11. 5. 2022

Ve středu 11. 5. v 17.00 se v kopřivnickém kině chystá přednáška PhDr. Marka Hermana, známého českého pedagoga-TAJEMSTVÍ DOBRÉ VÝCHOVY ANEB PROČ NELZE NAVÁŽIT 15 DEKA NĚHY?

 

Beskydské divadlo v Novém Jičíně zve ve středu 11.5. 2022 v 19:00 hodin na komedii Petra Kolečka Kleopatra a její tři osudoví muži.

 

Projekt týden pro rodinu chystá na čtvrtek 12. 5., 9:00-12:00, Sportovní dopoledne a hru pétanque pro všechny seniory na hřiště na ul. Javorová.

 

Pozvánka na komentovanou prohlídku staré Kopřivnice s historikem Ondřejem Šalkem, která se uskuteční ve čtvrtek 12. května 2022 se zahájením v 16.00 v Muzeu Fojtství. S ohledem na omezenou kapacitu doporučujeme rezervaci.

 

První letošní farmářský trh již tento pátek! Tento týden se v Kopřivnici uskuteční první farmářský trh letošního roku. Z nabídky čerstvých surovin, domácích potravin, regionálních výrobků a nejrůznějších sazenic bude možné vybírat v pátek 13. května v době od 9 do 16 hodin na obvyklém místě v sadu E. Beneše.

Farmářské trhy organizuje město Kopřivnice již dvanáctým rokem a na letošek naplánovalo opět čtyři termíny – v květnu, červnu, září a říjnu. Na prvním letošním trhu budou moci Kopřivničané nakoupit zeleninu, chléb, koláče a další druhy pečiva, uzeniny, mléčné výrobky, sýrové speciality, včelařské produkty, čaje, vína, bylinky, koření či květiny. Jelikož v jarním období se spousta lidí věnuje svým zahrádkám, bude nabídka květnového trhu tradičně rozšířena také o sadbu a sazenice zeleniny, bylinek, ovocných stromků, keřů, okrasných rostlin, letniček a skalniček.

 

Kopřivnice ve spolupráci s vrakovištěm v Ženklavě opět připravilo bezplatnou likvidaci nepotřebných vozů. Jarní výzva se uskuteční v sobotu 14. května od osmi do dvanácti hodin. Majitelé, kteří ví, že jejich vozy nebudou při odvozu pojízdné, mají povinnost zabezpečit vůz na zpevněnou plochu s koly, se kterými půjde manipulovat. Zájemci o likvidaci by samozřejmě měli mít před odtahem přichystány papíry od vozidla s občanským průkazem či plnou moc, a předem se registrovat. Letošní novinkou je zvýšení platby za vrak až na částku 5000 kč, dle stavu vozidla.

 

Letos se rybáři dohodli, že se v rámci projektu „Ukliďme Česko“ také zapojí a zbaví přehradu torza bývalého mola, které přes třináct let leželo na konci přehrady u takzvaného Včelínku. Z důvodu nízkých srážek za posledních několik let bylo odkryto mnoho různých předmětů, které do přírody nepatří, včetně tohoto mola. Část rybářů se vrhla na jeho likvidaci a opravu zábradlí u mostku u Včelínku, vytvořili rošt k překročení místního potůčku a odstranili několik poškozených stromů, které potenciálně ohrožovaly návštěvníky během procházek. Druhá část rybářů posbírala přes 4 pytle odpadků, převážně plastových lahví či kelímků a obalů od potravin. Vedoucí pracovník skupiny Větřkovice, Roman Špaček, vyjádřil své díky všem zúčastněným, díky kterým se všichni návštěvníci přehrady mohou cítit bezpečněji.

 

Remoska je malá elektrická přenosná trouba s ohřevem shora, která slouží kuchařkám již téměř 70 let. Pro Kopřivnici dostane název Remoska daleko širší význam. V roce 2020 město prodalo remosce pozemek o výměře necelých 13 tisíc metrů čtverečních, za společností Cirex s ítm, že remoska přivede do průmyslového areálu jiný sortiment, než automobilové součástky a především známou značku. Už od března roste v průmyslové zóně ve Vlčovicích nová moderní hala, do které se přestěhuje stávající závod ve Frenštátě pod Radhoštěm. Komplex za 150 milionu korun bude vybaven technologicí za dalších 150 milionů  korun, přičemž šedesát milionů pokryjí dotace. Kapacita nové haly 10tinásobně překračuje aktuální možnosti ve frenštátském podniku, kde Remoska sídlí od poloviny devadesátých let.  Projekt kopřivnického podniku byl dimenzován pro moderní výrobní linky, nové technologie a potřebné skladovací prostory. Remoska se změnou zázemí zásadně mění své výrobní portfolio, Remoska nebudou pouze pečícím hrncem, ale značkou pro celý soubor kuchyňského vybavení. V první fázi firma do Kopřivnice přivede své stávající zaměstnance z Frenštátu, ale počítá i se vznikem dalších pracovních míst, které jsou příležitostí pro Kopřivničany. Ve druhé fázi firma plánuje otevřít speciální showroom s kulinářskými kurzy, solární park na střeše a vývojové centrum prototypů nových produktů. Už nyní se pracuje na prototypu chytré remosky, kterou bude možné ovládat pomocí mobilní aplikace.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice