9. 9. 2016

Platil nalezenou kartou

Poškozené odcizenou platební kartou vznikla téměř 4 tisícová škoda. Nalezenou platební kartou si ponechal 32letý muž z Fulneku, který nelenil a téměř dvaceti platbami v obchodech uhradil své nákupy. Ve své výpovědi uvedl, že jí nalezl na chodbě domu v kterém bydlí. K samotnému nalezení i jejímu zneužití se doznal. Svým jednáním se dopustil přečinu neoprávněného držení platební karty.  

 

Auto jako výkladní skříň

Fotoaparát zn. NICON 5100 s příslušenstvím zanechal poškozený v automobilu na parkovišti ve Štramberku, ul. Zauličí. Toho si všiml doposud nezjištěný pachatel, který rozbil okno zaparkovaného Ranaultu Megane a fotoaparát odcizil. Poškození jsou dva, majitel automobilu s rozbitým oknem a škodou přesahující 6 tisíc korun, a majitel foťáku se škodou přesahující 14 tisíc korun.

 

Telefon za téměř 30 tisíc

Podezřelá 22letá slečna sjednala úvěrovou smlouvu na koupi telefonu v prodejně elektra v Šenově u Nového Jičína. Její touha byla natolik silná, že aby jej získala, tak do samotné smlouvy uvedla nepravdivé údaje, které měly vliv na získání úvěru k jejímu zakoupení. Zaměstnavatel, u kterého měla v té době pracovat, neexistuje. Poté co telefon za více jak 26 tisíc získala tak je nesplácela. Nyní je prověřovaná s podezřením ze spáchání přečinu úvěrového podvodu.  

 

Povedený host

Z přečinu krádeže je podezřelý 26letý muž, který v polovině měsíce srpna, vstoupil do hotelu v Novém Jičíně. Z jednoho pokoje následně odcizil mobilní telefon, který obratem prodal v zastavárně. Nepoučitelný zloděj byl již v minulosti odsouzen pro přečin krádež a to nepodmíněně v délce 174 dnů. Jaký trest mu bude uložen, rozhodne soud.

 

Přelezla plot

Téměř dvoumetrový plot v Příboře přelezla 25letá slečna, která letos v měsíci březnu již byla pravomocně odsouzena za přečin krádež k 180 hodinám obecně prospěšných prací, které doposud nevykonala.  Po samotném přelezení vysokého plotu vnikla do půdních prostor nad garáží, z které odcizila porcelánové sousoší, brýle, 42 kg balík svázaných časopisů a další věci v celkové hodnotě několika málo stokorun. I přes tuto vzniklou škodu je nepoučitelná slečna podezřelá ze spáchání přečinu krádež a porušování domovní svobody.

 

Proboural stěny unimobuněk

Probouraným otvorem ve stěně unimobuňky vnikl pachatel dovnitř zázemí kynologického klubu ve Vlčovicích. Společenství vznikla škoda jak na odcizených věcech, tak i na samotném opláštění budovy předběžně vyčíslená na 10 tisíc korun. Pachatel si s sebou odnesl křovinořez zn. Sparta 380T, drobné peníze a láhev alkoholu. Kriminalistický technik na místě zajistil několik kriminalistických stop, které jsou nyní vyhodnocovány k individuální shodě možného pachatele.

 

Klíčové důkazy

Každodenně pokračují policisté v prověřování okolností zločinů spáchaných v předchozích letech, které dosud nebyly objasněny. Na počátku října roku 2013 došlo v Ostravě ke zvlášť závažnému zločinu loupeže. Podezřelý tenkrát vstoupil do pobočky instituce, kde zaměstnankyni předal listinu s výhružným textem. Pod pohrůžkou užití granátu a nože požadoval vydání financí. Nonverbálně rovněž poškozenou upozorňoval na ve svém oděvu uložený předmět. Oběť se z přepážky vzdálila, podezřelý reagoval odchodem. Při skutku nedošlo ke zranění a podezřelý se nezmocnil financí. Kriminalisté specializující se na odhalování násilné trestné činnosti vedli prověřování, realizovali množství úkonů trestního řízení, výslechy zúčastněných, svědků, pokračovali v operativním zjišťování informací…Klíčovým se pak ukázalo precizně provedené ohledání místa činu a zejména zajištění stop, které zkoumali znalci. Rozhodující zvrat v pátrání po podezřelé osobě přinesl závěr znalce z oboru genetiky, který na počátku letošního roku konstatoval při porovnání profilů shodu s uloženými údaji konkrétní osoby. A ku slovu se opět dostali znalci, tentokrát z oboru daktyloskopie a písmoznalectví. Po shromáždění důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání 24letého muže pro zvlášť závažný zločin loupeže. Muži, toho času ve výkonu trestu za majetkovou trestnou činnost, hrozí aktuálně další trest odnětí svobody až na deset let.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice