14. 2. 2022

Moravskoslezský kraj opět vyhlašuje Ceny hejtmana za společenskou odpovědnost

Moravskoslezský kraj opět připravuje Ceny hejtmana za společenskou odpovědnost. Do soutěže se mohou hlásit firmy, obce, organizace veřejného sektoru a živnostníci. Kraj také vyzývá občany, aby zasílali nominace do ankety Osobnost Moravskoslezského kraje. V rámci slavnostního večera bude předáno i Ocenění dobrovolníka BoSmePartyja.

Ivo Vondrák, hejtman MSK: „Chceme nahlas říci DĚKUJEME. Každoročně využíváme příležitosti, abychom upozornili na výjimečné firmy, obce a další subjekty, které jsou plnohodnotnou součástí naší společnosti, zajímají se o ni, není jim lhostejné, co se v ní děje, snaží se přispět k tomu, aby se rozvíjela a nabízela našim občanům nejrůznější možnosti. Společenská odpovědnost by měla být nedílnou součástí firemní, ale i životní filozofie nás všech. Zájem o okolí a přijetí zodpovědnosti získalo během pandemie v posledních dvou letech nové rozměry. I proto letos naše oceňování nechceme a nesmíme vynechat.“

Krajský úřad přijímá přihlášky do soutěže i nominace do ankety Osobnost Moravskoslezského kraje až do konce března 2022. Slavnostní vyhlášení je plánováno na letošní květen. Hodnotící komise bude u přihlášených subjektů posuzovat řadu sociálních, environmentálních i ekonomických ukazatelů. Zaměří se mimo jiné na jejich vztah k okolí a jeho sociálním potřebám, podporu sociálně ohrožených skupin nebo například handicapovaných osob.

Vloni se naší osobností stala spisovatelka Karin Lednická, která svými romány Šikmý kostel proslavila pohornickou oblast Karvinska a upozornila na zajímavou historii tohoto místa.

Přihlášky do soutěže o Cenu hejtmana za společenskou odpovědnost mohou subjekty Krajskému úřadu Moravskoslezského kraje posílat emailem na adresu lada.zemanova@msk.cz nebo datovou schránkou kraje.

Do ankety Osobnost Moravskoslezského kraje mohou lidé zasílat nominace pomocí formuláře, který najdou v regionálním tisku. Vyplněný formulář mohou zaslat poštou na adresu Krajského úřadu MSK nebo naskenovaný e-mailem na adresu osobnost@msk.cz.

Nominovat lze také elektronicky, na stránkách kraje je k dispozici elektronický formulář.

 

Kategorie Ceny hejtmana kraje za společenskou odpovědnost:

 1. podnikatelské subjekty (firmy):
 • do 50 zaměstnanců
 • do 250 zaměstnanců
 • nad 250 zaměstnanců
 1. organizace veřejného sektoru:
 • do 50 zaměstnanců
 • nad 50 zaměstnanců
 1. obce:
 • obce s rozšířenou působností
 • ostatní obce
 1. mikropodniky, živnostníci a spolky
 2.  
 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice