7. 2. 2013

Muž následkem popálenin na zranění umřel

Prověřujeme okolnosti včerejšího smutné události, při které došlo k úmrtí 26letého muže. K tomu smrtelnému zranění došlo v jednom z kopřivnických bytů kolem 17 hodiny. Na místě zasahovaly jednotky IZS.  Mladého muže nalezla jeho matka, která se jej snažila zachránit. Jelikož došlo k úmrtí osoby, stejně jako v jiných podobných případech jsme zahájili úkony trestního řízení. Bez tohoto úkonu bychom nemohli provádět řádné vyšetřování v souladu s trestním řádem. Nyní čekáme na výsledky chemické expertízy a pitvy. Bližší okolnosti případu s ohledem na pozůstalou rodinu nebudeme sdělovat.

 

Výzva k dopravní nehodě

Dne 28. prosince se stala dopravní nehoda, řidička auta srazila cyklistku. K dopravní nehodě došlo na nové kruhové křižovatce v Kopřivnici na ul. Husova, poblíže krytého bazénu. Řidička osobního vozidla poskytla zraněné cyklistce pomoc a odvezla jí k lékařskému ošetření. K řádnému vyšetření této události, žádáme veřejnost, svědky této dopravní nehody o poskytnutí informací k samotnému průběhu dopravní nehody a také k vozidlu a její řidičce. Podle vyjádření poškozené se mělo jednat o vozidlo černé barvy. Žena, která toto vozidlo řídila, byla ve věku mezi 30-35 léty, vyšší štíhlé postavy s dlouhými blond vlasy. Na sobě měla mít svetr světle hnědé barvy a na nohou černé punčochy. Zároveň vyzíváme také uvedenou řidičku vozidla k přihlášení se na policii k řádnému vyšetření dopravní nehody.
Informace poskytněte telefonicky na linku 158, nebo přímo vyšetřujícímu policistovi prap. Tomáši Sifertovi (tel. 974 735 577).

 

 

Propanbutan v kurzu

Téměř 40 propanbutanových lahví odcizil doposud neznámý pachatel z areálu firmy v Novém Jičíně. Majiteli způsobil třiceti tisícovou škodu. Vzhledem k tomu, že ke krádežím dochází v průběhu celého roku, nelze předpokládat, že by tato krádež souvisela se zimním obdobím a jejich využitím k topení. Z vyjádření poškozeného mělo ke krádeži dojít v období víkendových dní z 1. na 4. února.  Pachatel překonal oplocení areálu a následně z uzavřených boxů odcizil propanbutanové láhve dvou a desetikilových hmotností. 
V posledním období prověřujeme několik případů těchto krádeží na celém území Novojičínska. Jen v loňském roce to bylo 24 případů krádeží. Letos jich je už také několik. Zloději kradou láhve z distribučních míst a to většinou v nočním období.  Doposud jsme zjistili jednoho pachatele tohoto jednání. Jednalo se o muže ve věku 25let z Frenštátu pod Radhoštěm, který se dopouštěl také další, převážně majetkové trestné činnosti. Po zadržení skončil v policejní cele. Jemu jsme doposud prokázali dvě krádeže tohoto zboží z Frenštátu a okolí.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice