7. 1. 2014

Tankuje a odjíždí bez placení

Jedná se o muže ve věku 74 let, který opakovaně odjíždí od čerpacích stanic bez placení. Již v měsíci červenci natankoval benzín v Odrách za 1500 korun, poté v září v Příboře a následně v několika případech v jiných městech. Tohoto jednání se dopouštěl opakovaně. Na čerpací stanice přijížděl vozidlem Fiat Stillo ačkoli mu soud uložil zákaz řízení motorových vozidel.  Poslední případ z Příbora policisté ukončili až nyní, jelikož doposud nevěděli, o koho se jedná. Až po ztotožnění shodných znaků jednání, typu vozidla a popisu, podezřelého muže vyslechli a ten se jim doznal.

 

Vykradená auta

Před koncem roku ustaly krádeže věcí ze zaparkovaných vozidel, včerejšího dne někdo vykradl dvě. V obou případech se jednalo o vozidla, která majitelé nechali zaparkované na parkovištích s věcmi viditelně ponechanými na sedadlech. První auto zn. Renault si zloděj vyhlédl ve Starém Jičíně na parkovišti před restaurací. Druhé zn. Š Octavia na parkovišti před nákupním střediskem v Nové Jičíně. K oběma krádežím došlo v krátkém časovém sledu v podvečerních hodinách mezi 17 – 18 hodinou a to tak, že zloději rozbil okna dveří. Celková škoda na odcizených věcech včetně poškození přesáhla předběžně 35 tisíc korun. Stále platí, že „Auto není trezor“. Viz jedna z přiložených fotografií, kdy je za majitelem auta přímo informační cedule upozorňující na krádeže věcí z aut.

vykradená auta, foto PČR NJ (1) vykradená auta, foto PČR NJ (2) vykradená auta, foto PČR NJ (3) vykradená auta, foto PČR NJ (4)

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice