13. 7. 2018

 

Hygienici v Moravskoslezském kraji varují před koupáním na třech místech. Podle hygieniků se aktuálně rozmnožily sinice v nádrži Baška na Frýdecko-Místecku. Kvalita vody se zhoršila i v rybníce Bohušov na Bruntálsku a v nádrži Brušperk na Frýdecko-Místecku. V brušperské nádrži kromě sinic navíc hrozí onemocnění cerkáriovou dermatitidou. Kůže napadená cerkáriemi velmi svědí a je zarudlá. Kvůli výskytu těchto parazitů, kteří se zavrtávají do kůže, tam hygienici nedoporučují koupání už několik let. Z přírodních koupališť, která mají své provozovatele, byla provedena kontrola kvality vody v areálu štěrkovny v Hlučíně na Opavsku. Voda v tamním jezeře je vyhovující.

Dále byla provozovatelem areálu Krkoška v Kunčicích pod Ondřejníkem ověřena jakost vody ve dvou umělých nádržích bez úpravy vody. Rovněž zde laboratorní analýzy potvrdily vyhovující kvalitu. Hygienici průběžně kontrolují i umělá letní koupaliště, kde zatím neodhalili závažnější nedostatky. Aktuální informace o kvalitě vody ke koupání ve volné přírodě jsou k dispozici na webových stránkách www.khsova.cz

 

Veřejnost vybere nové dětské prvky na čtyřech hřištích. Doplnění mobiliářů s dětskými prvky v několika vybraných lokalitách se bude veřejně projednávat na začátku příštího týdne. Několik let chodily na odbor majetku města prosby rodičů, aby byl doplněn mobiliář s dětskými prvky v určitých lokalitách v Kopřivnici. Radnici se nyní podařilo vyčlenit peníze a vyslyšet tak letité žádosti. Odborem majetku města bylo vypsáno zadávací řízení na zakázku malého rozsahu s názvem Oddychové zóny s herními prvky. Lhůta pro podání nabídek je do pátku 13. července do 10 hodin, následně pak, ještě tentýž den, proběhne jednání komise pro otevírání a hodnocení nabídek, kdy bude vybrána firma s nejvhodnější nabídkou, uvedla za odbor majetku města Daniela Koričanská. V pondělí 16. července a ve středu 18. července se uskuteční veřejná projednávání s obyvateli čtyř vybraných lokalit, a to Pod Morávií, Dukelská, Pod Zahradami a K. Čapka. Veřejnosti budou předloženy dva návrhy vítězné firmy a ona bude mít možnost vybrat návrh pro realizaci, vítězný návrh bude následně předložen radě města. Předpokládaný termín zahájení prací na doplnění mobiliářů s dětskými prvky ve zmíněných lokalitách je začátek srpna letošního roku, termín dokončení pak závěr října.

 

Comenius Fulnek, z.s. ve spolupráci s Muzejním spolkem ROLLEDER – Odry, o.p.s. zve na promítání dokumentu a přednášku o největším poválečném masakru na území Čech a Moravy, tragédie, která se odehrála šest týdnů po skončení druhé světové války na Švédských šancích. Mimořádně promítání a přednáška proběhne v pátek 13.7.2018 v Katovně v Odrách od 17:00hod. Následně je možnost komentované prohlídky muzea česko-německého porozumění, které bylo v letošním roce otevřeno. Hovořit bude PhDr. František Hýbl, emeritní ředitel Muzea Komenského v Přerově, který předloni za knihu Krvavá noc na Švédských šancích nedaleko Přerova 18. a 19. června 1945 obdržel od německého prezidenta Frank – Walter Steinmeiera Kříž za zásluhy se stuhou Záslužného řádu Spolkové republiky Německo. Vstup zdarma. Za Comenius Fulnek, z.s.

 

XXI. ročník Kopřivnický drtič | Kopřivnice – Nezávodní polo orientační maraton horských kol se uskuteční v sobotu 14. července od 9.00 hod. Drtič není závod, je to vyjížďka s náročností maratonu a s hledáním trasy, horských chat a tajných kontrol podle itineráře a mapy. Účastníci dostanou při prezentaci kvalitní barevnou mapu o velikosti A3. Smyslem Drtiče je jet po nejdelší trase tak dlouho, dokud člověk může. Závod je pro registrované závodníky. Start na letním stadionu Kopřivnice. Více na Drtič bike.

Součástí Kopřivnického drtiče je Drtík, cyklistický závod pro děti do 16 let. Pro účastníky budou přichystány dva okruhy, kratší určený pro menší děti, delší pro starší kategorie. Drtíka je možné absolvovat v případě nejmladších na odrážedle, v případě starších dětí klasicky na kole. Více na tel. čísle 724 075 811.

 

Dravci přilétají na Hukvaldy. Tuto sobotu se můžete těšit na přehlídku dravých ptáků spojené s ukázkami šermu a rytířských soubojů na hradě Hukvaldy a to v sobotu 14. července od 10.30 hod. K vidění budou přehlídky dravců, doplněné o odborný výklad a ukázky přeletů. Odvážlivci si budou moci vzít dravce na ruku a vyfotit se na památku. Součástí akce bude také vojenské ležení s ukázkami zbraní a zbroje.

 

Myslivecký letní večer se koná v Příboře. V sobotu 14. července od 16.00 hod. na Myslivecké chatě je připravena tradiční myslivecká zábava. K poslechu a tanci hraje skupina Remix. Pro děti připraven skákací hrad. Promenádní koncert | Kopřivnice

 

Další z promenádních koncertů v Kopřivnici se odehraje v sobotu 14. července od 18.00 hod. před Kulturním domem. Koncert se uskuteční každou červencovou sobotu v místech před KDK. Koncerty budou čtyři a na každém z nich vystoupí jiná hudební kapela. Tentokrát to bude skupina Zdendalele band.

 

Tradiční večerní posezení s cimbálovou muzikou Pramínky z Kopřivnic se uskuteční v sobotu 14. července od 18.00 hod. v Kamenném šenku Městského pivovaru. Rezervace na tel čísle 556 813 710.

 

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice