6. 8. 2018

Za volantem se třemi promile a bez řidičského oprávnění

Pod vlivem alkoholu měl v sobotních odpoledních hodinách usednout za volant šestadvacetiletý muž. Ten v Kopřivnici v místní části Lubina ve směru jízdy na obec Hájov nezvládl řízení a s osobním motorovým vozidlem Ford Mondeo přejel do protisměru a následně do silničního příkopu, kde se převrátil na střechu. Policisté u řidiče na místě provedli dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu přesahující tři promile alkoholu v dechu. To však nebylo vše. Policisté následně zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění. Ve věci již byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, za který nyní muži hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. Během dopravní nehody řidič utrpěl zranění a musel být převezen do nemocnice. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 60 tisíc korun.

 

 

Nález munice

Sedmašedesátiletá žena nevěřila svým očím, když v uplynulých dnech vyklízela v Bernarticích nad Odrou hospodářskou stodolu. V ní totiž nalezla, v kartonové krabici, uloženou munici z druhé světové války. Policisté po příjezdu zjistili, že se jedná o dělostřeleckou minu a velkorážové náboje. Na místo byl poté přivolán policejní pyrotechnik, který si munici převzal k následné likvidaci.

 

Opava – Ohrožení pod vlivem návykové látky

 

V sobotu 4. srpna 2018 přistihli opavští policisté silně opilého řidiče. Krátce před osmnáctou hodinou zastavili v Opavě na ulici Mírová osobní automobil značky Renault, který řídil pětatřicetiletý muž. Policisté ho během kontroly vyzvali k provedení dechové zkoušky na alkohol, při které postupně nadýchal hodnoty přesahující dvě promile alkoholu v krvi. Policisté řidiče na místě zadrželi a převezli ho na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který hrozí až jeden rok vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

 

Frýdek-Místek – Krádež mobilního telefonu a bot

 

Dva neznámí pachatelé v sobotu 4. srpna 2018 okolo 4:00 hodin, pravděpodobně využili nepozornosti dvou žen sedících na lavičce u dopravního hřiště na ulici Pionýrů ve Frýdku-Místku a v nestřeženém okamžiku se měli zmocnit igelitové tašky a kabelky, které měly ženy položeny u lavičky. Poté oba pachatelé z místa společně utekli. V kabelce a tašce se nacházely osobní věci, finanční hotovost, mobilní telefon a boty. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 18 tisíc korun. Frýdeckomístečtí policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže. V případě dopadení a odsouzení hrozí neznámým pachatelům až dvouletý pobyt za mřížemi.

 

Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání

Do věznice nenastoupil třicetiletý muž z Ostravy. Dne 13. července 2018 si odsouzený muž převzal výzvu k nástupu k výkonu trestu. Této výzvy však muž nedbal a ve stanoveném termínu dobrovolně k výkonu trestu nenastoupil. Dne 4. srpna 2018 byl odsouzený muž vypátrán policisty obvodního oddělení Ostrava – Vítkovice a eskortován do věznice. Muž je podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Trest odnětí svobody byl dotyčnému uložen rozsudkem Okresního soudu v Ostravě. Za uvedené jednání hrozí muži další trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Vloupání do vozidla

Policisté z obvodního oddělení Těrlicko zahájili dne 4. srpna 2018 úkony trestního řízení, směřující k prověření a objasnění skutečností, které nasvědčují spáchání přečinu krádež a přečinu poškození cizí věci. Tohoto skutku se měl dopustit doposud nezjištěný pachatel, který v době od 16:30 do 22:00 hodin dne 3. srpna 2018, v Těrlicku na ulici Chatové, za užití násilí překonal skleněnou výplň u okna vozidla Škoda Superb, vnikl dovnitř a odcizil mobilní telefon značky Samsung. Majiteli vozidla způsobil škodu v předběžné výši 20 tisíc korun. Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody až na dva roky.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice