13. 3. 2013

 

Hlasujte pro svou KoprStar 2013!

13. března se stane kopřivnický kulturní dům dějištěm finálového koncertu pěvecké soutěže KoprStar 2013. Letošního devatenáctého ročníku talentové soutěže pořádané Domem dětí a mládeže Kopřivnice se zúčastnilo zhruba tři sta mladých zpěváků. Z castingových kol postoupilo pětapadesát šťastných soutěžících do únorového semifinále.  Po pěveckém maratónu vybrali porotci deset finalistů, kteří se na závěrečném koncertu utkají nejen o přízeň poroty, ale také o sympatie diváků v kinosále kulturního domu a posléze i u televizních obrazovek. Hlasování bude odstartováno na koncertě finalistů ve středu 13. 3. 2013 v 17:00. Hlasovat můžete na telefonní číslo 774 599 474 formou SMS ve tvaru: číslo soutěžícího – jméno. Zasílat lze pouze jeden hlas z jednoho mobilního telefonu pro každého soutěžícího. Hlasovat můžete pouze z mobilních telefonů. Záznam koncertu finalistů KOPRSTAR 2013 můžete zhlédnout ve vysílání KTK od pátku 15. 3. 2013 od 18:00 do pátku 22. 3. 2013. Hlasování bude ukončeno v pátek 22. 3. 2013 ve 12:00. Výsledky hlasování a vyhlášení KOPRSTAR 2013 uvidíte na JARNÍM KONCERTĚ ve středu 27. 3. 2013 ve velkém sále KDK od 17.00 hodin.

 

číslo

jméno

píseň

1.

Barglová Adéla

Citrónky

E.Zátopka

2.

Thomková Kateřina

Ty jsi král

M. Horákové

3.

Hývnarová Tereza

The Power of Love

Alšova

4.

Vognárová Linda

Castle on a Cloud

Štramberk

5.

Špačková Karolína

Because Yuo Loved

Alšova

6.

Rašková Liduška

Den je slunečný

E. Zátopka

7.

Škarková Anna

Modrá

Alšova

8.

Sochová Anna

Vlaštovička lítá

Sv. Zdislavy

9.

Demlová Adéla

Oh, Darling

E. Zátopka

10.

Šejnohová Klára

Věřím andělům

E. Zátopka

 

 

Parkujícím v centru města se již brzy uleví. Vedení města se opět vrátilo k řešení problematiky nedostatku parkovacích míst v centrální části Kopřivnice. Cílem plánované regulace parkování je uvolnění dlouhodobě obsazených míst v centru města a vytvoření rezidentních zón pro obyvatele přilehlých lokalit. Problematikou se radnice zabývá od roku 2011, kdy byl koncept regulace projednán s občany. Ke spuštění nového systému parkování mělo dojít již vloni, ale s ohledem na velké množství realizovaných oprav komunikací a související dopravní omezení, byl tento záměr odložen až na letošní rok. Zastupitelstvem schválené zásady regulace počítají s tím, že vybraná parkoviště v centru města budou zpoplatněna a v přilehlých ulicích budou moci parkovat pouze držitelé parkovacích karet – tedy rezidenti, kteří v těchto lokalitách mají trvalé bydliště, a abonenti, kteří v nich mají místo podnikání. Návštěvy, turisté či zákazníci obchodů budou moci využít stání v rezidentních zónách s parkovacím kotoučem po dobu maximálně dvou hodin. Důležité také je, aby měli kde zaparkovat návštěvníci města a aby místa nebyla blokována dlouhodobě odstavenými automobily, vybrané peníze chce radnice využít na realizaci opatření ve prospěch parkování ve městě. Nařízení, které bude formulovat konkrétní opatření a zavede regulaci do provozu, by mělo být vydáno zhruba v polovině roku. Tomu však bude předcházet zajištění mnoha organizačních záležitostí a také informační kampaň pro veřejnost.

 

 

Městské kulturní středisko zve na koncert, který se koná v náhradním termínu JIŘÍ STIVÍN & BELADONA QUARTET – 13. 3. 2013 / 19 hodin / KINO Frenštát p. R.

 

 

Vernisáž výstavy obrazů kopřivnických umělců Treuchelových – Josefa, Jindry a Anny, která se koná ve čtvrtek 14. března 2013 v 17h v Muzeu Fojtství v Kopřivnici.

 

 

Myšlenky TGM a současnost. Ve čtvrtek 14. března 2013 od 16 hodin se v kopřivnickém kulturním domě uskuteční 16. ročník oblíbeného diskuzního setkání „Myšlenky TGM a současnost“. Letošní ročník se od předchozích liší v tom, že vystupující nebudou vázáni žádným konkrétním tématem. Aktuálně se nabízí zamyšlení nad tématy jako je např. přímá volba prezidenta, amnestie, církevní restituce či ekonomická krize. Přijede: ředitel rádia Svobodná Evropa Pavel Pecháček, novinář a komentátor MF Dnes Martin Komárek nebo Karel Michal a Radko Kubičko z Českého rozhlasu. Pozvání přijala také zakladatelka Hnutí na vlastních nohou Běla Jensen, ředitelka Kabinetu ministryně kultury Markéta Ševčíková nebo poslanec Petr Gazdík.

 

 

Spotřebitelé na celém světě si 15. března připomenou Světový den spotřebitelských práv. Americký prezident J. F. Kennedy vyhlásil 15. března 1962 základní teze spotřebitelských práv, čímž zahájil éru novodobé ochrany spotřebitelů. Zájmy spotřebitelů z Moravy a Slezka hájí Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska, je to nezávislé, neziskové občanské sdružení. Poskytuje základní informace o reklamačním řízení, o délce záruční doby, lhůtě k vyřízení reklamace nebo podmínkách odstoupení od kupní smlouvy nejen na internetovém serveru www.sos-msk.cz, emailové adrese: poradna@sos-msk.cz nebo na poradenské lince 608 722 582, ale také ve svých poradnách, které provozuje v devíti  městech Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje. Kromě poradenství realizuje řadu dalších aktivit, zaměřených na zlepšení postavení spotřebitelů a spolupracuje s řadou dalších neziskových organizací, které prosazují a obhajují práva a zájmy občanů.

 

 

Provozovatel dráhy SŽDC, s.o. informuje, že v uvedených termínech proběhne výluka na trati č.325 – STUDÉNKA – VEŘOVICE  (A ZPĚT), v úseku STUDÉNKA – SEDLNICE       

ve dnech 15. až 24. března 2013, vždy v době od 7.23 do 16.35 hodin

ve dnech 25. až 29. března 2013, vždy v době od 7.23 do 17.20 hodin

Všechny vlaky jsou po dobu výluky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice