7. 1. 2019

Krádež mincovníku

Policisté z Kopřivnice se zabývají krádeží mincovníku. Dosud neznámý pachatel, měl mincovník odcizit poté, co jej vypáčil z přístroje pro ovládání zámku dveří veřejné toalety, která se nachází u dětského hřiště v blízkosti Základní školy Alšova. K události došlo v době od 14:00 hodin dne 3. ledna do 12:00 hodin 4. ledna. V mincovníku se v době odcizení nacházelo nezjištěné množství mincí. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun. Pachateli hrozí v případě dopadení až dva roky za mřížemi.

Policisté v této souvislosti žádají občany, kteří by k dané události mohli poskytnout jakékoliv informace, aby je kontaktovali na telefonním čísle 974 735 731 nebo zavolali na bezplatnou linku 158. Za zveřejnění a pomoc občanů děkujeme.

 

V herně odcizil žetony za 30 tisíc

Tři žetony, každý v hodnotě 10 tisíc korun, měl koncem prosince loňského roku odcizit šestadvacetiletý muž v jedné z heren na Novojičínsku. Žetony muž odcizil ze zajištěné schránky připevněné na hracím stole. Víčko schránky násilně nadzvednul a vzniklou mezerou žetony postupně vysunul. Na krádež přišli pracovníci herny, kteří muže kontaktovali a vyzvali k jejich navrácení. Muž jim však vrátil pouze jeden žeton. Nyní mu za trestný čin krádeže hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

 

Desítky tisíc

Ostravští policisté pátrají po pachateli, který odcizil z odložené bundy 60 000 korun a dvě platební karty. Ke skutku došlo v době od 12.00 hodin do 13.00 hodin dne 5. 1. 2019 v Ostravě. Osmasedmdesátiletý poškozený odložil bundu na věšáku v restauraci, krádež peněz zjistil později a dne 6. 1. 2019 ji oznámil policistům. K objasnění okolností události jsme zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pachateli tak hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

 

Oslovil jej

Dne 4. 1. 2019 v době od 9.25 hodin do 9.45 hodin na ulici v Ostravě oslovil 81letého poškozeného podezřelý a komunikoval s ním. Posléze oběť zjistila, že jí byla odcizena z bundy částka přesahující 17 000 korun. K objasnění okolností činu byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin krádež. Pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice