12. 10. 2022

FESTIVAL: AEROVKA JAZZ FEST 2022-ČTVRTEK 13. 10. 2022-SOBOTA 15. 10. 2022, KOPŘIVNICE, KATOLICKÝ DŮM. NAVAZUJE NA ODKAZ HUDEBNÍHO SKLADATELE A REŽISÉRA ZDEŇKA PETRA

 

MĚŘENÍČKO-PÁTEK 14. 10. 2022, KOPŘIVNICE, SAD E. BENEŠE, 9:00-16:00 HODIN, SOUBOR PREVENTIVNÍCH VYŠETŘENÍ SE ZAMŘENÍM NA RIZIKOVÉ FAKTORY CIVILIZAČNÍCH NEMOCÍ, VYHODNOCENÍ A INDIVIDUÁLNÍ KONZULTACE VÝSLEDKŮ

 

Z důvodu pokračujících stavebních prací je  zrušen propojovací chodník vedoucí kolem kulturního domu směrem k ZŠ dr. Milady Horákové.

 

Díky příznivému počasí je do 15. 10. 2022 prodloužena Výstava na stromech v parku E. Beneše, která informuje o podmínkách pěstování kávy v Kolumbii. Výstava na stromech je celorepublikový výstavový happening na podporu důstojné práce. Akce se koná každý rok v říjnu během Týdne důstojné práce. „Při letošním osmém ročníku máme štěstí, že mám počasí přeje a můžeme výstavu v parku na stromech nechat o týden déle. Zároveň bude tato výstava k vidění na Základní škole 17. listopadu,“ uvedla Ivana Holubová, koordinátorka projektu Zdravého města. Od 15. října bude výstava Kávová krize instalována v prostorách Kulturního domu Kopřivnice.

 

Prestižní zakázka. V Mošnově se budou opravovat letadla Ryanair. Od listopadu začne v hangárech leteckých opraven Job Air Technic pravidelná údržba letounů irského dopravce Ryanair. Obě společnosti se dohodly na vyčlenění jedné opravárenské linky pro tzv. těžkou údržbu letadel Ryanair. V průběhu zimní sezony, tedy od listopadu do března, by tak do Ostravy-Mošnova mělo zamířit minimálně šest strojů této společnosti. Dohoda, na níž obě strany začaly pracovat již na jaře letošního roku, platí zatím pro nadcházející zimní období. Spolupráce s Ryanair klade na letecké opravny vyšší nároky, protože dopravce, který provozuje flotilu několika set letounů, má ve zvyku mít stroje, jejichž údržbu nezajišťuje vlastními kapacitami, po celou dobu pod dohledem. Letecké opravny Job Air Technic disponují dvěma opravárenskými hangáry, jež pojmou osm úzkotrupých letounů typu Airbus rodiny A320, případně Boeing 737. Druhý hangár s dílenským zázemím otevřela společnost, jež je od roku 2016 členem skupiny Czechoslovak Group, na začátku roku 2020. V minulém roce vygenerovaly letecké opravny tržby 796 milionů korun při EBITDA 111 milionů korun, což byl navzdory pandemii covid-19 nejlepší výsledek společnosti od roku 1993, kdy byla založena. Ročně jejími hangáry projde více než sto letounů, převážně na těžkou údržbu, na níž se Job Air Technic specializuje. Kromě Airbusů rodiny A320 a Boeingu 737 získala společnost oprávnění též na údržbu letounů Boeing 737 MAX. Disponuje též oprávněním na údržbu širokotrupých strojů Airbus A330. Mezi její zákazníky patří nejvýznamnější leasingové společnosti i letečtí operátoři. Firma zaměstnává více než 400 pracovníků. Job Air Technic nově plní i prestižní zakázku, zajišťuje servis letounů Airbus vzdušných sil Armády České republiky, tzv. vládní letky sloužící pro přepravu politiků, sportovců, vojáků či českých občanů v případě jejich evakuace z krizových destinací.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice