5. 12. 2018

Dluh na výživném téměř čtvrt milionu

Novojičínští policisté se zabývají trestným činem zanedbání povinné výživy. Dle dosavadních informací si devětačtyřicetiletý muž od roku 2015 řádně neplní vyživovací povinnost na své dvě nezletilé děti, která mu byla stanovena rozsudkem okresního soudu. Dle rozhodnutí soudu má muž přispívat na děti měsíčně celkem pět tisíc korun k rukám jejich matky. Dluh na výživném se do současné doby vyšplhal na téměř čtvrt milionu korun. Muži nyní za neplacení výživného hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

 

Vloupání do šatní skříňky

Nemilé překvapení čekalo během uplynulých dnů na návštěvníka jednoho z fitness center na Novojičínsku. Tomu totiž v době jeho nepřítomnosti odcizil dosud neznámý pachatel věci ze šatní skříňky. Jednalo se o hodinky a peněženku, ve které měl poškozený uschovanou platební kartu, osobní doklady a finanční hotovost ve výši čtyř tisíc korun. Pachatel do šatní skříňky vniknul po násilném překonání elektronického zámku. Způsobená škoda na šatní skříňce byla předběžně vyčíslena na pět tisíc korun. Pachatel se svým jednáním dopustil hned třech trestných činů, a to přečinu krádeže, přečinu poškození cizí věci a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které mu hrozí v případě dopadení až dva roky za mřížemi.

 

Obětí dítě

Po podezřelém ze zvlášť závažného zločinu loupeže pátrají ostravští kriminalisté. Ke skutku došlo 7. 10. 2018 kolem 14 hodin v Moravské Ostravě na ulici Lechowiczova. Zatím neznámý muž přistoupil ke 14letému nezletilému, sedícímu na lavičce s kamarády. Muž se přítomných zeptal na aktuální čas. Chlapec ve snaze neznámému vyhovět, vyjmul ze svého zavazadla mobilní telefon, načež se podezřelý snažil přístroj oběti vytrhnout. Dítě jej bránilo, podezřelý užil výhružky a nakonec telefon poškozenému vytrhl a z místa utekl. Škoda na majetku byla specifikována předběžně ve výši asi 1 600 korun. Ke zranění osob nedošlo. V průběhu prověřování byl zajištěn i obrazový záznam neznámé osoby. Žádáme všechny svědky, kteří mohou uvést informace k identitě neznámého, aby nás kontaktovali na lince 158. Za pomoc děkujeme. Závěrem lze doplnit, že na pachatele zvlášť závažného zločinu loupeže pamatuje trestní zákoník trestem odnětí svobody až na deset let.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice