10. 6. 2022

FARMÁŘSKÝ TRH SE BUDE KONAT 10. června 2022 od 9 do 16 hodin v Sad E. Beneše. Opět se nabízí možnost nákupu ovoce, zeleniny, pečiva, uzenin, květin, a mnoho dalšího. Připraven bude SVĚTOVÝ STAN, Odpadové okénko, a hry pro všechny. Součástí je Sbírka brýlí a kol pro Afriku – kolárna bude za budovou radnice.

 

Mladí zpěváci a hudebníci ze Štramberka, Kopřivnice, Ženklavy a Závišic zvou na koncert písní se zamyšlením- CARLO ACUTIS- v kopřivnickém kostele sv. Bartoloměje v pátek 10. 6. v 19 hodin.

 

Noc kostelů: Štramberk, Hukvaldy, Příbor. V pátek 10. června se ve městech Příbor, Štramberk a obci Hukvaldy uskuteční akce s názvem Noc kostelů. Ve městě Příbor budete mít možnost navštívit kostel Narození Panny Marie a modlitebnu Bratrské jednoty Baptistů v Příboře (Frenštátská 166). Ve Štramberku pak bude zpřístupněna modlitebna Českobratrské církve evangelické (Zauliční 473). V obci Hukvaldy můžete navštívit kostel sv. Maxmiliána a kostel sv. Mikuláše v Rychvalticích.

 

DIVADLO: Na tý louce zelený. Divadlo Pod věží Štramberku pořádá v pátek 10. června od 20.00 hod. premiéru operety Járy Beneše s názvem Na tý louce zelený. Alena Skalická se vrací po studiích na své panství, které zatím spravoval její strýc. Jeho pravou rukou je lesní inženýr Miloš Miláček. Alena s sebou přivezla docenta Bulfínka, který má statky zmodernizovat, a sňatkového podvodníka Gustava Horowitze, jenž se jí vlichotil a nechal se najmout do jejích služeb. Dívka stroze odbude slavnostní přivítání a projeví nedůvěru k dosavadnímu způsobu hospodaření, což jí později Miloš vyčte. Připomene jí také společné zážitky z dětství. Po nedorozumění opustí mladík spolu s propuštěným hajným své místo, jež převezme podnikavý Horowitz. Docent Bulfínek se zamiluje do Hanči, dcery hajného Štětivce. Alena, zmatená Horowitzovými plány i obletováním, se radí se strýcem, ale s Milošem se smířit nedokáže. Aby posílila jeho žárlivost, oznámí své zasnoubení s docentem, přestože on se uchází o jinou. Ale nakonec zamilovaní najdou k sobě cestu.

 

DIVADLO: Tři v háji. Hlavními hrdiny této hry, ve které má nejdůležitější roli láska a sex, jsou tři osoby – Albert, Kristýna a Olga. Albertovi vztah s manželkou Kristýnou pomalu přestává fungovat a vstupuje do něj o dva roky mladší Albertova šéfová Olga. Hlavní postavy se vzájemně opouštějí, pak se k sobě zase navracejí, ale je toto ten pravý recept na spokojený život? Divadelní představení se odehraje v pátek 10. června od 20.00 hod. v městském parku Příbor.

 

Hudební bazar se chystá v sobotu v katolickém domě, od 8- do 14 hodin prodáte či nakoupíte, vinylové desky, cd, nástroje, noty, knihy časopisy a další.

 

Spolek Vlčovjané pořádá v sobotu 11. června od 14.00 hod. zábavně naučnou stezku s názvem Včelí úlet. Zážitková procházka vlčovickou přírodou pro posílení týmového ducha a vzájemných vztahů. Vhodné pro rodiny s dětmi, partu přátel či spolužáků. Ideálně v počtu 2 – 5 členů. Délka trasy 4,2 km. Časová náročnost cca 2 hodiny. Občerstvení na startu a v cíli – okno „Vlčovjan“. Akce se nekoná pouze v případě vydatných dešťů.  Více informací na Vlčovjané.

 

KONCERT: Nokturno pod věží. V sobotu 11. června od 20.00 hod. v Amfiteátru pod věží Štramberk vystoupí Lašský dechový orchestr Štramberk – Příbor.  Vstupné dobrovolné. V případě nepříznivého počasí se koncert přesouvá do kulturního domu na náměstí. 

 

Divadlo v batohu: Africká pohádka. Humorný a dobrodružný příběh, plný afrických rytmů, vypráví o lovci Hoďflintudožitovi, který se vypravil lovit zvířátka do Afriky a udělal málem z buše smetiště. Opička Koko s papouškem Ararou, slonem Bimbou a lvem Hungou však lovci dají za vyučenou. Ten se nejen se zvířaty spřátelí, ale také začne chránit přírodu. Dětské představení se odehraje v neděli 12. června od 10.00 hod. v kinosále Kulturního domu Kopřivnice.

 

Bufet na Větřkovické přehradě pořádá v neděli 12. června od 14.00 hod. odpoledne plné zábavy a radovánek pro děti. Těšit se můžete na skákací hrad, nafukování balonků, pískování a třpytivé tetování se Zuzajdou. Společně si vyrobíte kouzelnické hůlky a talismany.

 

Město Příbor pořádá v neděli 12. června od 15.00 hod. v Piaristických zahradách u příležitosti otevřených zahrad odpoledne plné módních přehlídek. Na závěr vystoupí folková skupina Ruky na dudy. Vstup volný.

 

V neděli 12. června od 17.00 hod. na hradě Hukvaldy se uskuteční koncert v rámci Mezinárodního festivalu Leoše Janáčka. Koncert bude věnován poctě krásám přírody a Beskydům zvláště. Součástí akce bude prohlídka hradu Hukvaldy.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice