

Dosud neznámý pachatel se měl v uplynulých dnech vloupat do jednoho z bytů ubytovacího zařízení v Kopřivnici. Po násilném překonání dveří byt prohledal a odcizil z něj televizor v hodnotě 8 tisíc korun. To však pachateli nejspíš nestačilo a stejným způsobem se měl dále v uvedeném zařízení vloupat do místnosti, která je v současné době v rekonstrukci, z níž odcizil přímočarou pilu. Dosud neznámému hříšníkovi nyní hrozí v případě dopadení až tři roky za mřížemi.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice