6. 2. 2020

Vloupání do dílny rodinného domu v Novém Jičíně, v části Žilina

V přesně neustanovené době mezi sedmnáctou hodinou odpolední 4. února a sedmou hodinou ranní 5. února letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Slezské v Novém Jičíně, v části Žilina přečin porušování domovní svobody a přečin krádeže tím, že neoprávněně vstoupil na pozemek jednoho z rodinných domů a následně se vloupal do přilehlé dílny. Z ní odcizil notebook značky Acer, svazky klíčů, různé alkoholické, nealkoholické a energetické nápoje, různé druhy pánského oblečení a obuvi. Z místa činu s největší pravděpodobností neznámý pachatel odešel po ulici Slezské na blízkou cyklostezku, kam přivolaný policejní psovod se služebním psem vypracoval pachovou stopu. Přitom bylo ještě zjištěno, že neznámá osoba v tomto prostoru vstoupila na oplocený pozemek zdejšího zahradního pozemku a na zde stojící zahradní chatce rozbila skleněnou výplň okna. Dále se také vloupala do poblíž zaparkovaného osobního motorového vozidla tovární značky Kia Sportage, ze kterého odcizila autorádio. V tomto automobilu bylo zanecháno část odcizených věcí z dílny domu, které byly následně vráceny zpět majiteli. Celková hmotná škoda na majetku byla poškozenými fyzickými osobami vyčíslena na finanční částku ve výši nejméně 9 tisíc korun a celá záležitost je nadále v prověřování ze strany novojičínských policistů a kriminalistů. Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

Bílovecký recidivista odcizil ve velkoalbrechtické prodejně cigarety

V těchto dnech policisté z Obvodního oddělení v Bílovci ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže 47letému místnímu muži, neboť tento pár minut po čtrnácté hodině odpolední 4. února letošního roku odcizil v prodejně v obci Velké Albrechtice cigarety v hodnotě přes tisíc korun. Jak bylo okamžitým prověřováním na místě činu zjištěno, tak shora uvedený muž si u obsluhy pokladny vyžádal kartón deseti krabiček cigaret, tento následně vzal z pokladního pásu do ruky a bez úhrady z provozovny utekl. Při útěku po hlavní silnici ve směru na Bílovec byl zastaven a kontrolován právě projíždějící službu konající policejní hlídkou, přičemž byl následně zadržen a převezen k nutným procesním úkonům na policejní služebnu. Lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že se u 47letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Rychnově nad Kněžnou k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce deseti měsíců, který vykonal na jaře roku 2018. Jeho případná obdobná trestná činnost majetkového charakteru je nadále v prověřování ze strany bíloveckých policistů v úzké spolupráci s novojičínskými kriminalisty.

 

Krádež wifi přijímače z objektu firmy v obci Šenov u Nového Jičína

Mezi šestnáctou hodinou odpolední 4. února a sedmou hodinou ranní 5. února tohoto roku se doposud neznámý pachatel dopustil na ulici Školní v obci Šenov u Nového Jičína přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci tím, že neoprávněně vstoupil do areálu zdejší soukromé společnosti a po vylezení po požárním žebříku na střechu budovy odcizil internetový přijímač v hodnotě 5 tisíc korun. V areálu následně rozbil skleněnou výplň okna dveří zde zaparkovaného dodávkového motorového vozidla tovární značky Iveco, jehož interiér úmyslně zdemoloval vylámáním plastových krytů, vytrháním elektrovodičů, poškozením autorádia a pořezáním čalounění sedaček se škodou ve výši nejméně 50 tisíc korun. Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany policistů z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele a k důvodům jejího počínání, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice