10. 2. 2020

Oddělení architektury řeší budoucí podobu vestibulu kopřivnické radnice, má být více otevřený a přívětivější pro návštěvníky úřadu.

 

Vedoucí místního obvodního oddělení Policie ČR nadporučík Ivan Pilát byl vyhlášen manažerem roku ÚO PČR v NJ.

 

Také v letošním roce připravuje kopřivnický DDM oblíbenou soutěž Koprstar a Minikoprstar 2020. Castingy 26. ročníku pěvecké soutěže pro děti a mládež budou zahájeny na základních školách od 17. února a poslední se bude konat v domě dětí ve čtvrtek 27. února. Ti nejlepší postoupí do semifinále, které proběhne 11. března a o nejlepší zpěvákovi či zpěvačce se rozhodne po finálovém kole 24. března v diváckém hlasování. Minikoprstar bude známa již dříve, castingy v mateřinkách se konají od 10. února a finálové kolo proběhne 26. února v kinosále kulturního domu.

 

  1. – 27. 2. – castingy na základních školách
  2. 2. – casting v DDM
  3. 3. Semifinále Koprstar
  4. 3. Finále Koprstar – od 15:30 do 17:30 hodin v kinosále KDK
  5. – 21. 2. – Castingy v mateřských školách
  6. 2. – Minikoprstar 2020 – od 15:00 do 17:00 hodin v kinosále KDK

 

Soukromé Oldtimer Auto moto muzeum Jaroslava Šerého pravidelně do své expozice láká na zajímavé exponáty. Návštěvníci zde aktuálně najdou jeden z nejstarších automobilů značky Windhoff, jasně červený vůz s datem výroby roku 1902 a také modré Bugatti T40 Grand Sport, které bylo vyrobeno v roce 1928. Představení originálního závodního automobilu proběhlo 15. ledna dopoledne.  Nyní se s ním zájemci mohou seznámit v běžné otvírací době muzea.

 

V prostorách kopřivnického Klubu seniorů Kopřivnice je pro každý únorový čtvrtek od 14.00 do 16.00 hodin připravena zajímavá aktivita pro kopřivnické seniory. Zúčastnit se může každý bez nutnosti předchozí registrace. Vstup je zpravidla zdarma, jen u tvůrčích aktivit se bude vybírat poplatek 20 Kč na nákup pracovního materiálu. Kromě toho jsou průběžně připravovány akce v rámci cyklu Aktivní senior Kopřivnice. Bližší informace zájemci získají na radnici u Pavly Zrunkové.

 

Po několika letech podstavu má od nového roku Městská policie Kopřivnice plný stav. Aktuálně dvaadvacet strážníků a strážnic dohlíží na pořádek a bezpečí v ulicích našeho města, včetně místních částí Lubina, Vlčovice a Mniší.  Od 1. dubna 2016 spravuje místní policie na základě veřejnoprávní smlouvy i území města Štramberk. Působnost městské policie a místní záležitosti veřejného pořádku má na starosti místostarosta Adam Hanus. Případné postřehy, zjištění, návrhy, stížnosti, či pochvalu můžete sdělit či zasílat na uvedené kontakty.

 

Ředitelství silnic a dálnic v letošním roce očekává schválení záměru projektu nové trasy silnice I/58, obecně známé jako obchvat Vlčovic. V něm se jedná o stavbu necelých 5 kilometrů silnice začínající na úrovni Průmyslového parku ve Vlčovicích a končící zhruba v místech, kde končí zástavba Lichnova. Projekt zahrnuje 451 metrů dlouhou estakádu, která by měla křižovat obec nedaleko kostela Všech svatých. První automobily by se po nové trase silnice propojující Kopřivnici s Frenštátem pod Radhoštěm měly projet v roce 2028, to vyplývá z informačního letáku, který na konci loňského roku vydalo Ředitelství silnic a dálnic ČR.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice