6. 6. 2017

Těžce zraněný motocyklista

Během víkendu došlo u obce Petřvald na Novojičínsku k těžkému zranění motocyklisty. Čtyřiačtyřicetiletý řidič motocyklu Yamaha během předjíždění kolony vozidel začal náhle prudce brzdit a dostal smyk.

V dané chvíli nezvládl řízení a vjel do příkopu, ve kterém ujel přes sto metrů, než zavadil jednou ze stupaček o břeh příkopu, což jej vymrštilo na pozemní komunikaci, kde i s motocyklem upadl na vozovku.

Těžce zraněný motocyklista musel být z místa události převezen rychlou záchrannou službou do nemocnice. Přesná příčina dopravní nehody je v šetření policie.

 

Strhávači

Ostravští policisté v uplynulých dnech zaznamenali úspěch při objasnění dvou skutků tzv. „strhávaček“. K prvnímu skutku došlo v Moravské Ostravě v druhé polovině měsíce května letošního roku. Sedmačtyřicetiletý podezřelý využil nestřeženého okamžiku a šestaosmdesátileté poškozené měl strhnout z obou uší zlaté zdobené náušnice. Poté z místa utekl neznámo kde. Způsobena škoda byla vyčíslena na částku čtyři tisíce korun. Uvedený skutek objasnili kriminalisté na základě osobní znalosti. Práci jim usnadnil také fakt, že se muž obdobných skutků v minulosti dopouštěl opakovaně. Včerejšího dne si vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu krádež. Podezřelému hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

Druhý obdobný skutek se stal 4. června 2017. Třiadvacetiletý podezřelý si svou oběť vyhlédl při jízdě v trolejbuse. Přestože si jeho pozornosti poškozená všimla, nepodařilo se ji zabránit tomu, že jí podezřelý při vystupování na zastávce v Moravské Ostravě z krku strhl dva zlaté řetízky a následně z trolejbusu utekl. Poškozená celou věc ihned oznámila na tísňovou linku 158. Policisté oddělení hlídkové služby, kteří se na místo dostavili ve velmi krátkém čase, si od poškozené převzali popis podezřelého. Dle znalosti problematiky se rozhodli provést prověrku v provozovně, kde by se mohl pachatel nacházet. V době kdy se k provozovně blížili, všimli si muže, který odpovídal popisu. Ten, poté co policisty spatřil, měl před vstupem do objektu jeden řetízek zahodit a druhý si uschovat do kapsy. Toto jednání policistům neušlo a muže na místě zadrželi. Devětapadesátileté poškozené podezřelý muž způsobil škodu téměř deset tisíc korun. Muž se policistům ke skutku doznal. K motivu uvedl, že potřeboval peníze, jelikož chtěl koupit nějaké věci svému narozenému synovi. Také on si včerejšího dne vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu krádež. Jelikož se v posledních třech letech obdobného skutku dopustil opakovaně, hrozí mu v případě, že bude uznán vinným, trest odnětí svobody až na tři léta.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice