13. 5. 2011

Město nabízí své bytů za podmínky přistoupení k závazku. Široké veřejnosti jsou určeny  3 byty 1+1  a 2 byty 1+3 v domech na ul. Obránců míru a Štefánikově, které zastupitelstvo města určilo k prodeji a na posledním zasedání schválilo pravidla prodeje těchto domů. Dále je k dispozici byt č.5 o velikosti 1+2 v č. p. 703 na ulici Obránců mír, je určen široké veřejnosti, ale dům není určen k prodeji. Nabídka platí do 31.05.2011. 

 

 

Hukvaldy chystají na víkend 14. i 15. 5. slavnostní zahájení nové sezóny, rytířská klání s dobovou kapelou, dobové tržiště a velký hradní hodokvas.

 

 

 

V pátek 27.5. večer se kopřivnický kostel sv. Bartoloměje přidá k druhému ročníku NOCI KOSTELŮ. Dveře kostela budou otevřeny od 18.hodiny až do půlnoci pro všechny. Může přijít každý, kdo si chce prohlédnout toto místo, seznámit se s historií stavby, popovídat si anebo třeba jen na chvíli užít ticho v kostele. Více se dozvíte v dalším zpravodaji.

 

 

Rada města na své 14. schůzi dne 3. května definitivně ukončila proces zadávacího řízení veřejné zakázky ohledně nákupu výhradní licence k autorským právům k dílu Zdeňka Buriana. V roce 2009 a 2010 nákup licence probírali na svém zasedání také zastupitelé, kteří tento záměr nepodpořili. V městském rozpočtu navíc nejsou na podobný nákup peníze a rada tak tímto usnesením udělala poslední tečku a zcela odstoupila od záměru pořídit autorská práva k dílu našeho významného rodáka.

 

 

Jednou z největších světových přehlídek obranných technologií ve střední a východní Evropě je veletrh IDET, od 10. do 13. 5. se tu prezentovala i automobilka Tatra. Na tiskové konferenci generální ředitel firmy Ronald Adams zveřejnil výsledky loňského hospodaření a informoval o nových zakázkách. O 400 až 1000 aut ročně má zájem Brazílie. Dalších 500 automobilů dodá  Tatra do Saúdské Arábie. Strategické partnerství Tatra podepsala také v USA s výrobcem vojenských vozidel Navistar Defense.

Automobilka loni snížila ztrátu o 483 milionů korun na 105 milionů korun. Celkové tržby Tatra Group včetně jejích dceřiných společností loni činily 4,28 miliardy Kč. Prodeje nákladních automobilů Tatra se loni zvýšily na 1082 kusů z předloňských 992 automobilů, při stavu 2418 pracovníků.

Dceřiná firma Tawesco už do skupiny Tatra nepatří.  Závod na lisování, svařování a výrobu nářadí, byl prodán v dubnu skupině PROMET GROUP. Adams dnes uvedl, že za ni získala 150 milionů korun. S kupcem má uzavřenu dlouhodobou dodavatelskou smlouvu.

Kopřivnická automobilka Tatra  představila v rámci brněnského veletrhu armádní techniky IDET 2011 nově vyráběný podvozek  a kompletní sérii nákladních vozidel určenou pro hasiče a armádu, tzv. sedmičkovou řadu.

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice