7. 3. 2017

Policisté zjistili pachatele krádeží pohonných hmot

Výbornou práci odvedli policisté z obvodního oddělení v Novém Jičíně, když se jim podařilo zjistit, kteří pachatelé mají na svědomí pět trestných činů v okolí Nového Jičína. V období od července do prosince loňského roku 2016 policisté z obvodního oddělení celkem čtyřikrát zahájili úkony trestního řízení ve věci krádeže, přičemž v jednom z případů byly zahájeny i úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Všech uvedených trestných činů se měl dopustit dvacetiletý muž z Novojičínska, který měl pokaždé jiného spolupachatele. Při trestné činnosti měli společným jednáním provést krádeže motorové nafty, elektroniky a ručního nářadí. Za uvedené jednání hrozí podezřelým mužům trest odnětí svobody až na dva roky.

 

Procházka po střechách

Na deseti vozech, zaparkovaných v noci 5. 3. 2017 v Ostravě-Porubě, měl zanechat své stopy podezřelý muž. Policisté byli informování před 5 hodinou uvedeného dne o osobě, přeskakující z vozu na vůz. Hlídka pak zadržela 25letého muže, který měl jít z klubu. Předtím měl požívat alkohol. Muž své protiprávní jednání neodůvodnil. Při ohledání místa pak byly zjištěny stopy na střechách i kapotách automobilů. Na některých vozidlech byly patrny prohlubně. K objasnění okolností věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin poškození cizí věci. Způsobená škoda, jež vznikla poškozením vozů, nebyla dosud specifikována.

 

Zraněná chodkyně – výzva řidiči!

Dne 6. 3. 2017 odpoledne (po 15.30 hodině) jsme přijali oznámení o střetu osobního vozu a chodkyně. K dopravní nehodě došlo dopoledne 6. 3. 2017 (zhruba v době od 10.30 hodin do 11.00 hodin) v Ostravě-Martinově na Martinovské ulici. K samotnému střetu vozu a chodkyně došlo na přechodu pro chodce v blízkosti zastávky („Dílny DP Ostrava“). Při chůzi 68leté chodkyně po přechodu pro chodce došlo ke střetu se zatím neustanoveným vozidlem. Mělo jít o osobní automobil, bílé barvy, jedoucí ve směru na Třebovice.

Řidič po nehodě zastavil, zajímal se o stav chodkyně. Tato měla uvést, že je v pořádku, požádala o dopravu do místa bydliště. Řidič ženu odvezl domů, načež odjel. Později měla žena pocítit zdravotní obtíže a vyhledat pomoc lékaře. Posléze bylo zjištěno, že žena utrpěla vážné poranění, jež si vyžádá další léčení a byla hospitalizována. Událost oznámil odpoledne policistům blízký zraněné ženy.

Policisté započali prověřování okolnosti dopravní nehody. Žádáme řidiče předmětného vozu, který se stal dopoledne 6. 3. 2017 účastníkem dopravní nehody a ženu posléze odvezl domů, aby nás kontaktoval na lince 158. Dále přijmeme i informace případných svědků nehody. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že po přechodu v době nehody, přecházeli také další chodci.

K objasnění okolnosti události jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. V uplynulých hodinách se jedná o druhou vážnou nehodu na přechodu pro chodce v Ostravě s vážným poraněním chodců.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice