14. 9. 2020

Učebnice a knížky pro děti českých krajanů v Chorvatsku a také 400 ks roušek předaly 11. 9. zástupkyně ZŠ Lubina a ZŠ Závišice učitelce Naděždě Sviderková, které je další týden odveze do Chorvatska a rozdá potřebným dětem i institucím. S projektem Roušky pro každého přišla Štěpánka Tománková a v průběhu jednoho čtyři stovky roušek ušili nejenom dospělí, ale i děti ze školy v Lubině a Závišicích.

 

Dvouletá finanční sbírka na bronzovou sochu kopřivnického rodáka, legendárního běžce a čtyřnásobného olympijského vítěze Emila Zátopka bude slavnostně zahájena před startem Běhu rodným krajem Emila Zátopka 19. září cca v 10.45 hodin.
Pořízení uměleckého díla připomínající světově proslulého olympionika přijde na zhruba půl druhého milionu korun. Na financování stavby sochy budou mít možnost se podílet nejen Kopřivničané, ale všichni fanoušci Emila Zátopka. Pokladnička bude umístěna ve vestibulu kopřivnické radnice, druhá v místním informačním centru. K dispozici bude ještě přenosná pokladnička, která bude součástí sportovních akcí. Občané mohou použít na převod finančního daru bankovní účet sbírky, který bude veden u České spořitelny, a. s., 30031-1767241349/0800 v období od 19. září 2020 do 30. června 2022 nebo peníze složit v pokladně radnice.
Při pondělním veřejném projednání o umístění Zátopkovy sochy, kterou pro Kopřivnici vytvoří akademický sochař Jaroslav Brož, dostal největší podporu návrh na umístění sochy na pěší zónu v centru města. Zároveň na setkání s veřejností bylo představeno logo Zátopek 100, které bude jednotícím vizuálním prvkem dalších aktivit připravovaných ke stému výročí narození Emila Zátopka v září 2022. „V přípravě jsou i speciální webové stránky, kde budou všechny připravované akce prezentovány a zároveň budou moci občané sledovat stav veřejné sbírky,“ uvedla Lenka Heráková z odboru školství, kultury a sportu.

 

​Do Ostravy míří módní show a workshopy. Ostravou se prožene módní bouře. Do města míří akce FASHION STORM zaměřená na regionální módu. V sobotu 19. září nabídne zajímavé workshopy, hosty ze světa módy i prodejní expozice. Večer pak vyvrcholí módní show. Akce se z opavského kostela přesunula do industriálních Vítkovic. Nové kolekce představí v BrickHouse deset módních značek z Moravskoslezského kraje. Podle organizátorů budou převážně minimalistické a pokryjí širokou škálu oděvů. Návštěvníci si prohlédnou jak hedvábné spodní prádlo, tak street fashion nebo velké večerní toalety. Kromě toho si poslechnou příběhy návrhářů a po celý den se jich budou moct zeptat na cokoliv ohledně módy. Součástí programu budou také workshopy zaměřené na udržitelnost. Organizátoři lákají také na workshop o nanotechnologiích s Ladou Vyvialovou a přednášku cestovatele Davida Švejnohy. Na molu se představí modelka Eva Jailers Kubienová nebo plus-size modelka Natálie Debnárová.

 

 
 

 
© 2008 Studio Kabelové televize Kopřivnice