11. 8. 2011

10. 8. skončila soutěž o předpremiéru filmu Alois Nebel. Ta se uskuteční ve vítězném kině Pohoda v Jeseníku 20. září. Projekce se zúčastní tvůrci filmu, zástupci médií a všichni, kdo pro vítězné kino hlasovali. Její součástí bude také pravý nebelovský raut. Kopřivnické kino Puls s 908 hlasy skončilo na 7. místě z 62 zúčastněných kin.

 

Technické muzeum Tatra bude o příštího čtvrtka vystavovat v Praze! Výstava s názvem „Šťastnou cestu aneb z historie značky TATRA“ bude k vidění ve výstavní síni Senátu Parlamentu ČR (Valdštejnské nám. 4/17, Praha 1). Výstava je věnována významným bodům z historie kopřivnické automobilky. Výstava potrvá od 18. srpna do 16. října tohoto roku, výstavní síň je otevřena denně, vstup je volný.

 

So 13. srpna od 20 do 01 hodin Kopr party. Letní diskotéka, karaoke. (COkryt, vchod ze strany od hotelu Tatra).

 

So 13. srpna od 20 do 01 hodin Disko Větřky. Letní diskotéka u přehrady v Lubině – Větřkovicích. V případě špatného počasí 19. 8. 2011.

 

Sežrání mamuta – pravěká hostina se koná v sobotu 13.8.2011 na Štramberské Trúbě:  porcování a ochutnávka pravěkých a historických specialit, ukázka pečení přírodního kváskového chleba, stylová obsluha, zábavné soutěže, dobová hudba. Po setmění letní kino s promítáním filmu Byl jednou jeden král.

 

V Závišicích se v sobotu 13. 8. chystají opět po roce Obecní dožínky. 21. ročník letos zpestří První farmářské trhy.Průvod účastníků vyrazí v 15. 00 od hasičské zbrojnice, v 15. 30 bude předán dožínkový věnec a v 16.00 začíná zábavné odpoledne s kapelou Stráňanka s bohatým programem.

 

Kopřivnický volejbalový klub pořádá v sobotu 20. 8. 2011 –  25.ročník Mezinárodního turnaje mužů a žen, místem konání jsou 4 venkovní hřiště u Letního stadionu, v případě nepříznivého počasí hala SOU.

 

Městská knihovna ve Frenštátě pod Radhoštěm srdečně zve na besedu se sochaři KARLEM HOŘÍNKEM a MIROSLAVEM MACHALOU.  Beseda se uskuteční 24. srpna 2011 v 17 hodin v malém sále Domu kultury ve Frenštátě pod Radhoštěm, v prostorách výstavy, věnované 80. výročí RADEGASTA a CYRILA A METODĚJE. Oba sochaři se podíleli na restaurování sochy Radegasta: KAREL HOŘÍNEK opravoval Radegasta spolu se svými synem Tomášem v letech 1980-1982, a autor žulové kopie MIROSLAV MACHALA v letech 1996-1998. Z Hořínkovy dílny pochází také unikátní forma, která je součástí naší výstavy, věnované Poláškovým sochám RADEGASTA a CYRILA A METODĚJE. TATO VÝSTAVA JE PRODLOUŽENA DO 15. ZÁŘÍ 2011.

 

V sobotu 13. srpna 2011 od 9 do 17 hodin se na zkušebním polygonu automobilky Tatra uskuteční 3. ročník setkání historických vozidel a motocyklů s názvem „1000 veteránů“.  Lidé si budou moci zblízka prohlédnout nejen nablýskané veterány různých značek, ale také vojenské či závodní automobily. Kromě toho je čeká bohatý doprovodný program.  Nevšední zážitky slibují například jízdy pravidelnosti a soutěž elegance, předváděcí jízdy automobilů Tatra, ukázky práce s hasičskou technikou, možnost zapůjčení terénních čtyřkolek, vozítek Segway, elektrických kol a skútrů či vyhlídkové lety vrtulníkem. Pro majitele veteránů bude rovněž připravena burza náhradních dílů a pro všechny účastníky sleva na vstup do Technického muzea Tatra. Více informací naleznete na www.1000veteranu.cz

 

Ve dnech 9.-10.9.2011 vás zveme na výletiště v Lešné u Valašského Meziříčí na bikros, mountain bikes, downhill, dualcross memoriál našeho kamaráda Romana Bára. Jedná se o terénní závod, akce se koná za každého počasí. Více informací na strákách závodu https://x-ridechallenge.cz

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice