10. 10. 2022

Kopřivničané vyplavali krásné třetí místo. Ve středu 5. října se konala Plavecká soutěž měst, kterou již 31. rokem pořádá Česká asociace Sport pro všechny. Kopřivnice se zapojila počtvrté. V drahách krytého bazénu se vystřídalo 349 plavců, kteří společnými silami vybojovali pro Kopřivnici krásné třetí místo v kategorii měst od 20 do 50 tisíc obyvatel. Soutěž se konala v rámci kopřivnické kampaně Dny zdraví, protože jejím cílem je motivovat občany k pohybu a zdravému životnímu stylu. “Plavecké klání je určeno pro zdatné i méně zdatné plavce od dětí po seniory. Podmínkou je uplavat 100metrovou trasu, tedy čtyři bazény, a to jakýmkoliv způsobem. Měří se individuální časy a ty jsou poté převáděny na body. Nejrychlejší kopřivnický plavec doslova prosvištěl stanovenou trasu za 1:06,” uvedla koordinátorka projektu Zdravé město Kopřivnice Ivana Holubová s tím, že oproti loňskému ročníku si Kopřivnice polepšila o jednu příčku. Nejmladší účastnici bylo 11 měsíců, nejstaršímu reprezentantovi 82 let. „Děkujeme všem, kdo se zapojili! Jsme moc rádi, že letos přišlo o 91 plavců více než minule. U akcí, jako je tato, nejde pouze o radost ze soutěžení, ale zejména o radost z pohybu. Každý kdo přišel, podpořil jak město, tak i své vlastní zdraví a kondičku. Věříme, že i volnou vstupenku na bazén, která byla letos odměnou pro ty, kdo nemohli využít hodinu zdarma přímo na místě, všichni účastníci do konce roku rádi využijí,“ doplnila Ivana Holubová.

 

NA KOLE DO GRUZIE A ZPĚT-PONDĚLÍ 10. 10. 2022, KOPŘIVNICE, KDK, AKADEMICKÁ POSLUCHÁRNA, 18:00 HODIN, CESTOVATELSKÁ BESEDA -TOMÍK ALIAS TOMÁŠ VEJMOLA

 

VÝSTAVA K 20. VÝROČÍ ZALOŽENÍ AKADEMIE TŘETÍHO VĚKU V KOPŘIVNICI-STŘEDA 12. 10. 2022, KOPŘIVNICE, KDK ČÍTÁRNA KNIHOVNY, 17:00 HODIN, OTEVŘENO OD 13. 10. DO 29. 11. 2022

 

LÉČIVÉ DIVADLO: TERAPIE RODINOU, STŘEDA 12. 10. 2022, KOPŘIVNICE, KDK, KINOSÁL, 19:00 HODIN-BLÁZNIVÁ RODINNÁ EZOKOMEDIE GABRIELY FILIPPI

 

DIVADLO: NEJSTARŠÍ ŘEMESLO-STŘEDA 12. 10. 2022, PŘÍBOR, KULTURNÍ DŮM, 19:00 HODIN

 

Dva nové kanály (Lala TV a History HD) , které byly po celý měsíc září  nabízeny jako ochutnávku nezakódovaně, jsou od 1. října v placené nabídce RN+. History HD (LCN 117) provede diváky cestou staletími a spojí náš moderní svět s jeho historickými kořeny poutavým, vzrušujícím a často překvapivým způsobem. Vysílá pořady, které chtějí diváka oslovit zábavnou formou a které vytahují minulost na světlo zajímavým neotřelým způsobem v HD kvalitě. Dětský kanál LALA TV (LCN 182) je nová unikátní česká písničková televize pro nejmenší!  LALA TV vyčaruje dětem úsměv na tváři 24 hodin denně a 7 dní v týdnu s jejich oblíbenými písničkami. Díky nim děti hravou formou poznají svět, abecedu, čísla i barvy. LALA TV je primárně určena dětskému divákovi do 7 let. U této písničkové televize má celá rodina záruku, že dětem bude nabízen pouze vhodný obsah.

 

V rámci volného vysílání, které probíhá od úterý 4. do 1. 11.  2022 bude pro všichny klienti KTKdigi zdarma dostupný placený kanál Paprika TV. V říjnu mohou  všichni zákazníci KTKdigi, bez ohledu na svůj balíček, přepnout televizor na dočasně odkódovaný program TV Paprika. Kulinářský program TV Paprika v říjnu odvysílá nový lokální seriál s názvem Celý svet na panvici se slovenským šéfkuchařem Gabem Kocákem, jehož heslem je „K dobrému jídlu nepotřebuješ stříbrnou vidličku“.

 

Modernizace je dokončena, na Alšovce se zase vaří! Školní kuchyně a jídelna na ZŠ Alšově jsou od 6. října opět v provozu. Komplexní rekonstrukce a modernizace, která byla zahájena před prázdninami, vyšla městský rozpočet na zhruba 36 milionů korun. Škola se nyní může chlubit krásnými prostorami se špičkovým vybavením. Díky rekonstrukci se kuchyně i jídelna dočkaly změny dispozic, nových rozvodů elektřiny, vody, kanalizace, nové vzduchotechniky s rekuperací, statického zajištění stropů, nových podlah, omítek, výtahu, zázemí pro zaměstnance a kompletního vybavení kuchyně, skladových prostor i jídelny. Přestože hlavní část hrubých stavebních prací proběhla během prázdnin, rekonstrukce zasáhla i do školního roku a pro žáky muselo být zajištěno náhradní stravování v jídelně zdejší střední školy, kam je vozily autobusy.

 

Po Matematické pohotovosti bude studentům v Opavě nově od října sloužit i první pomoc z oblasti fyziky. Jedná se o aktivitu Slezské univerzity v Opavě, jejíž pokročilí studenti zajišťují pohotovostní doučování pro studenty středních škol i žáky základních škol, kteří se dostanou do dočasných problémů s chápáním učiva. Univerzita se tak snaží službou zdarma pomoci především studentům, u nichž by krátkodobý výpadek v pochopení probírané látky v škole mohl přerůst ve vážnější studijní komplikace. Matematická pohotovost v Opavě úspěšně slouží již třetím rokem, kdy si veřejnost pro velký zájem vyžádala rozšíření „ordinační doby“ na dvakrát týdně, a dokonce také o prázdninách. Nyní se k ní tedy přidává Fyzikální pohotovost, která bude zpočátku dostupná během školního roku každou středu, a to od 13 do 17 hodin.

 

Brzy začne výstavba očekávaného parkoviště. Na rohu ulic Z. Buriana a Javorové vznikne již brzy nové parkoviště. Minulý týden bylo zhotoviteli předáno staveniště a v následujících dnech začnou přípravné práce spočívající ve vytyčování stavby a realizaci přeložky vody. V prosinci by se měli obyvatelé této lokality dočkat čtyřiadvaceti nových parkovacích míst. Kromě výstavby samotného parkoviště zahrnuje projekt rovněž vybudování příjezdové komunikace a přilehlých chodníků, odvodnění, úpravy veřejného osvětlení a zeleně. Stavební práce mají trvat maximálně 70 dní a městský rozpočet vyjdou na téměř 5 milionu korun včetně DPH. Stavba vyvolá omezení dopravy a parkování v okolí: „Část jednosměrné ulice souběžné s Javorovou bude uzavřena, na zbytku bude povolen obousměrný provoz. O všech změnách budou řidiči informováni přechodným dopravním značením,“ upřesnila Pavlína Gajdušková z odboru rozvoje města.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice