12. 9. 2022

V úterý 13. 9. 2022 Filmový klub v Kopřivnici zve na Murénu. Chorvatské drama MURÉNA  nabítí nádherné prostředí mořského pobřeží, které kontrastuje s tíživým ponorem do komplikovaných rodinných vztahů. Julijino dospívání navenek vypadá jako dokonalá idyla. Své dny tráví na skalnatém břehu Jadranu, v útulném penzionu, který provozuje její otec Ante. Všechno se zdá být zalité sluncem a mořskou modří. Vztahy uvnitř rodiny ale mají k harmonii daleko. Ante je manipulativní, žárlivý tyran, který dává svoje rozmary tvrdě pocítit Juliji i její matce Nele. Napětí mezi dospívající Julijou a jejím despotickým otcem Antem vzroste, když do jejich domu na chorvatském ostrově přijede bohatý rodinný přítel ze zahraničí. A stejně jako pod klidnou hladinou moře se často skrývají nebezpečné útesy, tak i tato letní romance se může brzy vyostřit… 

Film chorvatské režisérky Antonety Alamat Kusijanović MURÉNA, který v Cannes získal cenu pro nejlepší debut, vyniká pronikavým stylem, precizní charakterovou studií a dokonale zachycenou atmosférou léta, které pro hlavní hrdinku ukrývá zprvu nenápadnou, posléze ale zcela zásadní životní proměnu. Pokud máte v úterý večer čas, tak si určitě nenechejte tento příběh o touze vymanit se z nezdravých rodinných vztahů ujít. Více informací o filmu najdete zde: https://www.csfd.cz/film/1052607-murena/prehled/

 

Ve čtvrtek 15. září bude zahájen provoz kopřivnického Re-use centra – místa, kde použité věci dostávají novou šanci na opětovné využití. Lidé zde mohou nosit nepotřebné předměty ze svých domácností a odnést si úlovky, které zde odložili jiní. Re-use centrum bude fungovat v areálu sběrného dvora na ulici Panské a bude jej provozovat společnost Slumeko. V Re-use centru bude možné odevzdávat široký sortiment od nádobí a hraček přes knihy a hudební nosiče, hodiny, hudební nástroje, kočárky, autosedačky, kufry až po umělecké předměty, sportovní potřeby či drobnější nábytek. Věci, které lidé přivezou, posoudí naši pracovníci a co podle nich bude mít šanci na další upotřebení, bude zaregistrováno a vystaveno v regálech centra. Ostatní předměty skončí v kontejnerech určených pro příslušné kategorie odpadu. Pokud nějaká věc nenajde nového majitele do dvou měsíců, bude s ní rovněž nakládáno jako s odpadem.

 

Včeličkový Bookstart – 20. 9. 2022. Úterý 9.00 – 12.00, pobočka knihovny Sever v komunitním centru Pětka, Kopřivnice. Zveme vás do knihovny užít si příjemné dopoledne plné zábavy, knih a včelek. Seznámíme se s životem včel, budeme si o nich číst, povídat a hrát si. Určeno pro děti od 0 do 3 let a jejich doprovod.

 

Odpoledne s Emilem  21. 9. 2022. Středa 14.00 – 17.00, pobočka knihovny Sever v komunitním centru Pětka, Kopřivnice. Emil Zátopek slaví narozeniny! Oslavte je společně s naší knihovnou a přijďte si užít jedno středeční odpoledne plné her a soutěží. Těšit se také můžete na tvořivé dílny. Od 16:00 si můžete poslechnout čtení námi vybraných vzpomínek nejen na Zátopkovo dětství v rodné Kopřivnici. Určeno pro děti a mládež do 18 let a jejich doprovod.

 

Emila Zátopka si připomínají po celém světě. Například v sobotu 10. září, se na počest kopřivnického rodáka uskutečnily atletické závody a paralympiáda mládeže v Campi Bisenzio poblíž Florencie. Právě zde se nachází jediný stadion v Itálii, jenž nese Zátopkovo jméno. Hlavním závodem bohatého sobotního programu byl ženský a mužský běh na 5 kilometrů, kterého se zúčastnili italští i zahraniční vytrvalci. Nechyběli  hosté z české ambasády či honorárního konzulátu Florencie.

 

Táborové aktivity představuje DDM ve vestibulu radnice. Do konce září budou ve vestibulu kopřivnické radnice k vidění fotografie ze šestnácti letních táborů místního domu dětí a mládeže, kterých se zúčastnilo na 650 dětí. Rozmanitost zaměření, vysoká profesionalita a zajímavé lokality každoročně zajistí zaplnění všech turnusů do posledního místa.

Všechny příměstské a pobytové tábory pořádané Domem dětí a mládeže Kopřivnice letos spojovala sportovní soutěž Hledá se nový Ťopek odkazující svým názvem k přezdívce legendárního sportovce, olympionika a kopřivnického rodáka Emila Zátopka. Děti soutěžily ve třech věkových kategoriích ve čtyřech disciplínách – běhu na padesátimetrovou vzdálenost, hodu míčkem, skoku z místa a skocích přes švihadlo v časovém limitu jedné minuty. „Třinácti medailistům, protože v přeskocích přes švihadlo došlo na třetím místě ke shodnému výsledku, bude zaslána poštou zásilka s průvodním dopisem, diplomem a drobným dárkem,“ uvedla Eva Müllerová, ředitelka DDM. Dům dětí a mládeže Kopřivnice nabízí na školní rok 2022–2023 přes osmdesát zájmových kroužků v Kopřivnici a další ve Štramberku a Rybí.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice