13. 2. 2012

Změna výše měsíčního poplatku základní nabídky KTK. Kabelová televize Kopřivnice, s.r.o. informuje, že od 1. dubna 2012 proběhne úprava výše měsíčního  poplatku ze 73 Kč na 77 Kč. K navýšení měsíčního poplatku o 4 Kč dochází po 3 letech a kopíruje inflaci za uplynulé období. Dovolujeme si upozornit klienty KTK, kteří provádějí platbu bezhotovostně převodem z účtu, aby změnili výši úhrady. Pokud platby za kabelovou televizi provádíte prostřednictvím SIPO nebo inkasem, není nutné žádné změny provádět, vše proběhne automaticky.

KRAJSKÁ LIGA MUŽŮ:  Čtvrtfinálové derby play-off krajské ligy mužů mezi Studénkou a Kopřivnici musel rozhodnout až poslední možný zápas. Zatímco první utkání vyhrála Studénka doma 6:5 v prodloužení, odvetu v Kopřivnici zvládli domácí 3:2 rovněž v prodloužení. Rozhodovalo se tak muselo ve Studénce. Duel bez možnosti chybovat poprvé v sérii začala lépe Studénka. Na začátku 2. minuty zužitkoval přihrávku Křiváka Pokorný a poslal Studénku do vedení – 1:0. Výborně bruslící hosté pak přihlíželi, jak za další 4. minuty rozvlnil podruhé kopřivnickou síť domácí Lindovský – 2:0. Další 55. minut utkání byl naplněn strhující podívanou, ve které nechyběly výborné zásahy brankářů, osobní souboje i občasné šarvátky. Rozuzlení napínavého duelu přinesla 60. minuta, když Kopřivnice hrála power-play. Puk vybojoval domácí Šebesta a od červené čáry posunul Studénku do semifinále, ve kterém se utká s Horním Benešovem. HC Studénka – HC Kopřivnice 3:0 (2:0, 0:0, 1:0).

Nejvyšší soutěž házenkářů pokračovala po reprezentační pauze ve Frýdku, kde se v derby představila Kopřivnice (38:30). Střelecky se nejvíce dařilo domácímu Holbeinovi (10 branek), v kopřivnickém dresu nejvíce zářil Jan Gřes se sedmi góly. V závěru utkání, kdy hráli hosté kvůli vyloučením téměř tři minuty v oslabení o dva hráče v poli, dal domácí kouč Jiří Kekrt prostor hráčům z lavičky.

Šestnácté kolo extraligy přineslo Kopřivnici vysokou porážku v utkání s Lovosicemi. Kopřivničtí dokázali za první poločas nastřílet svému soupeři jen devět branek. Dobře rozjeté Lovosice po vítězství nad Zubřím a po mediálně zviditelněné krásné dvojité nahazovačce jsou nahoře a Kopřivnici nepustili téměř k ničemu. Po první půli vedli o osm gólů 17:9, když střelecký prapor domácích pozvedal výrazněji jen Kolomazník. I ve druhé půli se Kopřivničtí jen těžko dostávali do hry, na svého dnešního soupeře prostě neměli. Už ve 33. minutě vedli hosté už o deset a během následujících minut se vedení Lovosic vyšplhalo až na patnáct branek. Utkání s jednoznačným průběhem pak skončilo 22:37 ve prospěch Severočechů.

Ledové mistrovství míří do Kopřivnice. Po teplém lednu nastávají pro vyznavače ledové ploché dráhy hody. Konečně se rozběhla také domácí sezóna. Mezinárodní mistrovství České republiky má za sebou první dva podniky, ten třetí je na pořadu v neděli 19. února na Větřkovické přehradě v kopřivnické místní části Lubině. Příroda namrazila kolem 30 centimetrů ledu,což je dostatečné, teď se spíše obáváme sněžení, to znamená odklízení z oválů,“ hlásí bývalý reprezentant Jaromír Lach, který má na starost právě přípravu oválu. Proto po čtyřech letech vytáhl z dílny ohřebíkovaný půllitr a v jeho sedle v pátek vyznačil ovál. „V Růžené u Tábora i v Mělicích u Pardubic byly dráhy spíš kulatější, proto jsme se rozhodli udělat jej trochu za roh, techničtější, aby to bylo zajímavější. Bude třeba trochu pracovat s plynem, umět to složit na ucho,“ vysvětluje. Právě 28 milimetrů dlouhé hřebíky v obou kolech umožňují náklon, při němž ti nejodvážnější škrtají i řídítky o led. „Je možné jezdit citovku po lajně, tedy po vnitřním okraji. Naopak druhá možnost je pustit to pořádně venkem, kde je to sice delší, ale zase mnohem rychlejší,“ poodkrývá taktiku Jaromír Lach, který v sedle „cirkulárky“ bez brzd strávil 16 sezón. Spolu s dalšími organizátory se vypravil v neděli do Mělic, aby ladil detaily: „Byla docela krutá zima, ale mnohé jízdy nás zahřály. Bylo to hodně vyrovnané, pěkné souboje, řada předjíždění a dost  kluků šlo hodně nahoru.“ Největší favorité Lukáš Volejník a Jan Pecina (SK Osečná) sice vyhráli, ale měli namále: v závěru ztratili body a po základní části byly čtyři dvojice bodově shodné. V dramatickém rozjezdu bývalý silničář Volejník vyzrál na domácího Lukáše Hutlu (jel se svým otcem Radkem), další dvojice otec – syn Jan a Petr Klauzové skončili kvůli závadě v rozjezdu čtvrtí, bronz tak shrábla polsko-rakouská dvojice Daniszewski – Kreuzberg. Všichni zmínění by se měli objevit i v Kopřivnici, definitivní podoba startovky bude vznikat v průběhu týdne.

Centrum Racek prokázalo svou prospěšnost. Nízkoprahové denní centrum pro osoby bez přístřeší v Kopřivnici má za sebou druhý rok činnosti. Dvouleté fungování této sociální služby prověřilo její potřebnost a dokázalo, že má opodstatnění a nezastupitelné místo. V loňském roce využilo služby centra téměř 150 lidí, přičemž průměrná návštěvnost zařízení byla 22,8 klientů denně. Hlavním posláním centra Racek je úsilí o sociální začlenění osob bez přístřeší, kterým je zde na základě individuálních potřeb aktivně nabízena pomoc v řešení jejich tíživé životní situace. Velký díl sociální práce je věnován aktivitám zaměřeným na začlenění klientů do zaměstnání, aby získali ekonomickou nezávislost. Pomáháme jim například při sestavování životopisů, hledání práce na internetu, psaní motivačních dopisů apod. Dále je klienty vyhledávána pomoc při zajišťování vhodného bydlení, zdravotních potížích, existenčních a právních problémech či osobní hygieně.  Kromě toho provádí pracovníci Racka terénní program a pořádají prezentační akce pro širokou veřejnost. Zatím poslední den otevřených dveří v centru Racek se konal ve čtvrtek 9. února 2012. Dosud byla stěžejní část prostředků na zajištění služby poskytována z Evropského sociálního fondu, Operačního programu Lidské zdroje a krajského rozpočtu v rámci Individuálního projektu Podpora a rozvoj služeb sociální prevence v Moravskoslezském kraji. Účelovou dotací přispělo také město Kopřivnice. Na březnovém zasedání kopřivnického zastupitelstva se bude rozhodovat, zda službu podpoří také město.