11. 5. 2020

Zimní stadion opět v provozu. V pondělí 4. května začala Správa sportovišť Kopřivnice na zimním stadionu s pokládkou plastového sportovního povrchu, na němž je možno hrát in-line hokej, hokejbal, florbal nebo futsal, nalajnované jsou však na něm i dvě hřiště pro badminton. Od pondělí 11. května je plocha k dispozici zatím jen sportovním klubům, jakmile bude jasněji v rámci uvolňování vládních opatření ve sportu, bude otevřeno i pro veřejnost.

 

Odložený jarní úklid města začal v pondělí 11. května 2020. Občany o jednotlivých etapách úklidu v předstihu jako vždy informují dopravní značky s dodatkovou tabulkou. Plošné čištění komunikací, včetně přilehlých chodníků, začne v centru města v blízkém okolí kopřivnické radnice. Následně přijdou na řadu místa podle hustoty osídlení a jako poslední budou uklizeny cyklostezky. Majitelé vozidel budou povinni v uvedených termínech odstavit svá auta mimo ulice, které budou spadat do plánovaného čistění. „Vozidla nerespektující zákazové dopravní značení budou odtažena. Pokud si majitel nevyzvedne vozidlo v den odtahu, bude vráceno zpět na parkoviště, odkud bylo odtaženo. Veškeré náklady na provedené práce budou následně vymáhány městem po vlastníkovi,“ uvedla za společnost Slumeko Dagmar Šmiřáková s tím, že informace o odtažených vozidlech budou zveřejněny na webových stránkách společnosti Slumeko. Úseky s plošným čištěním místních komunikací budou vždy předem vyznačeny přechodným dopravním značením Zákaz stání nebo Zákaz zastavení s termínem prováděného čištění. Více informací o úklidu ulic a termínech naleznou lidé v harmonogramu plošného čištění komunikací a chodníků.

 

Na výstavbu domova pro seniory a domova se zvláštním režimem v Kopřivnici dostane náš krajský úřad padesátimilionovou dotaci z Ministerstva práce a sociálních věcí. Oficiální zprávu o podpoře zástupci kraje obdrželi 6. května. Celkový rozpočet projektu je cca 250 milionů korun, investorem je Moravskoslezský kraj a celková kapacita objektu bude 84 lůžek. V dubnu roku 2018 se o projekt budoucího kopřivnického domova pro seniory přímo na místě zajímala tehdejší ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová.

 

Máte nápad jak vylepšit své okolí? Podejte Váš návrh do 30. 6. 2020 na Ko-projekty. Rada města v březnu schválila Pravidla participativního rozpočtu města Kopřivnice pro rok 2020. Zájemci mohou předkládat návrhy na realizaci investičních, tedy stavebních projektů na území města Kopřivnice nebo jeho místních částí, na pozemcích města. Výstupy projektu musí být přístupné a využitelné širokou veřejností. Předpokládané náklady na jeden projekt: max 500 000 Kč vč. DPH. http://www.koprivnice.cz/index.php?id=koprojekty-dokumenty-koprivnice. Lonský vítězný návrh Výstavba dětského hřiště na sídlišti Korej mezi ulicí Javorová navazující na ul. Ke Koryčce bude realizován letos.

 

Férovou snídani v parku letos nahradí fotosoutěž. Druhá květnová sobota měla v Kopřivnici patřit venkovnímu pikniku pro všechny, kteří ctí myšlenku Fair trade – Férové snídani. Přetrvávající nouzový stav však uspořádání akce znemožnil. Pořadatelé se ji proto rozhodli pro letošek nahradit fotosoutěží! „Současná doba je velmi nestandardní pro všechny. Nesmíme se scházet a potkávat, jak jsme zvyklí, proto se ruší řada akcí. My jsme se ale s oblíbenou akcí Férová snídaně na podporu spravedlivého obchodu a pěstování nejen v zemích globálního Jihu, nedokázali jen tak rozloučit, proto jsme se rozhodli vyhlásit její domácí formu: Fotosoutěž o nejstylovější snídaňové foto,“ okomentovala záměr koordinátorka Zdravého města Ivana Holubová s tím, že férově snídat a fotit se při tom bude možné v celonárodním termínu akce, v sobotu 9. května 2020. „Jak už název napovídá, vyfotit můžete snídani připravenou z férových ale i lokálních surovin, například buchtu z fairtradového kakaa a cukru, medu od místního včelaře a vajíček od známých. Nebo chléb s domácí pomazánkou, marmeládou od babičky či šálek fairtradového čaje či kávy. Fantazii se meze rozhodně nekladou!“ popsala záměr koordninátorka. Fotografie mohou zájemci zaslat na e-mail zdravemesto(zavináč)koprivnice.cz a do předmětu napsat Fotosoutěž a své příjmení anebo zvolit formu zprávy na facebookovém profilu Zdravého města Kopřivnice. „V obou případech musí autor připojit krátký popisek, proč je vaše snídaně fér,“ doplnila informaci koordinátorka Holubová s tím, že jedna osoba smí zaslat jedno foto. Fotografie budou přijímány do neděle 10. května a tři nejlepší město Kopřivnice férově odmění!

 

V úterý 12. 5. v 19 hodin kopřivnické kino odehraje projekci filmového klubu.

 

Kopřivnické dny techniky by se měly konat v náhradním termínu 26. a 27. 9. 2020.

 

Tradiční farmářské trhy – termíny pro rok 2020: 22. května, 19. června, 11. září a 9. října. Trhy budou přesunuty do parku E. Beneše. V nabídce by měly být regionální produkty, pro zahrádkáře bude první trh rozšířen o nabídku sadby a sazenic zeleniny, bylinek, ovocných stromků, keřů, okrasných rostlin, letniček a skalniček. Zelný trh v centru pod Tatrovankou je k dispozici pro prodej celoročně.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice