10. 7. 2019

Celkem 323 novorozenců se v prvním pololetí letošního roku narodilo v Nemocnici Nový Jičín. Mezi dětmi bylo 180 chlapců a 143 děvčátek, z toho jeden pár dvojčat.

 

BMX závody BIF JAM 5. – 14. 7. 2019, od 10 hodin, skate park Kopřivnice. Jezdci na kolech za doprovodu hudby budou překonávat hranice v různých disciplínách o věcné ceny.

 

Umíte ten nejlepší štrúdl? Sladký nebo slaný? Pokud si myslíte, že právě váš recept je ten nejchutnější, určitě neváhejte a přihlaste se do čtvrtého ročníku soutěže o nejlepší štrúdl. Turistické informační centrum totiž i letos vyhlásilo celorepublikovou soutěž pro všechny pekaře, cukráře, kuchaře nebo prostě jen milovníky dobrého jídla. Ani letos nebude v rámci gastrofestivalu Frýdek-Místek plný chutí chybět vyhlášení těch nejlepších štrúdlů a také letos se bude soutěžit ve dvou kategoriích, kdy odborná porota bude vybírat jak ze sladkých, tak ze slaných štrúdlů. Pokud si tedy nejen obyvatelé města, ale také jeho návštěvníci z okolních obcí myslí, že pečou ten nejlepší, mohou se již nyní přihlásit na webových stránkách gastrofestivalu www.fmplnychuti.cz. Uzávěrka přihlášek je stanovena na 11. srpna. Vlastoručně upečený štrúdl pak stačí v sobotu 17. srpna přinést na gastrofestival Frýdek-Místek plný chutí a XI. Beskydské rekordy do parku Pod Zámkem, a počkat na verdikt odborné poroty. Ta v každé kategorii vyhlásí tři vítěze, kteří získají hodnotné ceny, které se hodí do každé kuchyně.

 

Ve čtvrtek 4. července odstartoval v Kopřivnici už počtvrté projekt pro místní mládež a všechny, kdo chtějí o prázdninách něco prima zažít. Projekt s názvem „Někdo ven?“ připravilo město spolu s místními sdruženími a spolky s cílem podpořit smysluplné trávení volného času během prázdnin.

Seriál akcí pokračuje 11. července v centru města, kam si můžete dojít zahrát Dodgeball, Další bude setkání s volejbalovým míčem 18. července na volejbalových kurtech. 25. července je v plánu super odpoledne ve vodě domácího koupaliště. Prvního srpna je připraven Discgolfový dýchánek v parku. Ve čtvrtek 8. srpna se vydáte po stopách Jaquese Balmata s kopřivnickými skauty na základně Vanaivan. Další týden 15.8. startuje Color day, 22. srpna sportovní klání na školním hřišti u ZŠ Alšova na téma Lentilkový pětiboj. A pak již bude na řadě vrchol projektu-koncert Michala Peroutky a kapely Perutě. Stačí sbírat náramky, za pět různých si můžete užít koncert jako VIP host. Všechny informace o projektu najdou zájemci na Facebooku.

 

Společnost TATRA TRUCKS a.s., výrobce těžkých plněpohonných užitkových automobilů sídlící v Kopřivnici, prožívá úspěšný rok. EBITDA za první pololetí roku 2019 je přibližně 80 miliónů Kč, podnik je zakázkově naplněn až do konce roku a celková EBITDA za probíhající rok by se měla pohybovat v rozmezí 350 až 400 miliónů Kč. TATRA letos plánuje prodat okolo 1100 až 1200 jednotek mobilních platforem (kompletních vozidel i samostatných podvozků určených pro montáž nástaveb). TATRA TRUCKS a.s. také zveřejnila svoje hospodářské výsledky za rok 2018. Po třech úspěšných letech 2015, 2016 a 2017, za které dosáhla EBITDA v součtu 1,64 miliardy Kč, přinesl rok 2018 meziroční pokles tržeb a záporný hospodářský výsledek. EBITDA po historicky nejúspěšnějším roce 2017, kdy dosáhla 646 miliónů, klesla v roce 2018 na minus 69 miliónů Kč. TATRA v roce 2018 nesplnila očekávání z důvodu odložení některých významných zakázek pro zákazníky z řad ozbrojených sil i z vnitřních důvodů v oblasti procesních pravidel v průchodu zakázek firmou. Na situaci akcionáři reagovali i změnami v managementu: Do čela Tatry se dočasně vrátil interim manažer Petr Karásek, který v ní jako generální ředitel působil už v době po převzetí novými vlastníky v letech 2013 až 2015 a jehož cílem bylo situaci v TATRA TRUCKS stabilizovat.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice