6. 11. 2019

Objasnění krádeží zboží v novojičínských prodejnách

V těchto dnech policisté z novojičínského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 34letému muži z Novojičínska, neboť tento se minimálně ve třech případech dopustil krádeží zboží v celkové hodnotě přes 5 a půl tisíce korun, a to v různých prodejnách v Novém Jičíně. Lustracemi v dostupných evidencích bylo zjištěno, že se u něj jedná i o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán trestním příkazem Okresního soudu v Novém Jičíně pro obdobnou majetkovou trestnou činnost k podmíněnému trestu odnětí svobody se zkušební dobou dvou let. Jak bylo dosavadním prověřováním prokázáno, tak shora jmenovaný muž v podvečerních hodinách 3. října 2019 odcizil v supermarketu na ulici Sokolovské v Novém Jičíně čtyřiadvacet kusů balení pražených pistácií. Další dva případy protiprávního jednání majetkového charakteru způsobil v supermarketu na ulici B. Martinů v Novém Jičíně, a to v dopoledních hodinách 11. října a ve večerních hodinách 13. října letošního roku, kdy odcizil dvě krabice dárkových balení s alkoholickými nápoji, dvě láhve alkoholu a tři kusy čokolád. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů, přičemž se zjišťuje případné další protiprávní jednání obdobného charakteru výše uvedeného muže.

 

Ujíždějící řidič osobního automobilu byl zadržen příborskými policisty

Okolo třetí hodiny ranní 2. listopadu letošního roku službu konající policejní hlídka z příborského Obvodního oddělení v rámci běžného výkonu služby a dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu stavěla na katastru města Příbor, v části Hájov osobní motorové vozidlo tovární značky VW Passat. Na zákonem dávané znamení policistů však řidič automobilu nezastavil, zrychlil svou jízdu a velkou rychlostí ujížděl na Kopřivnici, část Lubinu. U místní hasičárny prudce odbočil na místní účelovou komunikaci vedoucí do obce Mniší, následně zabočil doleva na panelovou silnici vedoucí ke zdejší přehradě. V těchto místech vozem rozrazil uzavřenou bránu na pozemek bývalého restauračního zařízení, kde zastavil a snažil se z automobilu utéct. V tomto mu však bylo ihned zabráněno zakročujícími policisty a byl při vystupování ze dveří řidiče zadržen. Ujíždějící vůz byl policisty pronásledován přibližně dva kilometry, kdy při své jízdě tehdy neznámá osoba nerespektovala dávaná znamení policistů ze služebního automobilu, několikráte porušila silniční a přestupkový zákon a vyhlášky, bezprostředně ohrožovala bezpečnost a plynulost silničního provozu a do pronásledování byla přizvána i policejní hlídka z Obvodního oddělení v Kopřivnici. Lustracemi v dostupných evidencích byl v řidiči ztotožněn 43letý muž z Ostravy, jenž má v současné době vysloven status neřidiče, poněvadž má platnou blokaci řidičského oprávnění. Orientační dechová zkouška u něj vyzněla negativně, test na možnou přítomnost návykových látek bezdůvodně odmítl a odmítl i lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči). Následnou prohlídkou výše zmíněného automobilu v něm byly nalezeny čtyři kusy plných i prázdných propanbutanových láhví a jako spolujezdkyně i 26letá žena z Frýdeckomístecka. Ta při prováděném prověřování uvedla, že propanbutanové láhve pocházejí z trestné činnosti majetkového charakteru, a to z vloupání do příručního skladu prodejny v okrese Frýdek-Místek. Celá záležitost je nyní nadále prověřována ze strany příborských policistů a novojičínských kriminalistů v úzké spolupráci s jejich brušperskými a frýdeckomísteckými kolegy.

 

Případ poškozené lampy veřejného osvětlení v Bílovci objasněn

Policisté z bíloveckého Obvodního oddělení v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu poškození cizí věci 29letému místnímu muži, neboť tento podle všech doposud zjištěných skutečností v noční době z 3. na 4. listopadu letošního roku úmyslně poškodil pouliční veřejné osvětlení na ulici Radotínské v Bílovci. Kopem nohy tak rozbil spodní část jedné z lamp, čímž poškozené organizaci způsobil celkovou hmotnou škodu na majetku ve výši téměř 18 tisíc korun. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany bíloveckých policistů a novojičínských kriminalistů.

 

Dopravně preventivní akce na Novojičínsku

Mezi čtrnáctou a šestnáctou hodinou odpolední 4. listopadu 2019 policisté z Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně uskutečnili na silnici číslo I/58, v místě zvané Pindula, plánované dopravně bezpečnostní a hlavně preventivní opatření s kontrolou technického stavu projíždějících motorových vozidel, speciálně zaměřené na zimní pneumatiky. Celé akce se zúčastnila nejen dopravní policejní hlídka, ale také krajský koordinátor BESIPu, přičemž bylo zkontrolováno 15 automobilů, bez zjištěného přestupkového jednání. V dané souvislosti a s ohledem na toto roční období policisté upozorňují širokou veřejnost na zákonnou povinnost obměnit případné letní pneumatiky za zimní a nabádají tak k eliminaci kolizních situací v dopravě v souvislosti s možným výskytem sněhové pokrývky a se vzniklým nebezpečím náledím na pozemních komunikacích.

 

Dopravní nehoda s tragickými následky v obci Hodslavice

Přibližně patnáct minut po sedmnácté hodině odpolední 5. listopadu 2019 řídil 78letý muž z Karviné své osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Fabia po silnici čísla I/57 ve směru na Nový Jičín, přičemž při projíždění levotočivé zatáčky před zdejším přemostěním na katastru obce Hodslavice s největší pravděpodobností nepřizpůsobil rychlost jízdy, vyjel vpravo mimo pozemní komunikaci a najel do ocelového svodidla a na zábradlí. Tímto byl automobil vymrštěn do koryta tak zvaného Stranického potoka, kde zůstal vůz stát na levém boku. Pří dopravní nehodě došlo k usmrcení řidiče a k blíže neupřesněnému zranění jeho spolujezdkyně, a to 73leté ženy z Karviné, která byla na místě ošetřena osádkou sanitního vozidla a následně byla převezena k dalšímu lékařského vyšetření a ošetření do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. U zemřelého muže byla nařízena zdravotní pitva, ke zranění žádné jiné osoby nedošlo a celková hmotná škoda na majetku nebyla doposud vyčíslena. Celá tragická událost je nadále v prověřování ze strany novojičínských dopravních policistů a kriminalistů.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice