10. 1. 2012

 

Veletrh cestovního ruchu Region Tour se blíží. Ve čtvrtek 12. ledna 2012 startuje v Brně Mezinárodní veletrh cestovního ruchu GO – REGIONTOUR 2012, který potrvá do neděle 15. ledna 2012. Jako každý rok i letos zde bude mít svůj stánek Lašská brána Beskyd společně ve spolupráci s agenturou Beskydy-Valašsko v expozici Moravsko-slezského kraje. na co všechno se mohou návštěvníci těšit? K dispozici bude například bluetooth vysílač, takže si budou moci návštěvníci stáhnout mobilního průvodce po Lašské bráně přímo do svého mobilu, budou se péct štramberské uši spojené s ochutnávkou této tradiční pochoutky. Pro návštěvníky se zvlášť velkým zájmem o tuto oblast jsou připraveny soutěžní otázky o drobné ceny.

 

ČEZ Distribuce, a.s. oznamuje, že dne 12. ledna od 7:30 – 13:00 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie v části ulic: Bezručova, Havlíčkova, Husova, Hanse Ledvinky, Komenského, Masarykovo náměstí, Štefánikova, Štramberská a Wolkerova. Dne 18. ledna od 7:30 – 15:30 hodin bude přerušena dodávka elektrické energie v části Kudláčkovy ulice.

 

Město Štramberk zve na výstavu v Městské galerii (budova MIC) „PoMadridU“ … výstava fotografií z Celosvětového setkání mládeže v Madridu. Výstava potrvá do 5. 2. 2012.

 

V Závišicích již také zakázali hazard – a to velmi radikálně. Zastupitelé na svém posledním zasedání přijali vyhlášku, kterou se zakazuje provozování jakýchkoliv výherních přístrojů, včetně například rulety, na území celé obce. Obecně závazná vyhláška obce Závišice o regulaci provozování loterií a jiných podobných her začala platit stejně jako v Kopřivnicic – 1. ledna 2012.

 

MOJE CESTA – Nákladním vlakem na Sahaře aneb stopem po západní Africe. V sobotu 14. ledna od 19:00 proběhne na turistické chatě Dr. Hrstky další z cestovatelských přednášek festivalu „Moje cesta“. Tentokrát bude přednášet Silvestr Tkáč o jeho cestě nákladním vlakem na Sahaře aneb stopem po západní Africe. Na velbloudovi, nákladním vlakem, v diplomatickém vozidle, na korbě vojenského auta, s policejním doprovodem i takové může být stopování. Jak bylo v těchto krajinách, kolik musí cestovatel zaplatit úplatků, kde bydlí Mauritánský ministr zdravotnictví, proč se chodí přes minová pole a jak se slaví narozeniny na Západní Sahaře. Vstupné je jako vždy dobrovolné.

 

Regionální muzeum v Kopřivnici, o. p. s., MUZEUM FOJTSTVÍ zve na výstavu Šárky Hyklové – kresby, malby, sochy, v Muzeu Fojtství v Kopřivnici.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice