1. 2. 2019

Průzkum mapuje současnou situaci ve školách a školkách. Nejen v Kopřivnici, ale také v okolních obcích se v těchto dnech ve školách a školkách objevily dotazníky, které mají zmapovat názory pedagogů a rodičů na vnímání současné situace v těchto zařízeních. V rámci průzkumu, který je povinným výstupem v projektu MAP ORP Kopřivnice II, nyní po celkem dvaadvaceti školách a školkách putují tři typy dotazníků: pedagogický, který je dostupný v elektronické formě. Dotazník pro rodiče dětí MŠ a dotazník pro rodiče žáků navštěvujících ZŠ je k dispozici jak v elektronické, tak ve fyzické formě v daném zařízení. Respondenti dotazníků anonymně odpovídají na otázky ve čtyřech oblastech, které zahrnují od vzdělávání, prevence a mimoškolních aktivit, přes vybavení a stravování až po řízení škol a komunikaci. Nutné je uvést pouze zařízení, které jejich dítě navštěvuje. Sběr dat bude probíhat do 15. února letošního roku. S výsledky průzkumu bude seznámena také široká veřejnost.

 

Lidé mohou do konce února nominovat výjimečné osobnosti, ale i společensky odpovědné organizace, firmy či obce.

Cenu hejtmana za společenskou odpovědnost a anketu Osobnost Moravskoslezského kraje vyhlásil hejtman Ivo Vondrák koncem minulého roku. Nominace může veřejnost zasílat do konce února, slavnostní vyhlášení je plánováno na květen tohoto roku. Anketa Osobnost Moravskoslezského kraje upozorňuje na výjimečné osobnosti severní Moravy a Slezska už druhým rokem. Ceny hejtmana za společenskou odpovědnost budou letos předány podesáté.

 

Mimořádné odměny čekají v těchto týdnech na všechny pravidelné dárce krve, kteří na transfúzní oddělení Nemocnice Nový Jičín přivedou „novou krev“. Nemocnice pokračuje v akci „Přiveď nového dárce, dostaneš dárek!“, jejímž cílem je zajistit dostatečnou zásobu krve a krevních složek prostřednictvím náboru nových dárců.

Zájemci z řad prvodárců mohou k odběrům přicházet vždy v pondělí a úterý mezi 6:30 a 9:30, a to na transfúzní oddělení Nemocnice Nový Jičín i bez objednávky. Pokud přijdou v doprovodu stálého dárce tohoto transfúzního oddělení, čeká na pravidelného dárce malý dárek. Dárcem krve se může stát každý zdravý občan České republiky ve věku 18 až 60 let, jehož hmotnost převyšuje 50 kilogramů. Bezplatné dárcovství krve přitom dává nejenom dobrý pocit z ušlechtilého skutku, ale také zahrnuje lékařské vyšetření a možnost konzultace s lékařem. Dárce má nárok na pracovní volno s náhradou mzdy, získat vitamíny od zdravotní pojišťovny, občerstvení, a uplatnit si nárok odpočtu ze základu daně z příjmu, a to ve výši 3000 korun za každý absolvovaný odběr.

 

Knihy z piaristické knihovny: Mravné a správné jednání o mládeže cvičení a vychování, Příbor. V pátek 1. února od 17.00 hod. proběhne v přednáškovém sále Muzea a pamětní síně Sigmunda Freuda pokračování v komentovaném čtení z knihy o společenském chování z 18. století. Vstupné 15 Kč.

 

Svátek světel v Kopřivnic. V pátek 1. února v 17.00 hod. proběhne v Divotvůrně obřad věnovaný svátku Hromnic, který je českou verzí původního keltského svátku Imbolc. Čeká vás povídání o původu tohoto svátku a jeho podobách, uctění tradic s ním spojených (poznávání tradičních bylin, koření, jídla, drahých kamenů, zvířecích průvodců), posvěcení svíček a meditace. Vstupné dobrovolné.

 

Country večer v Kopřivnici. V pátek 1. února proběhne od 18.00 hod. v zrcadlovém sále Kulturního domu Kopřivnice první z tematických večerů pro širokou veřejnost bez rozdílu věku, tentokráte zaměřený na výuku sestav country tanců.

 

V pátek 1. února od 20.00 hod. si můžete přijít zaplesat do kulturního domu ve Štramberku spolu s Fotbalovým klubem Štramberk. K tanci a poslechu zahraje ostravská kapela Šajtar.

 

Ledová plochá dráha – z důvodu špatného počasí zrušeno.

 

Rock Bike Party 2019. Hukvaldy. V sobotu 2. února v sále ZŠ Leoše Janáčka Hukvaldy se všichni rockeři a bikeři můžou těšit na zimní párty, na které od 16.00 hod. vystoupí kapely, z nichž každá má nějaké pouto s obcí Hukvaldy. Vystupující kapely: Kazachstán, My Project, Markéta a její mufloni, Slepí křováci, Jo Riittää!, Neklan. Přímo v sále proběhne také BMX exhibice. Vstupné v předprodeji v GTSTORE 100 Kč, na místě 120 Kč.

 

V sobotu 2. února jste od 19.30 hod. zváni na 4. FotBÁL do Katolického domu Kopřivnice, kde proběhne tradiční setkání nejen fanoušků FC Kopřivnice v rytmu disco. K tanci a poslechu zahraje DJ Starling Jay, těšit se můžete na doprovodný program, občerstvení i bohatou „fotbolu“. Doporučený dress code je společensko-sportovní oděv.

 

Malby moderních zahrad: Od Moneta k Matissovi, Kopřivnice. V neděli 3. února od 15.30 hod. v Kině Kopřivnice můžete zhlédnout výstavu Malby moderních zahrad. Tento film představuje magickou cestu, na které diváci zjistí, jak odlišní ve skutečnosti byli Monetovi současníci. Zkoumá odlišné motivy, abstraktní barevnosti, ozdobné i utopické nápady všech Monetových současníků. Filmem provází zanícení kurátoři, umělci i nadšenci.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice