6. 8. 2015

Nehoda kamionů na D1 u Hladkých Životic.  

Ve středu 5. srpna okolo 12:45 hodin na dálnici D1 na 328 km (u Hladkých Životic) ve směru na Ostravu došlo ke střetu dvou kamionů. Šestadvacetiletý řidič polského vozidla zastavil soupravu v odstavném pruhu. Bezprostředně poté do něj narazil další nákladní automobil a obě auta začala hořet. Zraněn byl naštěstí pouze sedmadvacetiletý řidič, který narazil do stojící soupravy. Provedená dechová zkouška u obou mužů byla negativní.

Příčinu dopravní nehody a míru zavinění řidičů vyšetřují policisté. Škoda na obou kamionech a tělese dálnice byla odhadnuta na 8 000 000,- Kč.

Provoz, který byl v době vyšetřování nehody a následného odtahu vozidel a úklidu vozovky částečně omezen, byl plně obnoven dnes po půlnoci. Upozorňujeme řidiče, že v místě nehody je dočasně omezená rychlost, a to na 80 km/hod. Z důvodu dalšího úklidu vozovky může také dojít k omezení provozu. Dbejte proto zvýšené opatrnost.

 

Kradli pneumatiky za 130 tisíc

Tři muži cizí státní příslušnosti byli chyceni krátce po činu policisty. Skončili v policejních celách, se sdělením obvinění za krádež s trestní sazbou 5 let trestu odnětí svobody.

Do Nového Jičína přijeli 26. 7. 2015 dodávkovým vozidlem VW z Polska. Jeli na jisto. Jeden z pachatelů před 4 lety na stejném místě pneumatiky již jednou odcizil. Z ČR byl vyhoštěn s podmíněným trestem odnětí svobody za krádež v délce 12 měsíců na 3 roky zkušební doby. Ve své vlasti si v posledním období odseděl ve vězení další trest. Ovšem krátce po propuštění se rozhodl přijet do Nového Jičína a pokusit se pneumatiky znovu odcizit. Potřeboval peníze a pneumatiky na nákladní vozidla se mu zdály vhodným artiklem jak k penězům přijít.

Nové pneumatiky z části přehodili přes oplocení areálu a z části si je nachystali k odvozu. Cílovou odbytovou zemí mělo být Polsko. K předmětné věci vypovídali a doznali se.

Všichni tři muži cizí státní příslušnosti ve věku 22, 27 a 36 let mají sděleno obvinění z přečinu krádež.  

Majiteli byly odcizené zajištěné pneumatiky vráceny. V případě, že by se zlodějům podařilo pneumatiky odcizit, vznikla by majiteli škoda přesahující 130 tisíc korun.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice