7. 4. 2017

Pokus o vloupání do nádrže vozidla

Policisté v Kopřivnici zahájili ve středu 6.4.2017 úkony trestního řízení pro přečin krádeže ve stádiu pokusu. Zatím neznámý pachatel v době od 21.3.2017 do 29.3.2017 na parkovišti v Kopřivnici za účelem odcizení pohonných hmot vyvrtal díru do nádrže osobního motorového vozidla zn. Opel Corsa, kdy pohonné hmoty se mu však následně z nádrže vozidla odcizit nepodařilo. Svým jednáním neznámý pachatel způsobil škodu majiteli vozidla ve výši 4.000,- Kč.

 

 

 

Falešný vnuk připravil seniorku o 50.000,- Kč

Policisté v Příboře zahájili v uplynulých dnech úkony trestního řízení pro přečin podvodu, ke kterému mělo dojít dne 31.3.2017. Tohoto dne dosud neustanovený pachatel telefonicky kontaktoval sedmdesátičtyřletou seniorku, které se představil jako její vnuk, kdy během telefonického rozhovoru od seniorky vylákal finanční hotovost ve výši 50.000,- Kč pod záminkou pronájmu bytu v Ostravě. Tuto finanční hotovost následně poškozená seniorka ještě téhož dne předala v místě svého bydliště neznámé ženě, která i s penězi odešla neznámo kam. Za uvedené jednání hrozí pachatelům trest odnětí svobody až na pět let.

 

Řídím bez opice

Dne 9. dubna 2017 moravskoslezští policisté zrealizují třetí ročník preventivní akce „Řídím bez opice“ v době od 8:00 hod. do 18:00 hod. v Centru bezpečné jízdy Ostrava, ul. Palackého 1114. Cílem projektu je snížení protiprávních jednání pod vlivem alkoholu či drog v souvislosti s řízením motorových vozidel. Cílovou skupinou jsou žáci autoškol, začínající řidiči a široká veřejnost.

Na bezpečné ploše bude k dispozici pět totožných stanovišť. Účastníci si vyzkouší jízdu tzv. pod vlivem alkoholu a drog za pomocí simulátorů vidění opilého řidiče či simulátoru účinku požití marihuany (tzv. alko a drogo brýle). První jízda proběhne za „střízliva“ a úkolem bude na jednoduché trase vozidlem objet kužely tzv. osmičkou. Poté si řidič vystoupí, nasadí si speciální alkobrýle a jízdu opakuje. Musí dojít k vozidlu, odemknout jej, nasednout, nastartovat a další jízda bude na osobní odvaze. Třetí jízda se opakuje, ale už za pomocí drogobrýlí.

Po těchto jízdách následuje krátká beseda s dopravními policisty na téma „alkohol a drogy za volantem“. Na závěr účastníci dostanou samolepku na vozidlo s logem projektu a jednorázový alkohol test, pro případ, že by si v budoucnu nebyli jisti, zda mohou bez „černého svědomí“ usednout za volant.  Aktivita je pro účastníky zdarma.

Co je potřeba udělat pro účast?

  • mít zájem účastnit se této akce
  • domluvit si účast se svým lektorem autoškoly
  • zaregistrovat se na webových stránkách: centrum.libros.cz/rezervace-opice.php
  • včas dojet vlastním (autoškolským) vozidlem do areálu

Preventivní aktivity se můžete zúčastnit i bez rezervace s tím, že přednost samozřejmě budou mít účastníci, kteří si své místo včas rezervovali a včas se dostaví na rezervovanou hodinu. Preventivní projekt realizujeme ve spolupráci se sdružením Ostrava bezpečná doprava!!! 

K tomuto preventivním projektu se připojí také českolipští policisté, kteří zrealizují akci téhož dne od 9:00 hod. do 12:00 hod. v areálu Autodromu Česká Lípa.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice