7. 3. 2011

Ukradl pokladnu

Koncem měsíce ledna v ranních hodinách ve Studénce, zabavil pod záminkou nákupu zboží zloděj prodavačku prodejního stánku. Jakmile se otočila, prostrčil ruku prodejním okénkem a odcizili jí přenosnou pokladnu. S více jak 5 tisíci korunami pak utekl mezi panelové domy. Policisté ze Studénky zloděje v pátek 4. března vypátrali a zadrželi. Muž ve věku 25let se ke krádeži doznal. Policisté mu sdělili obvinění s podezřením ze spáchání přečinu krádeže

 

Opilý skončil na záchytce

Nový Jičín – Víkend byl opět bohatý na opilé řidiče.

Ani uplynulý víkend se na silnicích Novojičínska neobešel bez řidičů, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu. Jedním z nich byl i 45letý cizinec, který jel v sobotu 5. března krátce po druhé hodině po půlnoci v Novém Jičíně ulicí K Nemocnici, ve vozidle BMW. Policisté u kontrolovaného řidiče vnímali z jeho dechu silný zápach po alkoholu. Řidič se odmítl podrobit dechové zkoušce a lékařskému vyšetření spojeného s odběrem krve nebo moči. Při komunikaci s policisty se pokusil s vozidlem z místa ujet. Muži zákona mu v tom zabránili za pomocí donucovacích prostředků hmatů a chvatů sebeobrany.

Jelikož pokračoval ve svém protiprávním jednání a také pro svou podnapilost, putoval k vystřízlivění na opavskou záchytku. Po vystřízlivění se bude zpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.


Radary vybavená policejní Octavie zasahovala

Opilého řidiče z Rožnova pod Radhoštěm zastavili v sobotu novojičínští dopravní policisté v Metylovicích ve vozidle Škoda Fabia. Naměřili mu rychlost přes sto kilometrů, přičemž povolená rychlost v měřeném úseku je devadesát. Navíc dechová zkouška u něj prokázala 0,66 a poté 0,59 promile alkoholu v dechu. Přestupek policisté oznámili příslušnému správnímu orgánu, kde mu hrozí pokuta od deseti do dvaceti tisíc korun a zákaz řízení motorových vozidel od šesti měsíců až na rok.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice