10. 9. 2021

Soutěž Miss České republiky se posunula do další etapy. Můžete volit Miss Sympatie. Mezi 12 finalistkami je i dívka z Kopřivnice – Nikol Fiedlerová, se soutěžním číslem 8. Chcete-li naši sympatickou finalistku podpořit, pošlete jí hlas na https://www.miss-ceske-republiky.cz/finalistky-2021/nikol-fiedlerova (č. 8-20 let-170 cm(82-62-92) Kopřivnice)

 

Slezská univerzita ocenila své dva dlouholeté pedagogy medailí Silesia docta et culta.

Nositelé dvou velkých jmen v oboru fotografie v pátek v podvečer u příležitosti otevření dosud největší fotografické výstavy Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě obdrželi z rukou jejího rektora jedno z nejvyšších ocenění, které univerzita uděluje. Čerstvými laureáty medailí Silesia docta et culta jsou prof. PhDr. Vladimír Birgus a prof. Mgr. Jindřich Štreit, dr. h. c.

 

V pátek 10. září zhruba od 15:30 do 17 hodin bude na parkovišti před městským úřadem k vidění asi dvacet historických vozů, které do Kopřivnice zavítají v rámci srazu Jaguar klubu. Zájemci si mohou přijít nablýskané veterány prohlédnout.

 

DIVADLO: Noc na Karlštejně. Příběh odehrávající se krátce po svatbě Karla IV. s jeho čtvrtou ženou Alžbětou Pomořanskou, kdy král Karel IV. vydá zákaz vstupu ženám na hrad Karlštejn, který se měl stát místem klidu pro českého panovníka. Ten je však narušen příjezdem bavorského vévody a také tím, že se v tu samou noc nezávisle na sobě mezi zdmi Karlštejna objeví dvě ženy: neť purkrabího Alena a královna Alžběta. Jedna na popud sázky s otcem, druhá z důvodu neutuchající lásky ke svému muži. Divadelní představení v podání Divadla Pod věží se odehraje v pátek 10. září od 19:00 hod. v amfiteátru pod Starou věží ve Štramberku.

 

Dny evropského kulturního dědictví & 770 let města Příbora. Tradiční dny evropského kulturního dědictví v Příboře se uskuteční od pátku 10. září do neděle 12. září. Akce započne v pátek 10. září v 16:00 hod., kdy na náměstí Sigmunda Freuda bude zahájená výstava 770 let města Příbora. Dále pak v 17:00 hod. se můžete těšit na zahájení nové expozice v rodném domě Sigmunda Freuda. V 18:00 hod. v Piaristických zahradách zahraje Kubelík kvartet a klarinet. V městském parku v 19:00 hod. zahraje Country Garáž. Následně pak v 21:00 hod. vystoupí The People.

Program bude pokračovat v sobotu 11. září. v 8:00 hod. v Muzeu CETRAT Příborským muzejním ránem. Od 9:00 – 17:00 hod. budou pro zájemce volně přístupné památky. Během dne se můžete těšit na komentované prohlídky městem, přednášky, projížďky v bryčce. V 17:00 hod. na náměstí Sigmunda Freuda zahraje EVAMORE, v 19:00 hod. Hana a Petr Ulrychovi a Javory Beat, následně v 21:00 hod. zahraje Blanka Šrůmová, Jana Sahara Hedl a něžná noc. Celý večer završí ohňová show na náměstí.

V neděli v 18:00 hod. se uskuteční Benefiční koncert pro Moravu. V Piaristické zahradě vystoupí pěvecký sbor Schola a sólisté. Vstupné dobrovolné, výtěžek bude věnován na opravu tornádem poničeného kostela v Moravské Vsi.

Více informací a program naleznete na město Příbor.

 

Dny evropského dědictví ve Štramberku. V rámci letošních Dnů evropského dědictví můžete ve Štramberku zdarma navštívit hrad Štramberk, jeskyni Šipku, muzeum Zdeňka Buriana, muzeum Šipka, kostel sv. Jana Nepomuckého, kostel sv. Kateřiny, starou věž – zvonice kostela sv. Bartoloměje či Pivovárenskou studnu (náměstí vedle kašny). Součástí této akce bude v pátek 10. září v 19:00 hod. divadelní představení Noc na Karlštejně. V sobotu 11. září se můžete zúčastnit bitvy o Štramberk, k poslechu a tanci zahraje dobová hudba Devětsil. V neděli 12. září vystoupí v 15:00 hod. Stanley Dixie Street Band. Celý víkend bude na nádvoří hradu Štramberk probíhat program v rámci projektu Stará řemesla ve Štramberku. Více informací a program naleznete na město Štramberk.

 

Putování po stopách středověku. V sobotu 11. září od 10:00 hod. na hradě Hukvaldy budou pro návštěvníky připravené ukázky z každodenního života v období středověku. Těšit se můžete na prezentaci tradičních lidových řemesel a jejich ukázky. Své nabyté dovednosti pak můžete vyzkoušet v řemeslné dílničce. Program potrvá do 15:30 hod. Pro vstup na akci je nutné splnit podmínky mimořádného opatření, více naleznete zde. Testování na místě nebude možné.

 

Loučení s létem v Kopřivnici. V sobotu 11. září od 14:00 hod. ve skautském centru VANAIVAN se uskuteční 3. ročník akce Rotary klubu Frýdek – Místek a Kopřivnice. Pro návštěvníky je připraveno zábavné odpoledne pro rodiny s dětmi. Budete mít možnost vyzkoušet si své skautské dovednosti, jako je vázání uzlů, lasování či střelba z luku. K tanci a poslechu zahraje Mirek Oliver. Na závěr společně posedíte u táborového ohně s kytarou.

 

Koncert Komorního orchestru Kopřivnice. V sobotu 11. září v muzeu Fojtství od 17:00 hod. vystoupí a zahraje Komorní orchestr Kopřivnice. Vstupné dobrovolné.

 

V neděli 12. září od 9:00 hod. v tělocvičně na ulici Zauličí a na přilehlých sportovištích se uskuteční Den sportu. Zájemci si budou moci vyzkoušet horolezeckou stěnu, judo, volejbal, fotbal, florbal, metanou a mnoho dalšího. Sportovní obuv s sebou. Vstup zdarma.

 

Rodinný festival v Kopřivnici. V neděli 12. září od 14:30 hod. na zahradě za Katolickým domem v Kopřivnici se uskuteční Rodinný festival. V 15:00 hod. zahraje Divadélko koloběžka Námořnickou pohádku aneb cesta kolem světa. V 17:00 hod. zahraje cimbálová muzika Pramínky. Těšit se můžete na workshop Prsakoule, malování na obličej, pískování se Zuzajdou, skákací hrad a mnoho dalšího.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice