5. 8. 2016

 

Vloupal se do chaty

V obci Vlčovice, Jeníkově sedle, vnikl násilím do objektu chaty doposud neznámý pachatel. Vlastník oznámil, že ke krádeži mělo dojít v období několika dní od 29. 7. 2016 do 3. 8. 2016. Poškozením oken, odcizením motorové pily, benzínového křovinořezu a elektrického kabelu způsobil 15 tisícovou škodu. Kopřivničtí policisté vyšetřují tuto událost s podezřením ze spáchání přečinu krádež.

 

Neodvedla daň za zaměstnance

Podezřelou je 60letá žena zodpovědná za společnost s.r.o. se sídlem v Novém Jičíně, která nesplněním zákonné povinnosti odvodu daně za zaměstnance způsobila finančnímu úřadu za období roku 2015 až do měsíce března škodu přesahující 1 milion korun. Policisté oddělení hospodářské kriminality vyšetřují její jednání s podezřením ze spáchání trestného činu neodvedení daně, pojistného na sociálním zabezpečení a podobné povinné platby s trestní sazbou tří let odnětí svobody.

 

Pytláctví

Z přečinu pytláctví a nedovoleného ozbrojování je podezřelý 55letý muž, kterého novojičínští policisté zadrželi v opuštěném objektu v Novém Jičíně. Při sobě měl malorážkovou zbraň s optikou a nábojem zasunutým v těle zbraně. Obhlídkou objektu, v kterém byl zadržen, byly i ostatky nelegálně ulovené zvěře. Jak zadržený nabyl zbraň včetně optiky a kdy a kde zvěř ulovil, kdo je vlastníkem zbraně, kde všude byla použita, včetně dalších okolnosti jsou předmětem policejního vyšetřování. Trestní sazba za toto jednání je až dva roky trestu odnětí svobody.  

 

Sprejerství Veřovice

Z přečinu poškozování cizí věci jsou podezřelí dva mladiství, kteří spreji černé a červené barvy měli na území Veřovic v měsíci červenci postříkat budovy různými nápisy a obrazci. Majitelé těchto budov vyčíslili předběžnou škodu na více jak 100 tisíc korun. Jejich jednání nadále prověřují policisté kriminální služby.

 

Odcizené reklamní poutače

Sérii 20 kusů reklamních poutačů odcizil doposud neznámý pachatel z veřejných prostor města Nového Jičína. Poškozený majitel nahlásil vzniklou škodu ve výši téměř 10 tisíc korun. Instalované poutače byly rozmístěny se souhlasem vlastníka pozemku. Kdo je potřeboval, za jakým a pro jaký úmysl je odcizil, zjišťují novojičínští policisté. Poslední zjištěnou informací je, že je měl demontovat nějaký muž a nakládat do automobilu 28. 7. 2016 v rozpětí 2 hodin mezi 12 až 15 hodinou. Informace k případu od svědků shromažďují policisté obvodního oddělení v Novém Jičíně, osobně či telefonicky na čísle 974 735 651.

 

Pátrání po pohřešovaném pokračuje

Nadále pátráme po 53 letém Miroslavu KOPECKÉM Z Nového Jičína. K jeho výskytu či pobytu jsme doposud nezjistili žádných bližších poznatků, které by napomohly k jeho nalezení. Pátráme po něm také prostřednictvím médií či vyvěšením portrétů na veřejných místech. Od 30.7.2016 14:30 hod. o sobě nepodává žádné zprávy. Mohl by se pohybovat po celém Novojičínsku. Informace k hledanému poskytněte telefonicky novojičínským policistům na čísle 974 735 651, nebo 158. Pohřešovaný je 170cm vysoké hubené postavy, zdánlivého stáří mezi 55-65 léty, oválného obličeje, bez vlasů, hnědých očí, nachýleného držení těla směrem dopředu, s vadou řeči špatnou výslovností. Naposledy měl na sobě gumové tmavé nazouváky, 3/4 kalhoty se světlým a tmavým vzorem a zelené triko, výrazně široké černé šle.

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice