9. 11. 2010

Kradl syn

Nejdříve otec oznámil vloupání do své chaty ve služebním obvodu policistů ve Studénce na Novojičínsku, se škodou téměř deseti tisíc korun. V průběhu policejního vyšetřování policisté zjistili, že zlodějem je šestnáctiletý syn poškozeného. Odcizené věci policisté majiteli – otci vrátili.

Nicméně otec využil svého práva a policistům po zjištění této skutečnosti, nedal souhlas k trestnímu stíhání svého syna. Případ tedy bude odložen.

Nový Jičín – Rady jak se bránit vloupání do rekreačního objektu.

Majitelům chat doporučujeme, aby si ve svých chatách nezanechávali v době nepřítomnosti cenné věci. Je vhodné objekt zabezpečit elektronickým zabezpečením a mechanickými zábrannými prostředky jako jsou například bezpečnostní zámkový systém, mříže, uzamykatelné okenice. Není dobré nechávat si u rekreačního objektu viditelně žebřík. Uklizené by měly být rovněž všechny věci, které by pachatel mohl při násilném vniknutí do objektu použít. Jedná se především o sekyry, nářadí a předměty, které je možné využít k páčení.

Je vhodné rekreační objekt i v zimních měsících nepravidelně navštěvovat. Uklizený sníh budí zdání pobytu majitele v objektu. Dále je vhodné všímat si pohybu podezřelých osob a vozidel v chatových oblastech.

Pokud dojde k vloupání do rekreačního objektu je pro policisty důležité, aby majitel nevstupoval dovnitř a tuto věc neprodleně oznámil policii. Vhodné je pořídit si fotodokumentaci cenných věcí, policisté ji využijí při pátrání a identifikaci odcizených věcí.

Novojičínští policisté provádějí v chatových oblastech nepravidelné preventivní kontroly. V zimních měsících jsou intenzivnější a na tyto lokality se zaměřují také policejní psovodi.

 

Boural do mostu

Muž ve věku padesáti let z Kopřivnice pod vlivem alkoholu boural do zábradlí mostu. Vozidlo Škoda Felicie řídil pod vlivem alkoholu. S téměř třemi promile alkoholu nezvládl řízení. Policisté řidiči zadrželi oprávnění k řízení motorových vozidel. Předběžná škoda je vyčíslena na částku 30tisíc korun.

Novojičínští policisté jen za říjen letošního roku zjistili celkem 30 řidičů, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu, devíti zadrželi řidičský průkaz, dva řídili bez řidičského oprávnění a jednomu řidiči odebrali vozidlo.

Na území Novojičínska lze tedy očekávat zvýšený počet policejních kontrol zaměřených na kontrolu alkoholu u řidičů.

 


Policisté nalezli dceru v Anglii

V neděli 7. listopadu přijali novojičínští policisté oznámení 50leté ženy, která uvedla, že má podezření ze zavlečení své dcery do ciziny.

Ze získaných informací od svědků události nabyli policisté přesvědčení, že se tak nestalo. Přesto zahájili prověřování celé události. Operativním šetřením zjistili a prověřili informaci, která vedla do Anglie.

V rámci Schengenského informačního systému požádali policisté cestou mezinárodní spolupráce Interpol a Národní centrálu Sirene k prověření možného pobytu pohřešované dcery.

Zpětná informace na sebe nenechala dlouho čekat, dnešního dne obdrželi informaci, že údajná pohřešovaná 20letá dcera z Novojičínska, je živá a zdravá.

Anglickým kolegům uvedla,“ že je v Anglii dobrovolně, v žádném případě zde není držena proti své vůli. Bydlí se svým přítelem a pracuje v obchodě. Dále uvedla, že se nestala obětí žádného trestného činu. Podezření ze zavlečení do ciziny jednoznačně popřela.“

Máma pohřešované dcery byla o celém průběhu pátrání vyrozuměna.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice