4. 4. 2019

Vloupání do autobusu

Policisté z Nového Jičína pátrají po dosud neznámém pachateli, který se měl vloupat do zaparkovaného autobusu. K události došlo na parkovišti u vlakového nádraží v obci Mořkov, a to v době od 23:15 hod. dne 2. dubna do 4:10 hod. 3. dubna. Pachatel do autobusu vnikl po rozbití vyhřívané skleněné výplně předních dveří. Uvnitř však nejspíše nenašel to, co hledal, jelikož prohledal kasu, která byla v danou chvíli prázdná. Z místa pak odcizil tankovací kartu a složky s písemnostmi. Hodnota odcizených věcí je 400 korun. Mnohem větší škodu však pachatel způsobil rozbitím skleněné výplně, tato škoda byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc. Policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin krádeže a trestný čin poškození cizí věci, za které hrozí pachateli v případě dopadení až dva roky za mřížemi.

Policisté v této souvislosti žádají občany, kteří by k dané události mohli poskytnout jakékoliv informace, aby navštívili kteroukoliv s policejních služeben, nebo zavolali na telefonní číslo 974 735 651, nebo na bezplatnou linku 158. Za zveřejnění a pomoc občanů děkujeme.

 

SPEED MARATHON v Moravskoslezském kraji

Moravskoslezští policisté, kterých bylo do akce nasazeno téměř devět desítek, zkontrolovali celkově 729 vozidel. Zjistili 255 případů porušení zákona, přičemž v příkazním řízení vyřídili 242 přestupků (výše pokut přesáhla 180 000 korun), zbývajících 13 věcí oznámili příslušnému správnímu orgánu.
Překročení povolené rychlosti zjistili policisté v 212 případech, řízení pod vlivem alkoholických nápojů ve 2 případech. Tři osoby neužily bezpečnostní pásy. Nevyhovující technický stav mělo 6 z kontrolovaných vozidel. 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice