12. 5. 2021

Od 3. do 12. května budou probíhat zápisy dětí k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2021/2022. Vzhledem k epidemické situaci proběhnou zápisy distančně. Preferovanými způsoby podání přihlášky jsou zaslání datovou schránkou, e-mailem s elektronickým podpisem nebo poštou. Osobní podání bude možné pouze 6. května ve školkách ve městě. Více informací naleznete na internetových stránkách školek.

 

Zakladatelku a ředitelku zš a mš Motýlek Dagmar Jančálkovou bude připomínat pamětní deska. Dlouholetá ředitelka speciální školy zemřela po těžké nemoci v lednu 2020. Pamětní desky vyjádří její zásluhy o vznik a především dlouholetý rozvoj školy. Termín odhalení pamětní desky byl stanoven na 14. května, na den druhých nedožitých narozenin Dagmar Jančálkové. Slavnostní setkání u příležitosti odhalení pamětní desky se koná v 10 hodin před budovou Základní a mateřské školy Motýlek v Kopřivnici a jsou zváni jak lidé, kteří jsou se speciální školou spojeni, tak široká veřejnost.

 

Krizová linka kopřivnické radnice nabízí pomoc pro ty, kteří nemají možnost zaregistrovat se sami k očkování na covid-19. Funguje na telefonních číslech 737 283 566 a 731 393 575 každý pracovní den od 8 do 15 hodin. Registraci je možné provést na crs.uzis.cz . Celorepubliková bezplatná informační linka ke koronaviru 1221.

 

Bezručova vyhlídka je od pondělí 3. května uzavřena. Důvodem je oprava dvou vazbových křížů, které zasáhla hniloba. Prosíme turisty, aby v zájmu vlastní bezpečnosti zákaz vstupu respektovali. Práce by měly být hotovy 14. května.

 

Kotlíkovou dotaci nakonec dostanou všichni úspěšní žadatelé. Stát navýšil příspěvek na výměny neekologických kotlů o dalších zhruba 600 milionů korun. Moravskoslezský kraj dostane z těchto peněz 181 milionů. Ty pokryjí všech 1564 žádostí třetí kotlíkové výzvy, které byly zatím v zásobníku. Během všech tří kol kotlíkových výzev bylo v našem regionu vyměněno už přes 17 tisíc neekologických kotlů. To z nás dělá jednoznačně nejúspěšnější kraj v čerpání kotlíkových dotací v Česku. Na nový kotel přidá 7500 korun každému žadateli také kraj, na výměnu přispívají ze svého rozpočtu i mnohé obce. Moravskoslezský kraj za všechny tři kola kotlíkových dotací zatím vyplatil přes 1,8 miliardy korun, které od státu obdržel. Výměny prvních dvou kol s celkovou státní dotací téměř jedna a půl miliardy korun jsou už dokončené, nový ekologický kotel už tak má zhruba 13 a půl tisíce žadatelů prvního a druhého kola. Aktuálně probíhají výměny třetího kola, hotovo má více než 4200 domácností, zbývá zrealizovat a proplatit zhruba 5 tisíc výměn kotlů.

 

Informační centrum Kopřivnice se v pondělí 10. května otevřelo v omezeném provozu. Všechny náležitosti bude možné vyřídit od pondělí do pátku v čase 9 – 17 hodin a v sobotu 9 – 14 hodin. Nadále platí hygienická opatření v běžném rozsahu. Veřejný internet není k dispozici.

  • vstup je povolen pouze hlavním vchodem informačního centra,
  • vstup je povolen pro max. 2 osoby v jednu chvíli,
  • vstup je povolen pouze s respirátorem nebo chirurgickou rouškou,
  • prosíme o dodržování rozestupů min. 2 metry,
  • při vstupu použijte dezinfekci

 

Příroda se probouzí – soutěž o nejkrásnější jarní fotografii

Na konci března naše fb soutěž o nejkrásnější kopřivnickou vyhlídku skončila. Nyní vyhlašujeme v pořadí již druhou, tentokrát zaměřenou na téma jara a k životu se probouzející přírody. Vaší fantazii se meze nekladou, můžete zasílat do komentářů pod tento příspěvek fotografie kvetoucích keřů, rašících stromů, pilných včeliček, západů Slunce, mláďat rozličných zvířátek, prostě čehokoliv, co vám připomíná námi toužebně očekávaný příchod jara, a tím i turistické sezóny. Po 31. květnu, kdy soutěž ukončíme, opět vybereme šťastného vítěze, který si od nás převezme zaslouženou odměnu.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice