6. 2. 2017

Do čelního skla automobilu zarazil krumpáč

Po dosud neznámém pachateli, zodpovědného za poškození pneumatik a čelního skla pátrají policisté z obvodního oddělení v Novém Jičíně. V sobotu 4. února 2017 čekalo majitele vozidla značky Ford C-Max nemilé překvapení. Vozidlo, které měl zaparkované za domem v Novém Jičíně, poškodil neznámý pachatel propíchnutím všech pneumatik a zaražením krumpáče do čelního skla vozidla. Majiteli tak způsobil škodu ve výši 14 tisíc korun. Kromě nutnosti úhrady způsobené škody pachateli nyní hrozí i trest odnětí svobody za přečin poškození cizí věci, a to až na jeden rok.

 

Krádež LED osvětlení

Neznámý pachatel odcizil osvětlení v hodnotě 15 tisíc korun. Dne 3. února 2017 zahájil policejní orgán obvodního oddělení v Bílovci úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže. Tohoto trestného činu se dopustil v době od 2. do 3. února 2017 neznámý pachatel tím, že z terasy restaurace na Bílovecku odcizil osvětlení z LED pásků v hodnotě 15 tisíc korun. Za uvedené jednání hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Neplacení výživného

Dvaatřicetiletý muž z Kopřivnice je podezřelý z přečinu zanedbání povinné výživy. Na podkladě zjištěných skutečností je odůvodněn závěr, že muž od konce roku 2016 do současné doby nepřispíval na výživu své dcery mladší 18 let, ačkoli mu tato povinnost vyplývala ze zákona a byla stanovena rozsudkem soudu. Celkový dluh dosáhl 30 tisíc korun. Z neplacení výživného je podezřelý rovněž osmatřicetiletý muž z Nového Jičína, který údajně od poloviny minulého roku nepřispíval na výživu své dcery. Dlužná částka by měla být v tomto případě 18 tisíc korun. Trestní zákoník stanoví za přečin zanedbání povinné výživy trestní sazbu až jeden rok odnětí svobody.

 

Desítky hodinek

Ostravský policejní komisař zahájil trestní stíhání 23letého muže pro trestný čin krádeže a hrozí mu tak trest odnětí svobody až na pět let. V minulosti byl za přečin krádeže odsouzen, uložená zkušební doba podmíněného propuštění z výkonu trestu odnětí svobody dosud neskončila. Přesto je muž podezřelý, že dvakrát v průběhu září 2016, vždy po 20 hodině překonal zajištění vitrín s hodinkami. K prvnímu skutku došlo 25. 9. 2016 v jednom z ostravských obchodních center. Muž měl překonat zajištění vitríny a odcizit dvě desítky kusů hodinek za víc za 40 000 korun. K druhému skutku došlo o čtyři dny později v jiném ostravském obchodním centru. Muž měl opět překonat uzamčení vitríny a zmocnit se víc jak třiceti kusů hodinek za víc jak 100 000 korun. Dále je muž podezřelý i z další majetkové trestné činnosti (krádeže zboží v prodejně). Celková škoda na majetku přesáhla částku 150 000 korun.

 

Přes půl milionu

Víc jak půl milionu byla dosud (dle prvotních informací, neboť škoda dosud nebyla objektivizována znalcem) specifikována způsobená škoda ve vyšetřované sérii majetkové trestné činnosti. Ostravský policejní komisař zahájil trestní stíhání tří mužů ve věku 30 – 37 let pro trestné činy krádež a poškození cizí věci (spáchané dílem dokonaným, dílem nedokonaným). Kriminalisté vedou vyšetřování okolností celkem 15 skutků, ke kterým došlo v době od Štědrého dne roku 2016 do 2. 2. 2017. Jednotlivých činů se měli muži dopouštět buď individuálně, jiných ve dvou, některé měli páchat všichni tři. Trestná činnost byla páchaná o vánočních svátcích i první den v roce 2017. Muž(i) měli vnikat (či se pokusit) vniknout do objektů, zpravidla prodejen či restaurací. Většina činů byla spáchána v Ostravě, dva skutky na Novojičínsku, jeden v obci na Opavsku. Někdy měl podezřelý (či podezřelí) poškodit objekt provozovny, ale ke krádeži věcí nedošlo. Jindy se do interiérů objektů muži (či mužům) podařilo vniknout a zmocnit se věcí z provozoven. Většinou se jednalo o cigarety, alkohol, dále například zapalovače, čokolády, kávovar, tabák či kosmetické zboží – například konturovací tužky, rtěnky, lesky, lak, pudr či make-up, tužky na obočí nebo oční stíny a mnohé další. Do některých objektů se měli muži „vrátit,“ tedy ke krádežím došlo opakovaně ve stejné provozovně. Dne 2. 2. 2017 krátce před 2 hodinou zadrželi policisté obvodního oddělení policie Studénka trojici zákazníků, cestujících ve vozidle taxislužby. Vzhledem ke zjištěným informacím a shromážděným důkazům je vyšetřování vedeno porubskými kriminalisty, množství činů bylo spácháno právě v teritoriu Ostravy. Služeb „taxi“ měli muži využít k cestě na místo činu dvakrát. Policejní komisař učinil podnět k podání návrhu na vzetí obviněných do vazby, soud muže do vazby vzal. Dvěma obviněným hrozí trest odnětí svobody až na pět let, třetímu v rozmezí od dvou do osmi let.

 

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice