4. 7. 2017

Vražda ve stadiu pokusu

Vrchní komisař moravskoslezského prvního oddělení odboru obecné kriminality zahájil trestní stíhání 68letého muže pro zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu. Ke skutku došlo dne 30. 6. 2017 mezi 12 a 13 hodinou v jednom z rodinných domů na Frýdeckomístecku. Slovní rozepře mezi manželi měla gradovat střelbou. Muž, upoutaný v důsledku zdravotního stavu na lůžko, měl vůči 60leté poškozené užít legálně drženou krátkou střelnou zbraň a ženě způsobit zranění, jež si vyžádalo okamžitý zákrok lékařů a následnou hospitalizaci

oškozené. Své jednání pak muž telefonicky oznámil zaměstnankyni zdravotnického zařízení. Přivolaní policisté muže zadrželi, oběť byla ošetřena a převezena do nemocnice. Kriminalisté provedli ohledání místa činu, zajistili stopy, které zkoumají znalci. Zajištěna byla i střelná zbraň. Na základě shromážděných důkazů bylo následně zahájeno trestní stíhání muže. Pachateli skutku hrozí trest odnětí svobody až na osmnáct let. V letošním roce jde v našem regionu o 11 případ zvlášť závažného zločinu vraždy. Všechny tyto skutky byly objasněny.

 

Desítky tisíc

Ostravští policisté prověřují okolnosti krádeže nemalé finanční částky. Ke skutku došlo dne 3. 7. 2017 kolem 19 hodin v Ostravě. Zatím neznámý pachatel měl využít nepozornosti řidiče i příležitosti, kdy 39letý muž odešel vyložit zboží a zavazadlo ponechal bez dozoru. Poté, co zastavil vůz zn. Peugeot Boxer před jedním z domů, šel řidič vyložit zboží. Kabinu řidiče však neměl uzamknout a v interiéru měl odloženu pánskou příruční tašku s financemi ve výši přesahující 130 000 korun. Zavazadla s financemi se v předmětném okamžiku zmocnil zatím neznámý pachatel. K objasnění okolnosti události jsme zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže. Pachateli tohoto skutku hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Znovu opakujeme apel na veřejnost, aby své věci měla v dosahu i v předmětných situacích manipulace se zbožím (obvykle situace při nakládání a vykládání zboží na parkovištích u obchodních center) a aby bez dozoru nenechávala věci nemalých hodnot.

 

Po domluvě s prodavačkou pronášela zboží přes pokladnu

Policisté z obvodního oddělení v Novém Jičíně zahájili úkony trestního řízení směřující k prověření a objasnění skutečností, které nasvědčují spáchání přečinu krádež. Krádeží se měla dopustit šestačtyřicetiletá žena, společně s třiapadesátiletou prodavačkou, jež vykonávala práci pokladní v jednom z Novojičínských marketů. V úmyslu získat majetkový prospěch měly přes pokladnu pronést bez zaplacení různé spotřební zboží, převážně potraviny, a to ve třech případech. Celkem tak měly odcizit zboží v částce přesahující 5 tisíc korun. V případě prokázání viny hrozí oběma ženám až dvouletý trest odnětí svobody.

 

Při couvání srazil chodkyni

Kriminalisté z Nového Jičína zahájili úkony trestního řízení, směřující k prověření a objasnění skutečností, které nasvědčují spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. V pondělí 3. července 2017 okolo devíti hodin ráno se na ulici Žižkova v Novém Jičíně střetlo osobní vozidlo s chodkyní. Devětadvacetiletý řidič osobního vozidla značky Škoda Octavia při couvání v jednosměrné ulici přehlédl chodkyni, kterou zadní části vozidla srazil. Chodkyně po střetu upadla na vozovku a utrpěla těžké zranění. Zkouška na přítomnost alkoholu u řidiče byla negativní. V případě prokázání viny hrozí řidiči až čtyřletý trest odnětí svobody.

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice