5. 11. 2010

Zapůjčený dobytek prodali do zahraničí 

Fulnečtí policisté v těchto dnech prošetřují okolnosti přečinu zpronevěry, ze které jsou podezřelí dva pachatelé, a to muž (33) a žena (21) oba z Novojičínska. Podezřelí měli na počátku listopadu letošního roku prodat nezjištěným polským obchodníkům krávu v hodnotě 15 tisíc korun a tele v hodnotě 10 tisíc korun. Tento dobytek však měli zapůjčený od poškozeného, který událost oznámil fulneckým policistům. Krávu měli zapůjčenou od dubna a tele od června letošního roku, kdy se narodilo. Dle dohody měli dobytek vrátit do konce září, což však neučinili. Dobytek měli zapůjčený za účelem vypásání pastviny. Poškozenému tak měla být způsobena škoda ve výši 25 tisíc korun.


Vandal postříkal dům a vozidlo sprejem 

Neznámý vandal v noci na 4. listopadu postříkal žlutým sprejem dřevěné obložení domu v Suchdole nad Odrou. Stejnou barvou postříkal také plastový kryt hlavního uzávěru plynu v délce 50 centimetrů. Dále nepravidelnými čarami žluté barvy postříkal pravé zadní světlo, pravé zadní a přední dveře výplněmi, přední kapotu a pravé přední světlo osobního motorového vozidla Volvo. Předběžná škoda poškozením byla vyčíslena na částku sto tisíc korun. Novojičínští policisté po pachateli přečinu poškození cizí věci intenzivně pátrají.


Opilý cizinec za volantem

Ve čtvrtek 4. listopadu v Kopřivnici kontrolovali policisté při jízdě ve vozidle Renault Laguna dvaatřicetiletého cizince. Při následné kontrole vyšlo najevo, že vozidlo řídí po předchozím požití alkoholického nápoje. Dechová zkouška prokázala hodnotu přes dvě promile alkoholu v dechu. Muž tedy vykonával ve stavu vylučujícím způsobilost, kterou si přivodil vlivem návykové látky, při které by mohl ohrozit život nebo zdraví lidí, nebo způsobit značnou škodu na majetku. Cizinec s naměřenými hodnotami souhlasil a nežádal odběr krve či jiných tělních tekutin. Kopřivničtí policisté muži ve zkráceném přípravném řízení již sdělili podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.


Tetě odcizil dva páry sjezdových lyží

Devatenáctiletý mladík z Novojičínska je prošetřován kopřivnickými policisty pro podezření z přečinu krádeže. Mladík měl v době od konce října do 3. listopadu, ve dvou zjištěných případech, odcizit ze sklepních prostor společně obývaného rodinného domu dva páry sjezdových lyží, které patřily jeho tetě. V prvním případě se jednalo o sjezdové carvingové lyže Atomic Gross, velikosti 160 centimetrů a v hodnotě 3 600 korun. Ve druhém případě odcizil další sjezdové carvingové lyže Atomic Gross, tentokrát velikosti 170 centimetrů a v hodnotě 3 500 tisíce korun. Celková škoda přesáhla sedm tisíc korun. Poškozená dala souhlas s trestním stíháním svého synovce.


Krádež motorové pily a vibrační desky

Doposud neznámý pachatel na počátku listopadu odcizil ze stavby šaten na fotbalovém hřišti v obci Trojanovice, části Bystré uloženou motorovou pilu a vibrační desku. Jednalo se o frikční motorovou pilu Partner, typ K 950 v hodnotě 10 tisíc korun a vibrační motorový pěch Wacker BS 600 v hodnotě 20 tisíc korun. Frenštátští policisté po odcizených věcech pachateli krádeže usilovně pátrají.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice