9. 1. 2024

Vloupání do klubovny sportoviště na ulici Malostranské v obci Šenov u Nového Jičína

V blíže neustanovené době od šestnácté hodiny odpolední 6. ledna do šesté hodiny ranní 7. ledna letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Malostranské v obci Šenov u Nového Jičína přečin krádeže a přečin poškození cizí věci tím, že neoprávněně vstoupil do oploceného sportoviště za objektem zdejšího kostela, následně se vloupal do místní klubovny, kterou prohledal a po vypáčení dvířek občerstvovacího automatu odcizil různé druhy a množství nealko nápojů, cukrovinek a dalšího zboží a z mincovníku přístroje také finanční prostředky na hotovosti v drobných mincích. Poškozeným fyzickým i právnickým osobám a organizacím vznikla celková hmotná škoda na majetku odcizením a poškozením zařízení ve výši nejméně 52 tisíc korun. Toto protiprávní jednání a chování majetkového charakteru nyní prověřují policisté z Obvodního oddělení v Novém Jičíně a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného zboží a financí lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na novojičínské policejní číslo 974 735 651.

 

Silniční kontroly na Novojičínsku prokázaly podnapilé řidiče osobních automobilů

Okolo jedenácté hodiny dopolední 7. ledna 2024 službu konající policejní autohlídka z oderského Obvodního oddělení prováděla dohled na bezpečnost a plynulost silničního provozu v obci Heřmanice u Oder, přičemž stavěla řidiče osobního motorového vozidla tovární značky Ford Fiesta, a to 44letého muže z Vítkova na Opavsku. Při silniční kontrole bylo odborným měřením dechovými zkouškami zjištěno a prokázáno, že shora uvedený muž řídil automobil po předchozím požití alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 1,6 promile alkoholu dechu. Výše jmenovaný 44letý muž předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznal, odběr biologického materiálu (krve nebo moči) v nemocničním zařízení bezdůvodně odmítl, na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření.

Ze stejného přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je důvodně podezřelý i 46letý muž z Novojičínska, neboť tento řídil osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Octavia rovněž po předchozím požití alkoholických nápojů. Tato skutečnost byla zjištěna při silniční kontrole ze strany službu konající policejní autohlídky z novojičínského Obvodního oddělení pár minut po třetí hodině ranní 6. ledna 2024 na ulici Suvorovové v obci Šenov u Nového Jičína, přičemž shora uvedenému 46letému řidiči byly při odborném měření dechovými zkouškami naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami okolo 1,2 promile alkoholu v dechu. Výše uvedený muž předchozí požití alkoholických nápojů před jízdou plně doznal, o lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu (krve nebo moči) nepožádal, na místě mu byl zadržen jeho řidičský průkaz a bylo mu zakázáno řízení všech motorových vozidel do dalšího rozhodnutí a opatření.

Oba případy protiprávního jednání a chování jsou nadále v prověřování ze strany policistů a kriminalistů z Územního odboru Policie České republiky v Novém Jičíně.

 

Případ krádeže náhrdelníku z opavské zastavárny objasněn

V těchto dnech policisté z opavského Obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže 43letému muži z Opavska, neboť tento podle všech doposud zjištěných a prokázaných skutečností měl 29. prosince loňského roku vejít do zastavárny na ulici Rybářské v Opavě, kdy po zdejší obsluze provozovny požadoval ukázat vystavené šperky určené k prodeji, což mu bylo umožněno. Při prohlížení však náhle využil chvilkovou nepozornost zaměstnance a odcizil náhrdelník ze žlutého kovu v hodnotě nejméně 19 tisíc korun a z prodejny urychleně utekl neznámo kam.

Tato trestná činnost majetkového charakteru byla nyní objasněna policisty z Obvodního oddělení v Opavě na základě místní a osobní znalosti dané problematiky, prostředí a možných osob pachatelů, kdy se shora uvedený muž ke svému protiprávnímu jednání a chování plně doznal. Lustracemi v dostupných evidencích bylo dále prokázáno, že se u 43letého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Opavě a rozsudkem Krajského soudu v Ostravě k nepodmíněnému trestu odnětí svobody, který vykonal na konci roku 2022. Celá záležitost je nadále ve stádiu prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů.

 

Odcizení šperků z prodejny klenotnictví v Nákupním centru na ulici U Fortny v Opavě

Chvíli před třináctou hodinou odpolední 5. ledna tohoto roku doposud neznámý pachatel spáchal v prostorách Nákupního centra na ulici U Fortny v Opavě přečin krádeže tím, že pod záminkou nákupu požádal prodavačku zdejšího klenotnictví k ukázce dámského náhrdelníku ze žlutého kovu v hodnotě 42 a půl tisíce korun, což učinila a ze skleněné vitríny mu vytáhla tento šperk a položila jej na prodejní pult. V té chvíli však doposud neznámý muž náhrdelník vzal a okamžitě utekl z prodejny pryč, a to neznámo kam.

Celá tato trestná činnost majetkového charakteru je nadále prověřována policisty z Obvodního oddělení v Opavě a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizeného šperku lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651.

 

Agresivní muž napadl v opavském Nákupním centru pracovníka ochranky a pak i policisty

Policisté z opavského Obvodního oddělení v těchto dnech zahájili úkony trestního řízení ve věci spáchání přečinů výtržnictví a vyhrožování s cílem působit na úřední osobu, ze kterých je důvodně podezřelý 42letý muž z Opavska. Jak bylo dosavadním prošetřováním a následným prověřováním zjištěno a prokázáno, tak shora uvedený muž okolo sedmnácté hodiny odpolední 8. ledna 2024 vstoupil do prodejny jednoho z mobilních operátorů v budově Nákupního centra na ulici U Fortny v Opavě, kde si po chvíli zapálil cigaretu. Když byl upozorněn pracovníkem bezpečnostní ochranné služby objektu, aby svého jednání zanechal a cigaretu uhasil, tak tohoto 37letého muže z Opavy slovně napadl, vyhrožoval mu fyzickou likvidací a za použití svazku klíčů na provázku jej udeřil do obličeje. Následně byl tímto pracovníkem ochranky a dalším přihlížejícím náhodným svědkem sveden na zem, kde byl zpacifikován až do příjezdu přivolané službu konající opavské policejní autohlídky. Výše uvedený 42letý muž následně slovně napadal i přítomné policisty, vyhrožoval jim napadením a fyzickou likvidací, choval se arogantně, agresivně a při provádění dalších nutných procesních úkonů se pokoušel strážce zákona několikráte kopnout do různých části těl, což se mu v jednom případě podařilo a jednoho z policistů udeřil do ramene. Oba napadení muži (pracovník bezpečnostní ochranné služby i policista) vyhledali jednorázové lékařské vyšetření a ošetření, ke zranění žádné jiné z přítomných osob nedošlo a rovněž nevznikla žádná hmotná škoda na majetku. Po zadokumentování spisového materiálu byl podezřelý muž propuštěn ze zadržení na svobodu. Celá záležitost je nadále ve stádiu prověřování ze strany opavských policistů a kriminalistů.

 

Vloupání do dodávkového automobilu na ulici Opavské v Horním Benešově

Mezi šestnáctou hodinou odpolední a dvacátou hodinou večerní 8. ledna letošního roku doposud neznámý pachatel spáchal na ulici Opavské v Horním Benešově přečin krádeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku tím, že se vloupal do kabiny zde zaparkovaného nákladního motorového vozidla tovární značky Ford Tranzit, kterou prohledal a odcizil peněženku s různými osobními doklady, s platebními kartami a s finančními prostředky na hotovosti. Po oznámení případu této majetkové trestné činnosti bruntálští policisté při ohledání místa činu nalezli nedaleko od výše zmíněného zaparkovaného dodávkového automobilu, a to na ulici Tyršové v Horním Benešově, volně pohozenou peněženku se všemi doklady a s platebními kartami, avšak bez financí. Poškozenému 34letému muži z Bruntálska tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši 8 a půl tisíce korun a celou záležitostí se nadále intenzivně zabývají policisté z místně příslušného Obvodního oddělení v Bruntále. Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených finančních prostředků lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bruntálské policejní číslo 974 731 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice