8. 6. 2010

Pro cigarety si muž šel s pistolí v ruce

Kopřivnickým kriminalistům se v krátké době podařilo objasnit další loupežné přepadení, tentokrát se zbraní.

S kuklou přes obličej a zbraní v ruce se na konci května letošního roku vydal loupit do jedné prodejny v Kopřivnici tehdy neznámý pachatel. Peníze tentokrát nežádal, nakonec si odnesl jen několik krabiček cigaret.

Maskovaný lupič vešel do prodejny v pondělí 31. května krátce před pátou hodinou ranní a se zbraní v ruce vyžadoval na obsluze cigarety. Po jejich následném vydání z prodejny utekl.

Přestože policisté na místo dorazili ve velmi krátké době, okamžitě začali pátrat ve městě i jeho okolí a o unikajícím lupiči informovali i své blízké kolegy, zloděje se jim však tehdy dostihnout nepodařilo.

Na základě podrobného popisu a dalšího šetření se podařilo v těchto dnech ustanovit pachatele skutku. Podezřelým ze zločinu loupeže je osmnáctiletý místní mladík. Odcizené cigarety nebyly zajištěny, pachatel je použil pro vlastní potřebu. Kopřivničtí policisté prošetřují i další možné případy protiprávního jednání, ze kterých je mladík podezřelý.


Peníze nevrátila

Z podvodu je nyní prošetřována 37letá žena z Kopřivnice. Podezřelá žena měla v několika případech, v období měsíce dubna letošního roku, vylákat finanční hotovost od staršího muže. Žena ve více jak deseti případech při návštěvách v bytě vylákala od poškozeného pod smyšlenými záminkami finanční prostředky. O čtyřicet let staršího muže uvedla v omyl tím, že mu sdělila, že do konce dubna 2010 obdrží v dědictví částku ve výši 100 tisíc korun, přičemž mu přislíbila, že z této částky mu v ten den vrátí jednorázově část peněz a zbývající část mu bude splácet v měsíčních splátkách. Do současné doby tak ani v jednom případě neučinila a získané finanční prostředky použila pro svou potřebu, čímž se obohatila o částku přes 150 tisíc korun. Nyní jí hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.


Neoprávněný odběr elektrické energie

Ze spáchání přečinu krádeže je nyní prošetřován 46letý muž z Novojičínska. Muž je podezřelý z neoprávněného odběru elektrické energie. V první polovině letošního roku, a to od konce února do počátku června se pomocí elektrických svorek připojil na elektrické vedení před elektroměrem. Z odebírané elektřiny pak napájel spotřebiče a vytápěl rodinný dům. Předběžná škoda byla poškozenou společností vyčíslena na částku 8 tisíc korun.


Krádež jízdního kola

V úterý 8. června nad ránem odcizil neznámý pachatel v Novém Jičíně jízdní kolo za téměř devět tisíc korun. Pachatel vešel přes otevřené hlavní vstupní dveře do domu a následně nezjištěným způsobem překonal dveře od kolárny, do této vnikl a následně se zmocnil uskladněného jízdního kola. Novojičínští policisté po pachateli a odcizeném kole intenzivně pátrají.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice