1. 7. 2024

Každou červencovou neděli se od 17 hodin představí v sadu E. Beneše před Ringhofferovou vilou hudebníci v oblíbeném seriálu Letních koncertů. Těšit se můžete na kapely RedStone, Ostopět, Pokustone a folkovou písničkářku Beatu Bocek. První nedělní odpoledne zpříjemní kapela původem z Lichnova RedStone. Název je odvozen od Červeného kamene, pod kterým Lichnov leží. Skupinu hudebníků, které spojuje láska k hudbě, vznikla v roce 2019. Předvedou vlastní tvorbu, která se pohybuje v žánrech pop a rock. O týden později bude pódium patřit oblíbené štramberské kapele Ostopět hrající převzaté pop-rockové skladby českých i zahraničních interpretů. Trojice hukvaldský hudebníků s neotřelou tvorbou Pokustone dostane prostor 21. července. Sérii Letních koncertů završí poslední červencovou neděli textařka, zpěvačka a skladatelka Beata Bocek, která posluchačům zazpívá „po naszymu“. „Naší snahou je, abychom zdejšímu publiku představili nejen kvalitní hudebníky z nedalekého okolí, ale i různorodé hudební žánry a pojetí. Ještě připomínám, že na všechna vystoupení je vstup volný a v případě nepříznivého počasí se akce ruší,“ uvedla za organizátory Klára Applová, dramaturgyně Kulturního domu Kopřivnice.

 

Vydejte se s námi na dobrodružnou výpravu do vesmíru! Knihovna nachystala na prázdniny od 1. 7.– 31. 8. 2024 Letní vesmírné dobrodružství. Vyzvedněte si v červenci v dětském oddělení knihovny v kulturním domě první část kosmonautova průvodce vesmírem a vydejte se na výpravu za rozluštěním tajemství, která ukrývá.

 

Ve čtvrtek 4. července a v období 29. července – 4. srpna bude knihovna uzavřena! Půjčovna a čítárna v kulturním domě a knihovna na severu mají od 1. července do 30. srpna zkrácenou provozní dobu.

 

Prázdninový projekt Někdo ven??? odstartuje ve čtvrtek 4. července tříhodinovou akcí Cyklobike pumptrack. Sraz účastníků i s koly je v 16 hodin v sadu Dr. E. Beneše.

 

Letní škola tance v sadu Dr. E. Beneše Tancem kolem světa proběhne od čtvrtku 4. 7. do neděle 7. 7. 2024, vždy od 18 hodin. K rozjezdu zahraje kapela CIZINCI. Vstupné dobrovolné. Čekají vás ochutnávky různých tanečních forem okořeněné pomyslným cestováním exotickými světadíly: čtvrtek 4. 7. country tance, pátek 5. 7. španělské flamenco, sobota 6. 7. brazilská samba a neděle 7. 7. latinsko-americká cha-cha.

 

Bezručova vyhlídka bude od 26. 6. 2024 uzavřena. Na základě objevených závad si město nechalo zpracovat odborný posudek stavu vyhlídky, který tento krok jednoznačně doporučil. Třináctimetrová dřevěná stavba z roku 2012 je v havarijním stavu a nelze zaručit bezpečnost jejích návštěvníků. Vlivem dlouhodobého působení vlhkosti použité smrkové dřevo již neplní svou funkci, a navíc bylo zjištěno několik konstrukčních závad i napadení neznámým dřevokazným hmyzem a houbami. Jakékoliv dřevo destruované dřevokaznými houbami je dle normy pro dřevěné konstrukce nevyhovující. Odborný posudek proto doporučuje městu vyhlídku uzavřít, neboť zejména stav zábradlí je v tristním stavu. Nedá se vyloučit pád osob při opření se či šlápnutí na spodní trámek. Pevnost napadeného dřeva nelze přesně stanovit a četné spoje ztužidel a šikmých sloupů není možné považovat za dostatečně únosné.  „Mrzí nás, že vyhlídku musíme zavřít právě teď, během hlavní turistické sezóny, ale zdraví a životy návštěvníků nehodláme riskovat. Pouhá oprava zábradlí by asi nebyla ekonomická, neboť v krátkodobém horizontu bude potřeba přistoupit k zásadním tesařským výměnám ztužidel, sloupů a části podlah. V následujících týdnech zpracujeme podklady pro další rozhodování o osudu stavby,“ uvedla Magda Šebestová z odboru majetku města.

 

V pátek 28. června končí sezona krytého bazénu a plavce vystřídají stavaři. Sportoviště totiž čeká výměna podhledu stropu a osvětlení. Provedena bude z důvodu snížení energetické náročnosti, dovršení životnosti některých prvků a zlepšení světelných poměrů v prostorech bazénu. Předmětem zakázky jsou stavební a montážní práce včetně souvisejících projektových činností pro provedení kompletní výměny podhledu stropu a osvětlení hlavní bazénové haly a haly dětského bazénu. Při výběru zhotovitele nehrála roli pouze nabídková cena, ale rovněž budoucí roční spotřeba energie. Zakázku vyhrála společnost LAMA lighting technologies. Městský rozpočet vyjde akce na 3,6 milionu korun, ale investice do energetických opatření se nám vrátí v podobě budoucích úspor za elektrickou energii. Práce budou zahájeny po vypuštění bazénu v úterý 2. července a ukončeny mají být v polovině září. Snahou bude co nejméně omezit start nové plavecké sezony.

 

Prázdninový projekt Někdo ven??? startuje letos už podesáté. Kopřivnická mládež a všichni, kteří chtějí něco nevšedního zažít, jsou zváni na osm akcí, které vyvrcholí v pátek 30. srpna v odpoledních hodinách v centru města. Projekt organizuje radnice s několika partnery z řad zdejších sportovních klubů a různých spolků, a proto je nabídka skutečně různorodá. Letos se mohou účastníci těšit například na sportovní odpoledne Stay strong, Extreme weekend ve skateparku, kvízovou hru Kdo jsem? na Vanaivanu, paintball, dodgeball nebo noční pochod po horách. Na akcích Někdo ven??? se už tradičně něco sbírá. Letošní ročník je ve znamení hlavolamů. Projekt odstartuje ve čtvrtek 4. července tříhodinovou akcí Cyklobike pumptrack. Sraz účastníků i s koly je v 16 hodin v sadu E. Beneše.

Veškeré informace zájemci najdou na Facebooku Někdo ven: https://www.facebook.com/nekdoven. Projekt bude zakončen velkou akcí během posledního srpnového pátku, která bude mít premiéru v centru města. Připraven bude skate, parkour, graffiti, RC modely make-up, tatoo a hudba.

 

Z důvodu státního svátku dojde ke změně svozů odpadů, které byly plánovány na pátek 5. července. Svoz plastů a kovů od rodinných domů v Lubině bude proveden již v úterý 2. července. Svoz bioodpadu od rodinných domů bude proveden o den dříve, tedy ve čtvrtek 4. července – jedná se o ulice Na Pinkavce, Severní, Příborskou a Dolní.

 

V předstihu několika dnů byla dokončena druhá etapa rekonstrukce tribuny na stadionu Emila Zátopka, která řešila zejména druhé patro a opatření vedoucí k energetickým úsporám. Úpravy vyšly městský rozpočet zhruba na 25 milionů korun. Právě dokončená etapa navázala na loňskou rekonstrukci šaten, sprch a relaxačního zázemí v přízemí budovy. Původní restaurace se změnila v multifunkční místnost a vznikl zde bufet, který bude využíván při sportovních akcích. Na obou koncích tribuny byly zrekonstruovány toalety, vyměnily se některé sedačky pro diváky a bývalý byt správce se přebudoval na kancelář. Dále se měnily rozvody topení, vody, kanalizace, byly instalovány nové radiátory. Objekt se dočkal také nových podlah, omítek, obkladů a dlažeb. Za účelem snížení energetické náročnosti budovy se zateplily stěny, vyměnily se okna, dveře, a dokonce i kotle. Kromě dvou kondenzačních kotlů na zemní plyn byly v kotelně umístěny také tři zásobníky na horkou vodu, které jsou napojeny na fototermické panely na střeše objektu pro ohřev vody sluncem. V tuto chvíli jsou již hlavní úpravy hotovy a stadion lze označit za reprezentativní sportoviště, jaké si místní kluby zaslouží. Jako další krok rozvoje areálu má město připravenu projektovou dokumentaci na využití dešťových vod ze střechy tribuny pro kropení hřiště a nyní bude hledat dotační zdroj na jeho realizaci.

 

 

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice