12. 7. 2019

Nová soutěž na prázdniny je zaměřena pro motoristy: ve hře jsou 2 poukazy na měření emisí osobních vozů na stanici měření emisí pro osobní vozy u firmy Aqua Morava v Kopřivnici na ul. Štefánikova 221. Je to objekt u bývalé STK v areálu tatry za radnicí. Nemusíte tu čekat ve frontě, změření emisí vás tu přijde na pouhých 690,- Kč a ještě dostanete kávu na dobu kontroly. Dnes se ptáme: Jak je dlouhá platnost emisní prohlídky na této stanici pro následnou technickou kontrolu?

a/ 1 den b/ 7 dnů c/ 30 dnů

Odpovědi posílejte prostřednictvím formuláře na www.ktkstudio.cz/soutez

Uzávěrka je ve středu 17. 7. 2019 ve 12:00 hod. O výhercích budeme informovat na webových stránkách KTK a v kopřivnickém magazínu. Poukazy jsou připraveny k převzetí ve studiu ktk. Info-tel. 595 179 140, e-mail: studio@ktk.cz

 

XXII. ročník poloorientačního nezávodního maratonu horských kol Kopřivnický DRTIČ startuje na letním stadionu, v sobotu 13. 7. 2019.

 

Dravci přilétají aneb Sokolníci na hradě – to bude program na hradě Hukvaldy 13.7. Ukázky sokolnictví, přehlídky dravých ptáků, šermířské a rytířské souboje.

 

Tradiční myslivecká zábava vás dozajista pobaví v sobotu 13. 7. 2019 v Příboře.

 

14.07.2019 15:30 hod. v Národním sadu ve Štramberku můžete navštívit PROMENÁDNÍ KONCERT. Zahraje country skupina „JARA Trio“ z Nového Jičína.

 

Promenádní koncerty pro zpříjemnění nedělních letních večerů se rozezní v Parku E. Beneše. Neděle 14. 7. 2019 – Antonio – pop-rocková cover kapela s ženským vokálem.

 

Pátý ročník prázdninového projektu pro kopřivnickou mládež někdo ven nabízí volejbal 18. 7.2019 na volejbalových kurtech.

 

V sobotu 20. 7. se konají Tradiční vlčovické slavnosti na hřišti. Začíná se ve 13.00 : Hry bez hranic – Wipeout – soutěž pětičlenných týmů, koncert kapely Docuku, letní večer s kapelou Sága, zápas fotbalistů.

 

Nemocnice Nový Jičín nabízí na dalších odděleních vyšší komfort v podobě nově zakoupených lůžek. Celkem 65 elektricky ovladatelných polohovaných lůžek společně s novými matracemi zajišťuje větší pohodlí a snadnou manipulaci jak pro pacienta, tak pro obsluhující personál. Celková investice přesáhla 2,5 miliónu korun. Nemocnice Nový Jičín nabízí na dalších odděleních vyšší komfort v podobě nově zakoupených lůžek. Celkem 65 elektricky ovladatelných polohovaných lůžek společně s novými matracemi zajišťuje větší pohodlí a snadnou manipulaci jak pro pacienta, tak pro obsluhující personál. Celková investice přesáhla 2,5 miliónu korun.

 

Další zázemí pro obytné vozy vzniklo u Štramberku. Takzvané stellplatzy nabízí servisní stání se zázemím pro karavany a přívěsy. V Evropě jsou podobných stání stovky, v Česku zatím necelá desítka. V Moravskoslezském kraji vyrostly dva, jeden funguje v Landek parku, další u Štramberku v areálu U Kateřiny. Oba vznikly za přispění Moravskoslezského kraje. „Stellplatzy jsou pro výletníky ideálním výchozím bodem, ze kterého mohou vyjíždět do našeho regionu za památkami, turistikou, pobavením nebo za zážitky. Cestovní ruch je pro náš region důležitý, vloni u nás turisté utratili přes 8 a půl miliardy korun. Pokud se chceme zařadit mezi nejvyhledávanější lokality, musíme jít s dobou. A cestování v karavanech začíná být velmi trendy,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

V prostorném rekreačním areálu U Kateřiny pohodlně zaparkuje až dvacet karavanů. Stellplatz jim nabízí možnost zásobit se pitnou vodou i odčerpat odpady. Majitelé vozů mají přístup k elektřině, k dispozici je jim wi-fi i toalety, dokonce mohou využívat malou dílnu, od července si mohou návštěvníci areálu U Kateřiny vypůjčit také krajská elektrokola. Majitel areálu přišel navíc s neotřelým nápadem. „Každý návštěvník má možnost strávit zde první den zdarma. Stačí, když s sebou přiveze sazeničku a do skalky v okolí stellplatzu zasadí keřík nebo květinu. Areál bude pěknější a naši hosté si k němu vytvoří hezký vztah. Doufám, že se k nám budou všichni rádi vracet,“ řekl majitel areálu U Kateřiny Vladimír Novobilský. Výstavba stellplatzu a rekonstrukce tartanového hřiště rekreačního areálu stála 1,3 milionu, Moravskoslezský kraj přispěl 289 tisíci korunami.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice