14. 7. 2021

Přijď se bavit volejbalem ve čtvrtek 15. července od 16:00 hod. na volejbalové kurty. Návštěvníky čeká základní volejbalová příprava, kondiční příprava a volejbalový turnaj tříčlenných družstev o ceny. Třetí prázdninová akce, na které můžeš získat náramek s logem Někdo ven???. Za 5 různých náramků se staň na konci prázdnin VIP hostem na koncertě SIMY. Jednotlivé aktivity budou reprezentovat vždy jeden čtvrtek z celého projektu, každý čtvrtek jedno stanoviště. Účastníci budou sbírat body. Více na Někdo ven???.

 

Před několika dny byla zahájena výstavba chodníku, který již na podzim propojí Mniší s Vlčovicemi, a výrazně tím zvýší bezpečnost chodců v místních částech. Od pondělí 12. července došlo v důsledku provádění stavebních prací k částečnému omezení provozu na přilehlé komunikaci II/486 od křižovatky s I/58 až za most přes Lubinu. Doprava zde bude řízena semafory, a proto je potřeba počítat s možným zdržením. Žádáme projíždějící řidiče, aby dbali zvýšené opatrnosti a pokynů pracovníků stavby. Stavba od pondělí částečně omezí provoz na komunikaci II/486, proto žádáme řidiče o zvýšenou opatrnost a trpělivost. Projektování chodníku bylo zahájeno již v roce 2014, avšak kvůli následnému rozhodnutí o odkanalizování místních částí se realizace musela odložit. Přípravy byly obnoveny v roce 2019 a letos v únoru se akci podařilo zařadit rozpočtu města. Jedná se o jednu z největších městských investic letošního roku, neboť náklady přesahují 16 milionů korun. Zhruba 2 miliony pokryje dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. Bezbariérový chodník o délce 354 metrů, včetně odvodnění, osvětlení, sjezdů k soukromým pozemkům a vstupů k brankám, povede od stávající provizorní zastávky autobusů jezdících od Frenštátu až po lávku přes Lubinu. Součástí projektu je také vybudování nového autobusového zálivu s protihlukovou stěnou u silnice I/58, nové autobusové zastávky u komunikace II/486, dvou nových osvětlených přechodů a opěrných zídek k vyrovnání výškových rozdílů mezi chodníkem, komunikací a terény zahrad. Realizace byla zahájena v závěru června a potrvá do konce října.

 

Pavel Kořínek se opět pokouší přepsat historii, s dalšími Čechy míří tam, kam lidská noha nevstoupila. Nový pokus o výstup na dosud neslezenou sedmitisícovku Muchu Chhish po roční pauze znovu začal. Tým vedený Petrem Kořínkem odlétl v neděli 27.6. do Pákistánu potřetí. Nejvyšší dosud nezdolaný vrchol na světě leží 7475 nad mořem v Karákóramu a naší výpravu dosud na svůj vrchol nepustil. Sestavu doplňuje Jiří Janák, Leoš Husták, Lukáš Dubský a Pavel Bom. Stanovili si extrémně těžký úkol.

…11. července v 22:14 –🇨🇿 Prave jsme dosnidali omeletu v BC pod Muchu Chhish. Vcera jsme se tu přesunuli z aklimatizacniho BC pod Mramorovou horou. V ramci aklimatizace jsme došli do 5600, kde jsme se 3 dny mrcasili na místě bo chumelilo jak prase a napadlo 50-60cm snehu, tak jsme raději zdrhli, bo to smrdelo tlustymi lavinami. Pak jsme dali rest a včera přesun celého BC a vybavení již do finální destinace pod Muchu Chhish.

….13. 7. 2021 Takhle si kluci uzivali 3denni aklimatizaci v 5600m na Sang-E-Marmar a presun do zakladniho tabora pod Muchu Chhish

Pro fanoušky jsou všechny aktuální informace na www.facebook.com/muchuchhish2021/

 

Kvalifikační zápasy AC SPARTA PRAHA v evropských pohárech UEFA sledujte na Sport1 a Sport 2 HD. Sparta Praha se chystá na 2. předkolo Ligy mistrů proti Rapidu Vídeň a Sport1 a Sport2 nabídne přímé přenosy utkání ve Vídni i Praze. Na obrazovkách Sport1 a Sport2 uvidí diváci i další kvalifikační zápasy Sparty Praha, ať už to dle vývoje budou utkání na cestě do Ligy mistrů, Evropské ligy UEFA, nebo Evropské konferenční ligy UEFA.  Nejprestižnější klubová soutěž, Liga mistrů, ovšem vyžaduje přísný test kvality a pražskému klubu už ve 2. předkole staví do cesty vicemistra Rakouska, Rapid Vídeň. V minulosti se v dresu vídeňského klubu objevilo i několik českých hráčů. V novodobé historii zde působili Petr Voříšek nebo Marek Kincl. Nejslavnějším českým fotbalistou v historii Rapidu je ovšem český střelec „Pepi“ Bican a nesmazatelnou českou stopu v tomto klubu zanechal také legendární Antonín Panenka. Sparta se s Rapidem potkala naposledy v přátelském utkání v roce 2011 a zvítězila 2:0.  Dvojutkání 2. předkola Ligy mistrů mezi Spartou a Rapidem je na programu 21. 7. 2021 ve Vídni a 28. 7. 2021 v Praze.

 

Startuje nový motivační program TECHNOTRASA. NA TURISTY ČEKAJÍ KRÁSNÉ DÁRKY. Piknikové deky nebo například softshellové bundy mohou výletníci dostat za body, které nasbírají při návštěvách TECHNOTRASY. Původně měla 12 technických památek, aktuálně už je její součástí 31 subjektů. Sedmnácti z nich Moravskoslezský kraj jen letos přispěl skoro 2,4 milionu korun v rámci dotačního programu na podporu technických atraktivit. Designové karty Technotrasa Card zájemci dostanou na jednotlivých místech Technotrasy. Držitelé karty Technotrasa se navíc budou moci zúčastnit podzimního slosování o hodnotné ceny.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice