9. 11. 2020

Nehoda motocyklu a tří vozidel

V neděli došlo na silnici č. 1/56 mezi Ostravicí a Frýdkem-Místkem k dopravní nehodě za účasti motocyklu a tří osobních vozidel. K nehodě došlo na této dvouproudé silnici pro každý směr v místě, kde je provoz ve směru jízdy od Ostravice dopravním značením sveden do jednoho jízdního pruhu (pravého). Z dostupných informací vyplývá, že řidič motocyklu (ročník 1966) jedoucí v tomto směru měl v úmyslu přejet v místě zúžení z pruhu levého do pravého. Při manévru došlo ke kontaktu či střetu s před ním jedoucím osobním vozidlem. Účastníky nehody se stala další dvě osobní vozidla jedoucí za motocyklistou, která se střetla.

Při nehodě byl zraněn motocyklista. Byl předán do péče zdravotníků a letecky transportován do nemocnice. Případné požití alkoholických nápojů u řidičů vozidel policisté vyloučili provedením dechových zkoušek, výsledky tedy byly negativní. U motocyklisty bude uvedené vzhledem ke zranění zjištěno dodatečně.

Policisté provedli na místě potřebnou dokumentaci a další úkony. V šetření nehody budou i nadále pokračovat. Policisté zajišťovali také průjezdnost pro oba směry, neboť vzhledem k nehodě nebylo možno místem ve směru od Ostravice projet. Řidiči tedy po dobu nezbytně nutnou projížděli kyvadlově. Vzhledem k faktu, že komunikace je velmi frekventovaná, se v jednu chvíli vytvořila kolona vozidel sahající ke sjezdu na Čeladnou. Děkujeme řidičům, že respektovali pokyny policistů, kteří činili vše pro minimalizaci dopravních komplikací.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice