11. 7. 2011

Pozor: V pondělí 11. 7. 2011 se na Větřkovické přehradě našlo cca 2-3 měsíční štěně, hnědočerná fenka, zřejmě kříženec ovčáka, v oblečku proti klíšťatům. Majitel ať se ozve na tel. 722 947 519.

 

Charita Diakonie oznamuje, že sbírka oděvů, která se koná vždy první středu v měsíci na ulici Obránců míru v Kopřivnici, se tentokrát koná druhou středu v měsíci., tj.13. července.

 

Město Štramberk se rozhodlo zadat zpracování dopravní studie s cílem zlepšit stav parkování a dopravy ve městě. Město chce dát prostor i občanům, aby se k situaci vyjádřili – svůj názor můžete vyjádřit prostřednictvím dotazníku, který je umístěn na www.stramberk.cz.

 

Kontaktní místo KTK bude od 25. do 29. 7. 2011 uzavřeno.

 

V pondělí 11. července mezi pátou až osmou hodinou ranní uvízlo pří bezpečnostním opatření v obci Rybí na Novojičínsku 8 řidičů jedoucích pod vlivem alkoholu.

Rekordmanem se stal 45letý řidič osobního vozidla. Provedenou dechovou zkouškou u něj policisté zjistili, že řídí s téměř 2,5 promile alkoholu. Další kontrolovaný řidič, když spatřil policisty, otočil své vozidlo a snažil se policejní kontrole vyhnout. Měl důvod, řídil také v podnapilém stavu. Policisté jej však dostihli a dechovou zkouškou u něj zjistili půl promile alkoholu. Při 14 bezpečnostních kontrolních akcích v letošním roce zjistili novojičínští dopravní policisté již 176 řidičů jedoucí ve vozidle pod vlivem alkoholu.

 

Novojičínští dopravní policisté vyšetřují dopravní nehodu mezi osobním motorovým vozidlem a cyklistou. 10. 7. v 09.35 hod. přijali na linku 158 oznámení, o dopravní nehodě, ke které došlo v obci Kopřivnice poblíže prodejny Albert. Cyklista ve věku 20let náhle změnil směr jízdy vlevo a 23letá řidička osobního vozidla již střetu nebyla schopna zabránit.  Zraněný cyklista byl transportován leteckou záchrannou službou k ošetření. Provedenou dechovou zkouškou u řidičky vozidla byl alkohol vyloučen.

 

Umělecký zážitek i inspiraci pro letní výlety nabízí o prázdninách kopřivnické Muzeum Fojtství. Právě probíhající výstava s názvem Beskydy prezentuje několik desítek známých i neznámých míst moravskoslezského pohoří a jeho okolí tak, jak je svým fotoaparátem zachytil Michael Urbánek. Nechybí ani snímky pořízené přímo v Kopřivnici. Díla známého ostravského fotografa jsou doplněna o turistické mapy, průvodce a propagační materiály, spojené s cestováním a turistikou v Beskydech od počátku 20. století až do nedávné minulosti. Všichni, kdo se chtějí nechat inspirovat k prázdninové vycházce, případně i s fotoaparátem v ruce, jsou srdečně zváni do Muzea Fojtství. Výstava zde bude k vidění až do 4. září 2011.

 

V sobotu 16. července si v Kopřivnici přijdou na své všichni fanoušci jedné stopy. Do města zavítají v tento den desítky motocyklových skvostů různých značek, kubatur i dat výroby. Na staré motorkářské časy budou moci Kopřivničané zavzpomínat v 11 hodin v Muzeu Fojtství. Zde je totiž naplánována krátká zastávka pohodové jízdy historických motocyklů nazvané „Po valašskych kopcach“. Vzpomínková projížďka, kterou organizují Český klub historických motocyklů Ostrava a Classic Motor Sport Club Frýdek-Místek, se uskuteční při příležitosti pořádání motocyklových soutěží v Beskydech a 100. výročí otevření „Knížecí cesty“ z Ráztoky na Pustevny. Milovníci modernějších strojů se však mají také na co těšit. Kolem 10 hodiny by měli do Kopřivnice dorazit účastníci celorepublikového srazu motorkářů nad 60 let. Asi čtyřicet motorek nejvyšších kubatur budou moci zájemci obdivovat zhruba mezi 10. a 13. hodinou na parkovišti před městským úřadem, zatímco jejich majitelé navštíví Technické muzeum Tatra.

 

Hlasování o kino, které bude mít tu čest uhostit předpremiéru filmu ALOIS NEBEL, najdete na adrese: https://www.vyhrajpremieru.cz/. Kopřivnické kino Puls je k 11.7. 2011 na 12. místě s 279 hlasy. První je nyní Pohoda – Jeseník, 1532 hlasů.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice