4. 9. 2017

Opilý narazil do plotu a autobusové zastávky

V sobotu ráno museli novojičínští dopravní policisté vyjíždět k havárii osobního auta značky Hyundai Accent. K dopravní nehodě došlo v sobotu před třetí hodinou ranní v obci Šenov u Nového Jičína. Třiadvacetiletý muž z Novojičínska řídil osobní vozidlo značky Hyundai Accent po silnici ve směru na obec Kunín, přičemž po průjezdu levotočivé zatáčky nezvládl řízení vozidla, přejel do protisměru, kde narazil do oplocení a autobusové zastávky, které tímto poškodil. Po nehodě řidič vozidla se spolujezdcem místo nehody opustili a následně byli policejní hlídkou vypátráni v obci Kunín. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění spolujedoucího, které si vyžádalo ošetření v nemocnici. Policisté s řidičem provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, při které nadýchal více než 1,5 promile alkoholu. Policisté věc prověřují pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Řidiči za uvedené jednání hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

 

Neuposlechnutí výzvy

Na výzvu policistů nereagoval, dopustil přestupku. V sobotu krátce po jedné hodině ranní v Novém Jičíně na ulici Generála Hlaďo, kontrolovala policejní hlídka osmatřicetiletého muže z Novojičínska, který na místě pořvával na další osoby a choval se agresivně. Policisté muže vyzvali, aby svého jednání zanechal, kdy na toto nereagoval, dále pokračoval ve svém jednání. Z důvodu, že neuposlechl výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci, zasahující policisté použili donucovací prostředky hmaty a chvaty, muže zajistili a a po potřebných úkonech byl následně eskortován k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice ve Frýdku-Místku. Ve správním řízení mu za neuposlechnutí výzvy hrozí pokuta až deset tisíc korun.

 

Důvěřoval

Úkony trestního řízení zahájili ostravští policisté pro podezření ze spáchání přečinu podvod. Uvedeného skutku se měl dopustit dosud nezjištěný pachatel tím, že v časných ranních hodinách dne 1. září 2017 v Ostravě požádal osmnáctiletého poškozeného o zapůjčení mobilního telefonu. Tento mu k uskutečnění hovoru zapůjčil svůj mobilní telefon zn. LG. Pachatel s telefonem však nastoupil do vozidla a z místa odjel neznámo kam. Poškozenému uzpůsobil škodu vyčíslenou na částku šest tisíc korun. V případě dopadení tomuto hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Neuhlídal

O svůj mobilní telefon přišel také nezletilý poškozený. Tomu telefon v nestřeženém okamžiku vytrhl z ruky dosud nezjištěný pachatel dne 30. srpna 2017 v odpoledních hodinách v Ostravě – Mariánských Horách. Telefon následně předal druhému pachateli, který z něho vytáhl SIM kartu. Tuto na místě odhodil a poté oba pachatelé z místa utekli. Svým jednáním způsobili poškozenému škodu odcizením přesahující částku tisíc korun. Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež. V případě dopadení hrozí také těmto pachatelům trest odnětí svobody až na dva roky.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice