10. 10. 2014

 

Ve čtvrtek 9. října bylo ukončeno podzimní plošné čištění místních komunikací v Kopřivnici, především těch úseků, které nebyly zcela vyčištěny na jaře, kvůli pokládce teplovodního potrubí. Současně byly čistěny i uliční vpustě. V době čištění bylo opět na nezbytně nutnou dobu zakázáno stání vozidel. Očista přišla na téměř 360 000 korun, kdy část nákladů uhradí fa Hochtief. Místa, kde dosud probíhají hrubé terénní úpravy a dokončovací práce po teple, bude čištění dokončeno následně samotným zhotovitelem stavby.

 

 

Městský úřad v Kopřivnici opět vylepšuje své služby. Pracovníci sociálního odboru mají k dispozici novou jednací místnost, která jejich klientům poskytne příjemnější a především diskrétnější prostředí pro projednávání osobních záležitostí. Jde o jeden z výstupů projektu zaměřeného na zkvalitnění činnosti orgánů sociálně-právní ochrany dětí, na který se radnici podařilo získat téměř dvoumilionovou dotaci.

 

 

Ostrava zažije tuto neděli, tedy 12.října 2014 od 10:00hod., nevídanou událost. Jezdci Rallye Dakar totiž zamíří přímo do centra města, aby představili svoje závodní stroje. Součástí akce budou i soutěže s tématikou Rallye Dakar, prohlídky dakarské techniky s komentářem jezdců a také autogramiáda. Návštěvníci akce, která je samozřejmě zdarma, se mohou těšit na takové hvězdy jako je Josef Macháček, Ivo Kaštan nebo Vlastimil Vildman.

 

 

Společnost Halla Visteon Climate Control Corp. (HVCC) plánuje v Novém Jičíně postavit novou výrobní halu. Rozšíří výrobní kapacity ve městě, a to v průmyslové zóně na okraji Nového Jičína, kde už má svůj sklad firma DHL. ozšířením vznikne více než pět a půl tisíce metrů čtverečních výrobní plochy, díky níž může společnost HVCC navýšit kapacitu výroby Fluid Transport komponentů, umožňujících přenos kapalin uvnitř klimatizačního systému ve vozidle. Na nové lince bude zájem zejména o operátory do výroby.

 

 

Již tento pátek se v centru města Kopřivnice objeví, tento rok naposledy, prodejci s nabídkou čerstvých produktů. V době od 9.00 do 16.00 hodin budete moci zakoupit ovoce, zeleninu, pečivo, maso a uzeniny, mléčné výrobky a sýry, včelí produkty, byliny, květiny, čaje, koření a mnoho dalšího. Aby byl trh ještě pestřejší, je pro vás připravena také mykologická poradna pana Jaromíra Durčeka z Lubiny. Ten zájemců představí známé i méně známé druhy právě rostoucích hub. Využijte této jedinečné akce a zásobte se na zimu!

 

 

Série přenosů z Metropolitní opery začíná. V sobotu bude v Kulturním domě v Kopřivnici zahájena sezóna přímých přenosů z Metropolitní opery v New Yorku. Nová sezóna začne v 18.45 hodin shakespearovskou tragédií Macbeth. V úspěšné inscenaci Adriana Noblea z roku 2007 vystoupí v náročné dramatické úloze Lady Macbeth sopranistka Anna Netrebko. Po jejím boku se v titulní roli objeví Zeljko Lučić, dále Joseph Calleja jako Macduff a René Pape jako Banco. Orchestr bude řídit Fabio Luisi.

 

 

Nedělní pohádka pro  děti je připravena Nedělní pohádka v kinosále. Od 15.30 hodin se zde představí Divadlo Studna s pohádkou Syndibád. Vydejte se s námi na dobrodružnou cestu vonící dálkou, kávou a vzácným kořením, do země jménem Omán. Zde žil chudý, leč odhodlaný mládenec Syndibád. Na cestě za dobrodružstvím mu dopomůže tučná ryba, létající koberec, kouzelná lampa, džin a také samonavigovací papoušek… Ale nebojte se, napínavá a nebezpečná cesta změní se v cestu svatební. Po necelé hodince v bambusovém labyrintu přijde šťastný konec.

 

 

Ten, kdo dá přednost hudebním zážitkům nesmí chybět v neděli ve Štramberku. V Zámeckém sále domu U Písařů se koná tradiční akce známá pod názvem Jazz U Písařů. Od 17.00 hodin se Vám představí Boris Urbánek se svými hosty.

 

 

Sobotní den můžete strávit také na historickém hradu Štramberk. Ačkoli se nekoná původně avizované Hradní dýňobraní, ani tak nebude o zábavu nouze. Jako náhradní program si pro vás provozovatelé hradu připravili sokolníky a hradní grilování. Grilovat se bude vepřová kýta!

 

 

Přijďte se nechat inspirovat kopřivnickými seniory. Již třetím rokem organizuje kopřivnická radnice projekt „Aktivní senior“, v rámci kterého je pro dříve narozené Kopřivničany připravena řada pohybových, kulturních a společenských aktivit. Jednou z nich bude výstava k výročí 25 let seniorské pěší turistiky, jejíž vernisáž bude spojena s prezentací ručních prací. Výstava zmapuje historii i současnou činnost Klubu pěší turistiky působícího při místním klubu seniorů s cílem inspirovat ostatní Kopřivničany v důchodovém věku, aby se přidali k četným klubovým aktivitám. Stejně inspirativní bude také doprovodná jednodenní prezentace „Šikovné ruce našich seniorů“ konaná v den zahájení výstavy, na níž si budou moci příchozí prohlédnout pozoruhodné ruční práce a nejrůznější výrobky. Vernisáž se uskuteční ve středu 15. října v 9 hodin ve vestibulu radnice. Přijměte pozvání a přijďte se nechat inspirovat nevšedními turistickými zážitky či nejrůznějšími rukodělnými technikami! Výstava Klubu seniorské pěší turistiky bude ve vestibulu radnice k vidění až do 7. Listopadu.

 

 

V pátek 10.října 2014 se v Kopřivnici se uskuteční poslední letošní farmářský trh. Na pěší zóně v centru města bude možné od 9 do 16 hodin nakoupit chutné domácí potraviny, čerstvé kuchařské suroviny i zajímavé regionální výrobky od pečlivě vybíraných prodejců. Tentokrát se nakupující mohou těšit také na výstavku hub a poradnu známého mykologa Jaromíra Durčeka z Lubiny.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice