21. 11. 2023

Policisté zabránili dalšímu možnému střetu fotbalových fanoušků

Opět velmi dobrá operativní práce kriminalistů a rychlá reakce pořádkových policistů zabránila ohrožení zdraví a veřejného pořádku v souvislosti s případnou potyčkou fotbalových fanoušků na našem území. Policisté operativní cestou zjistili informace o možném dalším plánovaném střetu fotbalových fanoušků v lokalitě blízké polských hranic na území naší republiky.

Informaci kolegové začali dále ověřovat a situaci monitorovat, kdy se zjištěné stalo skutečností.  Tentokráte si fanoušci vybrali  lokalitu Heřmanovic u Oder v okr. Nový Jičín, kde se na polních cestách  kolem pondělního poledne začala sjíždět zejména dodávková vozidla, ve kterých se nacházelo přes pět desítek osob, všechno muži. Na místo byly vyslány policejní hlídky, ale také zásahová jednotka, speciální pořádková jednotka, kynologové, cizinecká policie a kriminalisté zabývající se problematikou extremismu. Díky rychlé reakci policistů ke střetu osob nedošlo. Přítomní cizinci však u sebe měli  prvky oblečení, které nasvědčovaly, že se připravují na fyzický střet. Potvrdilo se, že se jedná o fanoušky jednoho konkrétního fotbalového klubu ze sousedního státu, kteří očekávali fanoušky dalšího klubu ze zahraničí.

Policisté zkontrolovali 55 osob, u kterých provedli bezpečnostní prohlídky. Na osobní svobodě jsme omezili 17 osob, které byly eskortovány a předvedeny na policejní služebnu za účelem zjištění totožnosti. Za přestupkové jednání v souvislosti s neprokázáním totožnosti jim byly uloženy pořádkové pokuty a následně byli cizinci  propuštěni na svobodu. 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice