5. 9. 2016

Poškodil závory

Ostravští policisté prověřují okolnosti trestného činu poškození cizí věci. Ke skutku došlo v blíže nespecifikované době od 18 hodin dne 2. 8. 2016 do 10 hodin dne 4. 9. 2016 v Ostravě. Zatím neznámý pachatel poškodil tři umělohmotné automatické závory tak, že je „obtočil“ na sloupky, kde byly umístěny. Způsobená škoda na majetku byla specifikována předběžně ve výši asi 15 000 korun.

 

Nález torza lidských kosterních ostatků

Nález kosterních ostatků oznámil na tísňové lince večer 3. 9. 2016 38letý muž. Kosterní ostatky nalezl v prostoru šachty horkovodního přivaděče v Ostravě. Přivolaný lékař potvrdil, že jde o lidské ostatky. Vzhledem k charakteru nálezu nebylo reálné zjistit příčinu smrti ani totožnost zesnulé osoby. Úkony trestního řízení byly prováděny v nepřístupném místě, znevýhodněném vysokými teplotami. Nález byl  dokumentován a ostatky byly převezeny k pitvě. Policisté nyní pokračují v prověřování okolností i zjišťování identity zesnulého.

 

Vrátili se do bazénu

Rekreační chatu Na Výsluní v Novém Jičíně si vybral mladý 20letý pár původně pouze k přespání na terase. Nakonec jí vykradli a majiteli tak způsobili škodou ve výši téměř 20 tisíc korun. Po ranním probuzení na terase cizí chaty se mladý pár rozhodl, že násilím vnikne dovnitř. Uvnitř pobrali vše, co mělo nějakou hodnotu. Věci naskládali do tašek a košů, ty pak ukryli v nedalekém křoví a odešli. Za pár hodin se vrátili, a protože se uvnitř stále nikdo nenacházel, využili přilehlého bazénu ke koupání. Vyrušil je však majitel. Mladík se dal na útěk, dívku majitel zadržel do příjezdu policistů. Nyní jsou oba mladí lidé podezřelí ze spáchání přečinu krádež a porušování domovní svobody.      

 

Nález munice v poli

Nevybuchlou dělostřeleckou minu z druhé světové války nalezl 57letý muž ve Skotnici na poli při hledání kovových předmětů. Přivolaný policejní pyrotechnik jí v podvečerních hodinách na místě zlikvidoval. Ke škodám na majetku ani na zdraví nedošlo.

 

Požár a smrt

Dnes 4. 9. 2016 kolem 01.20 hodin došlo na silnici I/46 v katastru obce Sudice (mezi obcemi Rohov a Sudice) k tragické události. Vůz zn. VW Passat z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo komunikaci, načež došlo ke střetu se vzrostlým stromem a požáru vozidla. V důsledku uvedeného byl automobil zničen. Ve voze byly nalezeny tělesné ostatky. Opavští policisté nyní prověřují nejen příčinu a okolnosti události, ale zjišťují také totožnost zesnulé osoby. K objasnění okolnosti události byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin usmrcení z nedbalosti.

 

Nehoda

Dne 2. 9. 2016 kolem 15.30 hodin došlo v Novém Jičíně na kruhovém objezdu k vážné nehodě. Nákladní soupravu, tvořenou tahačem a návěsem, řídil 39letý muž. Při odbočování se zřejmě zcela nevěnoval řízení a pravděpodobněnesledoval situaci na komunikaci, neboť měl přehlédnout 61letého cyklistu. V důsledku střetu vozu a cyklisty došlo k jeho pádu zaklínění pod automobil. Způsobená zranění cyklisty jsou vážná a pravděpodobně si vyžádají dobu léčení delší než šest týdnů. Řidič vozu nebyl ovlivněn alkoholem. K objasnění okolností věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

 

Pád v autobusu

V pátek 2. 9. 2016 kolem 14.30 hodin došlo k velmi vážné nehodě rovněž v Ostravě-Hrabové na ulicí Místecké, bezprostředně před rampou k obchodnímu centru (Makro) ve směru jízdy na Frýdek-Místek. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že zatím neznámý řidič vozu zn. Volkswagen Caddy 2K, měl při jízdě z pravého jízdního pruhu do odbočovacího pruhu způsobit kolizní situaci. Na tuto měl reagovat 40letý řidič autobusu, který v důsledku situace měl být přinucen k náhlé změně rychlosti jízdy (brzdění). Ke střetu automobilu a autobusu sice nedošlo, nicméně v autobusu došlo k pádu 71leté cestující. Žena utrpěla vážná poranění, která si zřejmě vyžádají léčení přesahující šest týdnů. Po kolizní situaci mělo dojít ke komunikaci mezi řidiči vozu i autobusu, přičemž řidič automobilu byl vyzván, aby místo opustil. Skutečnost, že došlo k pádu ženy a jejímu zranění, uvedla zraněná až na příští zástavce. Žádáme cestující autobusu, stejně jako řidiče, který měl kolizní situaci zapříčinit, případně další svědky, aby nás kontaktovali na lince 158. Za pomoc děkujeme. K objasnění okolností události byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice